Polecane posty

Piechu    43

Szanowni koledzy, niedawno zakupiłem ww. ciągnik. Pierwszy problem dotyczy włącznika świateł, a właściwie zespolonego przełącznika. Strasznie ciężko włączało się światła, aż wkońcu coś chyb pękło i środek przełącznika obraca się zamiast załączać światła. Wczoraj rozebrałem i nie mogłem nigdzie znaleźć nr seryjnego. Czy ktoś z Was orientuje się co to za przełącznik  ewentualnie czy jest do niego jakiś zamiennik bo pewnie oryg. będzie drogi (np do fergaja jest przełącznik z serwisu za parę stów, a  montowany taki sam do auta niecałe 100 zł.). Kolejna sprawa to automatyczne przełączne biegów pomimo ustawienia guzikiem na AUTO, funkcja ta nie działa. I na koniec na podłokietniku świeci się ciągle czerwona lampka (nie ta od EHR). Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Dzieki za odpowiedz. W tej chwili na wyświetlaczu nie ma żadnego błędu Jednakże po zapaleniu piszczy alarm i święci sie ta górną kontrolka a czasem dodatkowo dryga lampka z wykrzyknikiem Z tego co wyczytałem mówi ona o niskim poziomie płynu hamulcowego ale zbiorniczek jest pełen. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Ta kontrolka z trojkatem na obrotomierzu.. A w menu komputera wchodzisz bezproblemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Tak plus ta lampka na podłokietniku jednakże nie mogę znaleźć jej funkcji. Wszystko działa ok jak narazie W menu tez mogą zmieniać, jednak jak biegi ustawie auto to nie przełącza automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta dodatkowa lampka w podłokietniku informuje o tym że ciągnik jest na neutralnym coś masz przekombinowane w kablach


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Mógłbyś rozwinąć stwierdzenie,że ciągnik jest "na neutralnym". No cóż to, że traktor jest  "przygotowany" na sprzedaż to się spodziewałem. Długo nosiłem się z zamiarem  kupna ciągnika no i niestety mając budżet poniżej 120 czy 150 tys. ciężko cokolwiek znaleźć. Handlarz ma odpicowany, a w ciągniku rolnika leci, cieknie albo wiszą kable, kabelki a na kompie same błędy. Przed zakupem niewiele byłem wstanie sprawdzić, tym bardziej że informacji o tych traktorach jest mało praktycznie brak. Mój budżet pozwolił jedynie na zakup właśnie tego ciągnika. Podczas jazdy i sprawdzenia  nie było nic niepokojącego, a po drugie ile można sprawdzić. Widzę kolego, że w opisie masz serwis skąd dokładnie Jesteś??? I wracając do mojego głównego pytania wiesz może o jaki zespolony przełącznik świateł chodzi bo nic nie mogę znaleźć. Może od jakiegoś auta idzie dobrać coś podobnego, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zespolony tylko orginalny

co  do kontrolki to jest to oryginalna modyfikacja na rynek francuski (bo oni są inni) kontrolka jak jest wszystko ok to po ruszeniu i prawidłowym za sprzęgnięciu biegów i sprzęgła centralnego ma zgasnąć jak tego nie robi to znaczy ze jest coś nie tak

ten ciągnik jest tani bo jest problematyczny chodzi tu o niedorobioną elektronikę która na okrągło nie działa jak powinna i nie jest tani w utrzymaniu znajdź sobie gdzieś w okolicy dobrego mechanika bo będziesz jego stałym bywalcem jak nie masz i nie możesz znaleźć to zapraszam


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie zmartwiłeś tymi informacjami ze jest to kiepski traktor. Dużo nim nie robiłem ale jak narazie nie sprawia większych problemów. Zobaczymy jak będzie w przyszłości sprawował. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj