Polecane posty

hopper5    85

witam. mam problem z kosą w tym kombajnie. pęka co najmniej 2 razy dziennie.gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

ale w którym miejscu pęka? Bo jak kojarzę to napęd kosy masz pewnie taki sam jak w moim tzn na takim wykorbieniu na którym siedzą 2 łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

dwa płaskowniki a między nimi łożyska.urywa się jakieś 20 co od strony szarpacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

a prowadnice kosy nie wydarte szczególnie w pobliżu napędu? bo jeśli tam są luzy to może być przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

a listwę kosy masz fabryczną, czy od bizona?

fabryczna jest o 1/3 szersza niż ta od bizona i musi być już ostro wytarta żeby pękała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

Jeżeli masz na łożysku duze luzy to sie bedzie urywać, jednak wydaje mi sie ze to jest wadą tych kombajnów poniewaz u mnie tez sie tak dzieje i zawsze urywa sie w tym samym miejscu za uchwytami od mocowania kosy. Mi w sezonie pęka przewaznie raz na 3 dni chociaż zależy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fazi16    0

urwa wam sie kosa bo prowadnica kosy jest wytarta i kosa chyta za bagnet i urywa sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Może to być luz na łożysku ale bardzo prawdopodobne, że jest wytarte leże pod targańcem, na którym chodzi kosa. Wtedy listwa kosy chodzi na boki i pęka. Druga sprawa - może są zatępione nożyki albo stalki i ciężko idzie.

I kolejna sprawa - stary i zmęczony materiał, rozhartowany od spawania. Zregeneruj leże i kup nową kosę a zapomnisz o problemie.

U mnie kosa urywała się bardzo często. Po wymianie nie ma problemu a zielsko tnie jak rotacyjna...

Nie było zregenerowane leże ale to po sezonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawdopodobnie łożysko po prawej stronie było wymienione na węższe. Może tak być, ale trzeba założyć podkładki dystansowe. Jeżeli wał ma duży luz osiowy może się zmęczyć i pęknąć (zakładam, że jest tak samo jak w 307). Drugą przyczyną może być zużyty napęd młocarni (tam chyba jest na łańcuch jeśli dobrze pamiętam). Wyciągnięty łańcuch może nie trafiać na zęby i w efekcie zmęczyć wał. Mogło też po prostu zatrzeć się łożysko. Sprawdź gdzie pękł i czy są ślady innych uszkodzeń, jeśli tak to w którym miejscu i jakie. Sprawdź też stan łożysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mouser    8

Albo był już tak zużyty, że dostał bicie bo był niewyważony. W tym roku przed żniwami oddaliśmy do regeneracji i wyważania właśnie odrzutnik słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Prawdopodobnie łożysko po prawej stronie było wymienione na węższe. Może tak być, ale trzeba założyć podkładki dystansowe. Jeżeli wał ma duży luz osiowy może się zmęczyć i pęknąć (zakładam, że jest tak samo jak w 307). Drugą przyczyną może być zużyty napęd młocarni (tam chyba jest na łańcuch jeśli dobrze pamiętam). wyciągnięty łańcuch może nie trafiać na zęby i w efekcie zmęczyć wał. Mogło też po prostu zatrzeć się łożysko. Sprawdź gdzie pękł i czy są ślady innych uszkodzeń, jeśli tak to w którym miejscu i jakie. Sprawdź też stan łożysk.

 

Pękł w łożysku.jak by był odcięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprawdź napędy bo wszystko wskazuje, że wina leży po ich stronie. Czy masz sieczkarnie? Napęd sieczkarni jest daleko od łożyska i przy nie równych lub nie wyważonych kołach może złamać wał. Mógł być to też przypadek że coś twardego wpadło na któryś pasek lub łańcuch. Może też być przyczyną rozpadający się pas z silnika - jeden z pasków odkleił się i dostał pod drugi. U mnie jak wymieniałem łożyska to duże koło pasowe schodziło bardzo ciężko. Czy u ciebie nie miało przypadkiem luzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

mam sieczkarnie.pasy mam nowe.miałem maly problem ze zdjęciem tego koła pasowego.pamiętam że w zeszłe żniwa wyleciała mi z kombajnu blacha wielkości ok 10x 15 cm i nie wiem skąd się wzięła.nigdie nie pasuje.przeszukałem kombajn w środku na wylot.Oczywiście przeleciała przez sieczkarnie.potrzebuje teraz taki wał kupić i mam z tym problem.ale też boje sie że jak założe nowy to będzie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Będę się upierał na napędach. Może paski zbyt mocno naciągnięte, zwłaszcza ten od sieczkarni był zbyt mocno naciągnięty. Jak założysz nowy wał to sprawdź czy koła nie mają bicia, zwłaszcza od sieczkarni. U mnie pas na sieczkarnie jest lekko naciągnięty i nie miałem przypadku aby się ślizgał. Nie wypowiadam się co do napędu młocarni bo u mnie jest zupełnie inny i nie mam z takim do czynienia, ale też skontroluj. Blacha na sieczkarni na pewno nie była przyczyną, a mogła pochodzić nie koniecznie z kombajnu. Wyważenie, a raczej jego brak odrzutnika słomy to wg mnie nie przyczyna pęknięcia wału. Może ktoś bardzo agresywnie włączał napęd młocarni.

 

2 września się upierałem, ale dzisiaj, 8 września po rozmowie z mechanikiem już się nie upieram przy napędach. Zatarte łożysko na wale młocarni narusza wał odrzutnika słomy. Wał taki pęka najdalej po godzinie. Mechanik powiedział, że w przypadku zatarcia łożyska młocarni w MF zawsze rozbiera wał odrzutnika i sprawdza. Powiedział, że miał przypadki, że wał był nadpęknięty, do wymiany, a czasami urwie się od razu. Dotyczy to także kilku modeli z paskiem. Jednoznacznie wykluczył niewyważenie i napędy. Jeżeli wymienisz wał to z całą pewnością nic się nie będzie działo. A na przyszłość pilnuj tych łożysk młocarni, a z kombajnu będziesz zadowolony bo, jak powiedział mechanik, 186 to niezniszczalna maszyna, jedna z najlepszych w swojej klasie, bardziej niezawodna od mojej 307.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik7220    0

kosa jest nowa.nie od bizona.omłóciła dopiero 5ha

Kolego miałem to samo. Męczyle się 2 sezony dopuki nie kupiłem orginalnej kosy. Potem zaczoł sie rwać ten trzpień z łożyskiem więc przyspawałem go na stałe i 3 lata mam już spokuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Jeszcze mam takie pytanie w sprawie odrzutnika słomy.Czy ktoś się orientuje czy jest jakaś różnica między modelem 186 a 81?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik7220    0
<br />Jeszcze mam takie pytanie w sprawie odrzutnika słomy.Czy ktoś się orientuje czy jest jakaś różnica między modelem 186 a 81?<br />
<br /><br /><br />a co to za model 81? Bo pierwsze płysze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Też później szukałem na necie i nie znalazłem takiego modelu a tak mi podał gostek do którego dzwoniłem w sprawie odrzutnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik7220    0

Też później szukałem na necie i nie znalazłem takiego modelu a tak mi podał gostek do którego dzwoniłem w sprawie odrzutnika

Może chodzi ci o model 31 ale om jest mniejszy o szerokości młocarni 62cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozef8888    0

Jeszcze mam takie pytanie w sprawie odrzutnika słomy.Czy ktoś się orientuje czy jest jakaś różnica między modelem 186 a 81?

witaj kolego wsprawie tego odrzutnika to mogę ci pomoc tylko potrzebuje więcej informacji z której strony on się urwał bo ja w takim kombajnie urwałem 3 sztuki i moi znajomi mieli ten sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Jade dziś po odrzutnik słomy do mf 186 do trafił się dawca w związku z tym pytanie do posiadaczy tegoż kombajnu.Czy posiada ktoś katalog w wersji elektr albo zeskanowany? Ułatwił by mi składanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj