Averx1

Fotel pneumatyczny - próba naprawy grammera

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Averx1    0

Witam, posiadam deutza agrotron z fotelem pneumatycznym Grammer, po napompowaniu siedzenia po paru minutach fotel opada do zera, próbował ktoś naprawić sam takowy fotel? planuję wymienić albo zakleić dookoła wejścia przewodów pneumatycznych bo może one puszczają bo z wymianą, nie wiem jak je się ściąga tak aby ich nie uszkodzić,

 

Próbowałem w miejsce ze zdjęcia psikać wodą z mydłem ale nie widać żadnych bąbli, przy zaworze jeszcze się nie dobrałem

IMG_20200404_162443.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Wężyki ściągasz w ten sposób, że tulejke tą zewnętrzną zsuwasz, tak jak tu na zdjęciu i zdejmujesz wężyk. One dość twardo siedzą. Masz albo przetarty wężyk albo co częściej się zdarza w tych fotelach uszkodzony zaworek w kompresorze i przez niego ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Ja osobiście rozbierałem już dwa modele Grammera i z powodzeniem je naprawiłem. Nie ma tam nic takiego, co by można spier...lić. Oczywiście jak ze wszystkim trzeba trochę ostrożnie żeby niczego nie połamać. Najlepiej jest wymontować fotel z traktora (trochę waży) ja wyciągałem przez tylne okno. Te przewody są uszczelnione jakimś klejem lub coś w tym rodzaju. Jak zaķładałem je z powrotem, to użyłem kropelki (ostrożnie) Jak kolega wcześniej pisał warto rozebrać sam kompresorek i przeczyścić zaworek zwrotny, bo to on może puszczać i przy okazji sprawdzić śrubę mocowania korbowodu włóczka, u mnie raz się odkręciła franca i korowód wysunął się z czopa. Jak mamy fotel na wierzchu, to łatwo jest posprawdzać gdzie są przecieki, wystarczy podpiąć pod aku. U mnie traktor stoi całą zimę nie używany i fotel trzyma powietrze.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

kolego łatwo wymontowac z traktora fotel,mam problem,ma luzy duze na boki,za bardzo sie nie znam ale chyba szyna,na ilu srubach jest on przymocowany,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Pod tą harmonijką gumową jest przykręcony na 4 śruby M8 po bokach. Wtyczkę od elektryki trzeba odpiąć z tyłu fotela.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

witam . co może być przyczyna. fotel nie podnosi się do góry ale słychać że silniczek/pompka działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj