Datson13

Prosty i skuteczny wysiew graniczny

Polecane posty

Datson13    0

Jestem na etapie wybierania nowego rozsiewacza do nawozu, poszukuję opinii użytkowników na temat wysiewu granicznego. Mam bardzo dużo rowów i miedz przy drogach, a pola wkoło komina, więc pojemność wystarczy 900l. Jestem zainteresowany prostym włączaniem wysiewu granicznego, zmiana łopatek i tarcz nie wchodzi w grę. Każdy z lokalnych dilerów chwali rozwiązanie rozsiewacza, który akurat ma na placu, ale nikt nie chce podesłać mnie do klienta, który już kupił taki rozsiewacz, żeby zobaczyć jak to działa. Dodam, ze Jarmety i inne Worpole już kila lat temu mnie do siebie zniechęciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11

kup sulky bardzo łatwy w przestawieniu na siew graniczny, przykręcasz dodatkową łopatkę na jednego motylka, punkt spadania nawozu przestawiasz też jeden motylek luzujesz i przesuwasz wajchę, minuta osiem i gotowe. jest jeszcze opcja w tym siewniku z siłownikiem elektrycznym ale to już troche kosztuje. i co ważne równo sieje, jak dobrze ustawisz pod każdy nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Woprol ma limiter opuszczony hydraulicznie i żadnej ingerencji w łopatki czy inne. Zależy ile masz pola i czy jest sens płacić gigantyczne kwoty za Rosiewicz który może zastąpisz opryskiwaczem i Rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Mam compact pom Augustów. Zamykasz jedną tarcze (zawór hydrauliczny na każdą tarcze oddzielnie) i siejesz jadąc przy granicy. Do rozsiewacza jest jeszcze blacha do zamontowania ale nawet jeszcze jej nie rozpakowałem. 

IMG_20190828_174440.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Datson13    0

Budżet wstępnie 20 tyś. Zastanawiałem się nad Sulky ale problemem jest to, że nikt w okolicy takiego niema i ciężko ocenić jakość w stosunku do ceny. Korbanek ma taki na placu za chyba 18, model dx20m, który mam mieć graniczny w standardzie, a za Triborda trzeba dopłacić. Dla mnie nie stanowi problemu wyjść i z maszyny i przestawić osłonę albo limiter ręcznie, natomiast zmiana tarcz albo łopatek średni mi się widzi. Lokalny dealer ma na placu Amazone ZA-X 902 za 20 ma być już do oddania tyle, ze netto, Natomiast średnio przemawia do mnie jego wypowiedź, że "mocznik też powinien na te 15 metrów panu dolecieć". Fajnie by było, gdyby był jeszcze na jednym leju. Widziałem, kiedyś taki Rauch ale teraz wśród nowych już nie mogę takiego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Compact ma wysiew 15 lub 18 m. Na 15 m sieje równo, jest regulacja wysiewu gdzie można skorygować jak leci za bardzo za ciągnik lub na boki. Cena ok 17 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
21 godzin temu, Datson13 napisał:

Budżet wstępnie 20 tyś. Zastanawiałem się nad Sulky ale problemem jest to, że nikt w okolicy takiego niema i ciężko ocenić jakość w stosunku do ceny. Korbanek ma taki na placu za chyba 18, model dx20m, który mam mieć graniczny w standardzie, a za Triborda trzeba dopłacić. Dla mnie nie stanowi problemu wyjść i z maszyny i przestawić osłonę albo limiter ręcznie, natomiast zmiana tarcz albo łopatek średni mi się widzi. Lokalny dealer ma na placu Amazone ZA-X 902 za 20 ma być już do oddania tyle, ze netto, Natomiast średnio przemawia do mnie jego wypowiedź, że "mocznik też powinien na te 15 metrów panu dolecieć". Fajnie by było, gdyby był jeszcze na jednym leju. Widziałem, kiedyś taki Rauch ale teraz wśród nowych już nie mogę takiego znaleźć.

Sieje sulkym trzeci sezon, bardzo zadowolony. Byłem pierwszym we wsi z takim sprzętem, obecnie jest ich 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Rozsiewacz mam od jesieni. Wysiał jakieś 20t. Od saletry, przez polifoske po granulowane wapno. W skrzynie wchodzi bb, można też dokupić nadstawkę. Rama jest malowana, reszta z nierdzewki. Maszyna jest włoska, Augustów ma licencję kupioną. Ogólnie zadowolony jestem. O dziwo Wladimirec sobie radzi z pełnym zasypem.

rozsiewacz_compact.pdf

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
9 godzin temu, Datson13 napisał:

@Buszmen11 Ile czau masz już ten rozsiewacz , ile nim rozsiałeś i jak się sprawuje?

@jacek1296 Jaki masz model tego Sulky i ile Cię wyniósł? Masz Tribod u siebie?

DX20+, tribord+ komp. VISION, 1500l, plandeka, ok.30000netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj