xfiless

Zetor 6211 - problem z podnośnikiem

Polecane posty

xfiless    0

 

Witam,

Na jesieni 2019 kupiłem zetora 6211, był test z pługiem, sprzedający podpiął pług, podniósł pojechał w pole, zrobił kawałek orki.. Podnośnik więc działał, przez zakupem poprosiłem go aby włączył WOM 540 obr/min i 1000 obr/min - widziałem różnicę w obrotach. WOM 540 i 1000 oraz podnoszenie działało.

Po zakupie ciągnik stał - niestety pod chmurką.

Teraz próbuje włączyć podnośnik i niestety nie potrafię uruchomić podnośnika... nie wiem może coś źle robię..nie mam  doświadczenia z Zetorem..

Włączam napęd pompy hydrauliki, ta mała dźwignia po lewej (tam są dwie dźwignie - ta po prawej włącza szybkie biegi i wolne ), a więc dźwignia po lewej na sam dół/do przodu. Potem przesuwam dźwignię podnoszenia i nic ramiona podnośnika nawet nie drgną. Próbowałem różnych ustawień, dźwignia na pozycji włączona pompa hydrauliki i WOM naraz - też nic. Różne pozycje tej małej dźwigni  D P M, dźwignia od podnoszenia w różnych pozycjach, dźwignia sterownicza (ta środkowa) i nic..

Dodam, że ciągnik jest wyposażony w dodatkowy siłownik i umieszczony jest po lewej stronie.

 

Może mi ktoś w łatwy sposób wytłumaczyć jak uruchomić podnoszenie? A może coś źle robię? Może naraz trzeba używać 2 dźwigni podnoszenia i sterowniczej?

Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz obroty 500 i 1000 to ta dźwignią ustaw w lewo do oporu na 500 obrotów bo pewnie stoi na środku i nie napędza pompy.... Wajcha na środku przed siedzeniem kierowcy pomiędzy tymi co opisałeś 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cofnij trochę to dźwignię co do samego przodu bierzesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

pafnucy dobrze mówi a jak nie działa to zobacz czy dźwignię dobrze działają a jak to nic nie pomoże to pewnie pękła na zgieciu rurka która daje olej od pompy na rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mało możliwe . Jeżeli ustawienia tak ja mówi @Ogarek i wajcha w pozycji na WOM lub WOM + wałek i nadal podnośnik nie działa , to wtedy trzeba szukać problemu . Daj znać kolego co tam się dzieje .

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xfiless    0

Wielkie dzięki za odzew.

Jedyne co mi się udało uzyskać to jednoczesne działanie pompy hydrauliki i WOM, dźwignia WOM'u(ta pośrodku) w pozycji 540 (w lewo) i ta mała lewa dźwignia w drugim położeniu (WOM i pompa), wałek się kręci i podnoszenie/opuszczanie działa. A to wszytko włączone przez rozruchem silnika, to mnie zaskoczyło, myślałem, że WOM i pompę, czy samą pompę, czy sam WOM włączę podczas uruchomionego silnika...

To mnie uratowało, bo mogłem prace polowe wykonać, podnośnik działa można działać z narzędziami.

 

Co ciekawe jak wyłączyłem dźwignię środkową na N, przy wyłączonym silniku, to po włączeniu silnika już samo podnoszenie/opuszczanie nie działało, rozumie, że tak ma być?

 

Jeszcze jedno  pytanie jak zrobić, żeby sama pompa hydrauliki działała(WOM nie załączony-wałek się nie kręci)?

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odzew...

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak dźwignią środkowa na N to brak napędu pompy i WOM 

Lewa dźwignia do dołu do końca....

Zaciągasz sprzęgło- wajcha koło hamulca ręcznego  i nie musisz na zgaszonym.... 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O ile mu działa .

To środkową wajchę pod siedzeniem to ustaw tak jak ogarek napisał i zostaw . Jej się nie przestawia baz potrzeby . Pozycje w lewej dzwigni musisz wyczuć . Do samego przodu pompa , trochę do tyłu nic , jeszcze trochę WOM i pompa , do samego początku obroty WOM zależne i pompa też chyba działa .

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej jeszce nie wie do czego to.... 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matik5
      Witam mam problem z zetorem majorem cl 80. Na zaświeca się mu na czerwono stóp i błąd DTC   111/01 
      Ktoś się oriętuje co może być przyczyną ? Dodam że żadnych objawów nie ma 
    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj