News
damian19111999

Cxy bufor i drozdze to jest to samo ?

Polecane posty

leszek1000    485

Moim zdaniem nie. Bufor reguluje ph a drożdże pomagają w  regulacji bakterii  żwaczowych. 

Jeżeli  jest problem z trawieniem kiszonek lub krowy leją mlekiem i muszą pobierać duże ilości paszy  to warto zakupić dobre drożdże.  Jednak bufor jest potrzebny jeżeli stosujemy duże ilości pasz treściwych lub energetyczno-objętościowych np (wysłodki)  które obniżają ph. 

Pewnie źle to napisałem czekamy na fachowców 😉

A zresztą są bufory w których są drożdże i masz wszystko w jednym jak kostka do zmywarki 

leszek1000 napisał:

Moim zdaniem nie. Bufor reguluje ph a drożdże pomagają w  regulacji bakterii  żwaczowych. 

Jeżeli  jest problem z trawieniem kiszonek lub krowy leją mlekiem i muszą pobierać duże ilości paszy  to warto zakupić dobre drożdże.  Jednak bufor jest potrzebny jeżeli stosujemy duże ilości pasz treściwych lub energetyczno-objętościowych np (wysłodki)  które obniżają ph. 

Pewnie źle to napisałem czekamy na fachowców 😉

A zresztą są bufory w których są drożdże i masz wszystko w jednym jak kostka do zmywarki 

A powiedz mi czy dawanie buforu jest konieczne ? Daje 2 kile sruty rzepakowej , 1 kilo soi i 3 swoje sruty zbożowej plus witaminy i mieraly z josery

Wiadomość z agroFakt.pl

leszek1000    485

Jeżeli krowy nie są przykwaszone. Słomę do żarcia dostają ? To nie musisz. Ja obecnie daję trochę drożdży bo kukurydza gorsza strawność  i kreda pastewna idzie, też ph podnosi. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmerowicz
      Witam, Jakie używacie/polecacie gumy strzykowe? 
      Ostatnio miałem gumy strzykowe delaval clover ale różnicy nie widziałem. Czy stosujecie zamienniki (jeśli tak to z jakiej firmy?) czy oryginalne gumy strzykowe?

• Przez dominik1703
      witam, kiedy najlepiej podać szczepionkę startvac? Miałem dużo przypadków, że krowy po wycieleniu miały zapalenie i przyznam, że higiena doju nie była na najwyższym poziomie ale teraz stosuję przed dojeniem oxy foam oraz po dojeniu io shield. Kilka miesięcy temu (przed stosowaniem powyższych środków) podałem to 2 sztukom i miały somatyczne dosyć niskie, ale krowa wycielona w tym samym czasie o niskich ks miała zapalenie. Czy jest sens stosować szczepionki u wszystkich sztuk?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam takie pytanie ocielila mi się jałówka dzis 4 godz temu  ale nie pozwala cielkowi ssać nie daje mu dojść do cycka kopie go ? Jak temu zaradzić ? Jak na karmić tego cielaka ? Miał ktoś taki problem ? Z góry dziękuję
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam takie pytanie co to może być takie wypuklenie na samym dole brzucha u krowy cielnej już 9miesiac ? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam ...

• Przez dominik1703
      Witam czy ktoś stosował bolusy Mammitop przeciw zapaleniu lub może wie gdzie mógłbym je kupić (mam swój aplikator) w dobrej cenie? Na olx znalazłem po 75 zł za sztukę i nie wiem czy opłaca się je kupić.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj