News
Datson13

Prosty i skuteczny wysiew graniczny

Polecane posty

Datson13    0

Jestem na etapie wybierania nowego rozsiewacza do nawozu, poszukuję opinii użytkowników na temat wysiewu granicznego. Mam bardzo dużo rowów i miedz przy drogach, a pola wkoło komina, więc pojemność wystarczy 900l. Jestem zainteresowany prostym włączaniem wysiewu granicznego, zmiana łopatek i tarcz nie wchodzi w grę. Każdy z lokalnych dilerów chwali rozwiązanie rozsiewacza, który akurat ma na placu, ale nikt nie chce podesłać mnie do klienta, który już kupił taki rozsiewacz, żeby zobaczyć jak to działa. Dodam, ze Jarmety i inne Worpole już kila lat temu mnie do siebie zniechęciły.

CARYX    7

kup sulky bardzo łatwy w przestawieniu na siew graniczny, przykręcasz dodatkową łopatkę na jednego motylka, punkt spadania nawozu przestawiasz też jeden motylek luzujesz i przesuwasz wajchę, minuta osiem i gotowe. jest jeszcze opcja w tym siewniku z siłownikiem elektrycznym ale to już troche kosztuje. i co ważne równo sieje, jak dobrze ustawisz pod każdy nawóz

Elektro2015    85

Woprol ma limiter opuszczony hydraulicznie i żadnej ingerencji w łopatki czy inne. Zależy ile masz pola i czy jest sens płacić gigantyczne kwoty za Rosiewicz który może zastąpisz opryskiwaczem i Rsm

Wiadomość z agroFakt.pl

Buszmen11    127

Mam compact pom Augustów. Zamykasz jedną tarcze (zawór hydrauliczny na każdą tarcze oddzielnie) i siejesz jadąc przy granicy. Do rozsiewacza jest jeszcze blacha do zamontowania ale nawet jeszcze jej nie rozpakowałem. 

IMG_20190828_174440.jpg

Datson13    0

Budżet wstępnie 20 tyś. Zastanawiałem się nad Sulky ale problemem jest to, że nikt w okolicy takiego niema i ciężko ocenić jakość w stosunku do ceny. Korbanek ma taki na placu za chyba 18, model dx20m, który mam mieć graniczny w standardzie, a za Triborda trzeba dopłacić. Dla mnie nie stanowi problemu wyjść i z maszyny i przestawić osłonę albo limiter ręcznie, natomiast zmiana tarcz albo łopatek średni mi się widzi. Lokalny dealer ma na placu Amazone ZA-X 902 za 20 ma być już do oddania tyle, ze netto, Natomiast średnio przemawia do mnie jego wypowiedź, że "mocznik też powinien na te 15 metrów panu dolecieć". Fajnie by było, gdyby był jeszcze na jednym leju. Widziałem, kiedyś taki Rauch ale teraz wśród nowych już nie mogę takiego znaleźć.

Buszmen11    127

Compact ma wysiew 15 lub 18 m. Na 15 m sieje równo, jest regulacja wysiewu gdzie można skorygować jak leci za bardzo za ciągnik lub na boki. Cena ok 17 brutto

jacek1296    348
21 godzin temu, Datson13 napisał:

Budżet wstępnie 20 tyś. Zastanawiałem się nad Sulky ale problemem jest to, że nikt w okolicy takiego niema i ciężko ocenić jakość w stosunku do ceny. Korbanek ma taki na placu za chyba 18, model dx20m, który mam mieć graniczny w standardzie, a za Triborda trzeba dopłacić. Dla mnie nie stanowi problemu wyjść i z maszyny i przestawić osłonę albo limiter ręcznie, natomiast zmiana tarcz albo łopatek średni mi się widzi. Lokalny dealer ma na placu Amazone ZA-X 902 za 20 ma być już do oddania tyle, ze netto, Natomiast średnio przemawia do mnie jego wypowiedź, że "mocznik też powinien na te 15 metrów panu dolecieć". Fajnie by było, gdyby był jeszcze na jednym leju. Widziałem, kiedyś taki Rauch ale teraz wśród nowych już nie mogę takiego znaleźć.

Sieje sulkym trzeci sezon, bardzo zadowolony. Byłem pierwszym we wsi z takim sprzętem, obecnie jest ich 8.

Buszmen11    127
Napisano (edytowany)

Rozsiewacz mam od jesieni. Wysiał jakieś 20t. Od saletry, przez polifoske po granulowane wapno. W skrzynie wchodzi bb, można też dokupić nadstawkę. Rama jest malowana, reszta z nierdzewki. Maszyna jest włoska, Augustów ma licencję kupioną. Ogólnie zadowolony jestem. O dziwo Wladimirec sobie radzi z pełnym zasypem.

rozsiewacz_compact.pdf

Edytowano przez Buszmen11

jacek1296    348
9 godzin temu, Datson13 napisał:

@Buszmen11 Ile czau masz już ten rozsiewacz , ile nim rozsiałeś i jak się sprawuje?

@jacek1296 Jaki masz model tego Sulky i ile Cię wyniósł? Masz Tribod u siebie?

DX20+, tribord+ komp. VISION, 1500l, plandeka, ok.30000netto.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Jak wygląda procedura kalibracji wagi w rozsiewaczach Kverneland Accord Vicon? Wymieniłem elastometry na nowe, wymieniłem czujnik referencyjny.
      Jak należy skalibrować rozsiewacz na nowych podzespołach?
    • Przez pasio
      Witam!!!!

Szukam rozsiewacza do nawozów dwutarczowego i mam dylemat jaki wybrać. Jaki Wy polecacie? Chcę aby był precyzyjny.
    • Przez tomek2201
      Witam. Jak ustawianie łopatki w rozsiewacz unia brzeg ms 500? Ja sieje na 15 m I jak ustawie zgodnie z tabela to albo wyrzuca mi część nawozu kilka metrów za granicę a jak opuszczę niżej żeby nie wyrzucało to mam słabo dosiane do granic. Nie robię żadnych siewów granicznych bo na polach o szerokości 30 m to szkoda robić tylu przejazdow. Zastanawiam się czy nie ustawić łopatek tak, żeby obie rzucały na tą samą odległość to wtedy obie powinny równo dorzucać do granicy. Jak wam się wydaje czy dobrze to będzie rozsiewalo?
    • Przez yacenty
      Hej,
      Być może w sobote uda mi się skończyć remoncik rozsiewacza.
      Jest z nim czujnik predkości kola, ale ze nie mam do niego uchwytu to postanowiłem podpiąć go kablem sygnałowy do gniazda diagnostycznego w ciągniku, ciągnik po 2005 roku więc powinien podawać predkosć na złączu diagnostycznym.
      Sterownik ma 2 opcje odczytu predkości: kolo i radar. Którą opcję powinienem wybrac?
      Ciągnik nie ma fizycznego radaru, no ale teoretyczną prędkość ze skrzyni powinien podać.

Macie doswiadczenie z takim podłaczaniem sterownika bez czujnika koła?
    • Przez michciu360
      Jaką szczelinę ustawić w RCW , jakim biegiem i z jakimi obrotami jechać C 360 aby wysiewać 3 t/ja wapna.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj