damiandg

Nowy Pług Polski.

Polecane posty

damiandg    21

Mam pytanie czy te nowe pługi Polskich marek są coś wartę? Myślę o pługu jedno belkowym z odkładnicami ażurowymi. Nie biorę pod uwagę zachodnich używanych ani obrotówek. Zastanawiałem się nad markami Unia lub Agro masz. Teraz mam Euro masz i straszny chłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Sam sobie zaprzeczasz, bo najpierw piszesz czy nowe polskie coś warte i piszesz że to chłam, a potem, że zachodniego nie chcesz?!

Moim zdaniem jeśli bierzesz na dotację to kup polski (AGRO-TOM godny polecenia) . Jeśli nie to bierz używany ''zagraniczny'' i daj do napawania co się da, żeby wydłużyć żywotność oryginalnych części:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Tylko i wyłącznie unia z polskich producentów. Agro tom to jak euro masz podejrzewam. Jak patrze na tego eueomasza w twojej galerii to jest taki sam jak stary Grudziądzki, trzeba było go kupić w cenie złomu i kasa zaoszczędzona 😁 https://www.olx.pl/oferta/plug-jednobelkowy-zagonowy-resorowy-obrotowy-euro-masz-CID757-IDDWeUl.html https://www.olx.pl/oferta/plug-4skibowy5-3-unia-grudziadz-stan-idealny-nowe-elementy-robocze-CID757-IDDSlWC.html W tym starym przynajmniesz masz pewność że materiał nie jest z jakiegoś gównolitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

polski to tylko akpil unia i agromasz noi moze koja . na reszte predzej czy później bedziesz narzekal


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Nie wiem jak pług, ale maszyny z Agro Tomu są naprawde dobre jeśli chodzi o jakość i wytrzymałość. To górna półka jeśli chodzi o polskie firmy. Aczkolwiek lepiej kupić zachodni pług używany, bo żaden polski im nie dorówna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Wszystko pięknie bo chętnie bym kupił jakiś zachodni ale bardzo rzadko można znaleźć coś na ażurach i nie obrotowy. No i żeby nie był z drugiego końca polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Bierz unie na odkładnicach long ażurowych a będziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

ja mam i polecam Koję, mam już 5 lat, Co prawda nie na ażurach, ale pług godny polecenia. Mam gleby każdego rodzaju z dominacją gliny. Puki co pług trzyma się b.dobrze. Nie orze dużo bo jest to około 30-40ha/rok, ale jak na razie narzekać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Ja też mam glinę i każde pługi się zaklejają jak jest trochę bardziej mokro dlatego właśnie myślę nad ażurami. Koja z tego co wiem nie ma w ofercie ażurowych odkładnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

No to raczej ażur na mokrą gline dobrym pomysłem nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMX150    0

na pewno nie bierz Agro-maszu choć może jedno belkowe lepsze od obrotowego, moja 5 po 180ha ni e ma miejsca na wpisy w książce serwisowej i nadaje się na złom po 3 latach masakra wszystkie odkładnie mechanizm koła 4-5 razy wymieniany obrotnica, oczywiście firma wymienia za darmo ale chyba nie o to chodzi w nowym pługu?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Dnia 4.04.2020 o 20:32, Rowan napisał:

No to raczej ażur na mokrą gline dobrym pomysłem nie będzie...

 Chcesz powiedzieć że w tym przypadku lepsze są odkładnice pełne ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 To mnie zaskoczyłeś swoją obserwacją, łamie ona moje spostrzeżenia czy to w jakości na glebie zwięzłej czy w zużyciu paliwa na ha  :P

Miałem do porównania kv na pełnych (nr 9) i lemkena na ażurach (BS 42), ażur miał lżej i skiba znacznie  lepiej pokruszona co ułatwiało późniejszą uprawę.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Ja miałem Rabe na ażurach, miałem jednego Vogla pełnego, mam drugiego, mam też Lemkena pełnego i jak było mokro, to ażur „przepychał” mokrą glebę i zaklejało się pomiędzy listwami. Po prostu nie dało się nim orać jak było mokro. Jak było sucho i umiarkowanie, to owszem, bardziej kruszyło ziemie i lżej się orało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Przepychanie może się pojawiać przy wąskim ustawieniu  szerokości orki na skibę , niezależnie od odkładni,  po ustawieniu na 16- 18" problem nie występuje.

 Co do Rabe to nie zauważyłem  większych problemów  w ażurach, nawet w najgorszych warunkach - stary  typ Speht Avant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Ja miałem Albatrosa. Raczej nie był zbyt wąsko ustawiony, bral 42-44cm na korpus.

Tak czy inaczej, mam teraz dwa pługi, a w zeszlym roku zaorałem 20ha raptem 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

W poniedziałek jadę oglądać jedno belkowe Agromasze zobaczymy co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj