TraKtorek123

Ursua 1614 + Pottinger terrasem 4.00m

Polecane posty

Witam

Mam pytanie, otóż stoję przed wyborem siewnika, z którym docelowo miałby pracować john deere 6175m, lecz w niektórych przypadkach, (głównie gdy Johny pracuje z agregatem do uprawy bezorkowej) jego prace musiałby zastąpić ursus 1614. Pytanie brzmi czy sobie poradzi? Czy osiągnie prędkość chociaż te 8 km/h ? Czy ktoś z was pracuje może 1614 z takim sienwikiem, bądź podobnym 4m talerzowy? Producent podaje zapotrzebowanie  na moc 140km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Po uprawionym będzie szedł, nikt też nie każe Ci ładować siewnika do pełna , po tonie sypać a wtedy duzo lżej ma ciągnik . bardziej martwi mnie hydraulika tej 16 podejrzewam że tu będzie pies pogrzebany, chyba że weźmiesz z własną hydrauliką siewnik o ile pottinger taki ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, iron napisał:

Po uprawionym będzie szedł, nikt też nie każe Ci ładować siewnika do pełna , po tonie sypać a wtedy duzo lżej ma ciągnik . bardziej martwi mnie hydraulika tej 16 podejrzewam że tu będzie pies pogrzebany, chyba że weźmiesz z własną hydrauliką siewnik o ile pottinger taki ma

Pompa wymieniana rok temu, i jestem tego świadom, że przy tak dużym obciążeniu będzie się szybko zuwyżywać, rocznie ursus siałby ok 20 ha więc myślę że wytrzymałaby( o ile dałaby radę podnieść), a co do własnej hydrauliki to odpada bo napewno za dopłatą A cena i tak dość sporawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

W takim przypadku to nawet nie myślał bym o zaczepieniu tego do Ursusa,po pierwsze jak tylko 20ha czy nawet 40 miałby obsiac to bez sensu mieszać olej z nowego ciagnika że starym gdzie pływa pełno opiłkow . druga sprawa posiać nawet te 40 ha to jest dzień roboty. bardziej m ię zastanawiam jakie masz ziemie i ukształtowanie terenu bo te 175km z jd a nawet po mapie 200 to na 4m.z pełnym siewnikiem wcale nie robi szału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

Jeśli Terrasem nie będzie wyposażony w napęd wentylatora z wałka WOM (tak to jest opcja za dopłatą) to zapomnij żeby podpinać ciągnik ze względu na hydraulikę. Ursus ma około 55 litrów wydajności pompy. Wentylator zabierze ci około 30-35 litrów. Żeby był napęd wentylatora z hydrauliki ciągnika zalecane jest około 110 litrów i dobrze jakby była chłodnica oleju. W Ursusie po paru minutach zagotuje ci się olej i zabraknie ci wydatku na np pracę na uwrociach. Ale uważam że warto dołożyć napęd wentylatora z WOM. Właśnie w awaryjnych przypadkach gdy Johny nie będzie mógł siać ale i dla Johnego będzie lżej pracować, gdy jego hydraulika nie będzie musiała non stop pracować.

Jeśli chodzi o moc. Zależy od terenu. Jak płasko to powinno wystarczyć -odpowiednia głębokość talerzy uprawowych i będzie ok. Jak góry to ciężko będzie. Dla przykładu Zetor 96 KM ciągał w siewie rzepaku Terrasema R3 na uprawionej glebie. No i w przypadku talerzy Wave disc dużo mniejsze jest zapotrzebowanie mocy - przykład Case Maxxum 140 (160KM) ciąga Terrasema C6 Wave Disc z rozstawem 16,7 cm. Ale oba przypadki to teren dosyć płaski. Jak będą spore góry to Ursus będzie miał co robić z 3 metrami

 

Edytowano przez edi89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz100
      Witam chciałbym zmienić paski klinowe od napędu alternatora wentylatora w ursusie 1614 rocznik 1999 ten ze ściętą maską. Stare są strasznie rozciągnięte. Tata wymieniał je kiedys lecz uważam ze sa za małę nie do końca to co powinno być choć nie wiem tego. oznaczenie tych starych to Z1250 ld10x1226. Moje pytanie czy takie powinny tam być czy inne? ktoś moze podpowie? Znalazłęm te mocnijsze z morgi na necie oznaczenie ich to SPA- 1257 ich szerokosć to prawie 13mm a te stare maja 10mm czy to jest duża różnica i będzie to pasować ? Jakie tam orginalne paski były montowane? Czy te co posiadam są dobre czy jednak zbyt małe? Wydaje mi sike że są zbyt bardzo wciete w koła pasowe choc możę ze starości już sie wytarł nie wiem. Dodam iż mam alternator i koło pasowe od wentylatora na dwa paski są tam dwa paski nie jeden.
    • Przez TwojaBabcia
      Witam
      Jaka ilość oleju silnikowego wchodzi do ursusa c385 by była prawidłowa na bagnecie. ?
      Pytam ponieważ u mnie według mojego bagnetu prawidłowy stanu oleju wynosi 15 litrów. po wymianie 
      Mechanik mówi że to o wiele za dużo , i mam dylemat, i chciałbym spytać  się innych użytkowników c385, jaka jest u nich odpowiednia ilosc oleju silnikowego.  
      Pozdrawiam Artur 
    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj