News
ajer12

Metal Fach Z 562 otwierająca się klapą bądź problem z otwarciem

Polecane posty

ajer12    2
Witam. Tak jak w temacie mam problem z klapą w Z562 który trwa już kilka sezonów.. Otwiera się klapą przy dobijaniu, no to reguluje zamki trochę niżej by się nie otwierała a efektem jest to że ciągnik 145 km nie daje rady otworzyć tej klapy, próbowałem już regulacji na różne sposoby, czyściłam wszystko w okolicach tych zamków i nic albo nie mogę otworzyć klapy albo się otwiera dobijając bele. Pomóżcie, ja już myślałem że może ten elektrozawór co jest od rozdzielacza na podbierak i klapę, a może jakaś wada mechaniczna ? Mieliście takie problemy ?

wincenty5    77

Ciągnik 145 km i prasa metal fach to niezbyt szczęśliwe połączenie .pewnie coś wygięło i najpierw podnosi klapę zamiast dźwignąć hak i dusi traktor

ajer12    2

tyle ze jeszcze jak współpracowała z zetorem 8045 to już tak się robiło.

Wiadomość z agroFakt.pl

Miałem taką prase i nigdy nie było z hakami problemu. Wszystkie elementy tego mechanizmu są sprawne, nie zapieczone gdzieś, haki nie odgięte mają kąt prosty, czy haki są na równej wysokości? Już 2 lata niemam tej prasy i dokładnie nie pamiętam jak to działało.

ajer12    2

nie wiem czy są równej wysokości do tej pory nie zwracałem na to uwagi ale po przejrzeniu forum wiem że muszę to najpierw sprawdzić

Pafnucy    1686

Siłowniki sprawdzone ? Zamki też puszczą jak hydraulika nie trzyma .

ajer12    2

nie wygląda żeby gdzieś puszczały olej. Ja zaczynam podejrzewać to że zamki na równej wysokości nie będą

Pafnucy    1686

Nie muszą puszczać oleju na zewnątrz . W środku się przelewa . Ja proponuję zacząć od sprawdzenia siłowników klapy .

Pafnucy    1686

Poważnie jednostronne ?? :o  Nie wiem , ale nie chce mi się wierzyć .

Poważnie, tylko jeden przewód, zamyka się pod ciężarem klapy tak samo podbieracz na jednostronnych siłownikach.

ajer12    2

owszem potwierdzam jednostronne siłowniki tam są

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rbit
      Panowie co zrobić żeby tak nie lało się po prasie z lewej strony z łańcuchów z tego genialnego centralnego smarowania. Krzywkę mam ustawioną na 1 a i tak leje - nawet po opasce podbieracza ścieka.  Ma ktoś może jakiś patent oprócz wypi...lenia tej pompki i całego ustrojstwa? Lałem już nawet w poprzednim sezonie olej jadalny żeby czasem nie szkodziło krowom w beli czy po łące kapiąc. Najgorsze że do tego wszystkiego przyczepia się pył i trawa, sieczka z trawy/siana - niby jest wtedy przeciwkorozyjna ochrona ale takie ulanie trochę wku...ia bo prawa strona czyściutka tam gdzie mechanizmy wiązania. Czy można prasę myć myjką ciśnieniową po tych łańcuchach i zębatkach z obu stron - w środku rozumiem że raczej nie?
    • Przez mariuszwysz512
      Prasa metal-fach moim zdaniem jest dobra prasą w przystępnej cenie.JA co wy sądzicie o tej prasie,czekam na odpowiedzi
    • Przez DEJWIT
      Witam mialem kupic prase metal fach z562 ale dostalem dobra oferte na model z602 walcowo lancuchowa. Nigdzie nie ma jednak opini na jej temat lub tez z czego MF ja ”skopiowal”. Wypowie sie ktos na jej temat jak wypada na tle z562.
    • Przez tompil
      Szukam jakiejś tańszej prasy zmiennokomorowej z nożami. Myślałem o modelu Z589/2 ale został wycofany z oferty Metal Fachu i zostały tylko te sztuki które są na placach i dealerzy drogo za nie cenią. Dziś jeden zaproponował mi za taką z placu 95 tys. netto. Oryginalna Maschio Extreme 165 HTC kosztuje na dzień dzisiejszy 86 tys., od przyszłego roku ok. 92 tys.
      Dowiedziałem się przy okazji, że Metal Fach wprowadza nowy  model zmiennokomorowy Z514. Tak to wygląda:
      https://www.truck1.eu/agricultural-machinery/round-balers/metal-fach-z514-presse-chambre-variable-a-courroie-welger-a3364028.html
      Na stronie Metal Fachu nie ma żadnej informacji o tym modelu. Kosztuje cennikowo 98 tys. brutto, ok. 79 tys. netto.
      Przyglądam się zdjęciom tej prasy i wygląda mi to na prasę Lely welger, obecnie Massey Ferguson RB 4160V.
      Ktoś coś słyszał o tej Z514? Ciekawe czy sami to produkują, a może tylko składają, albo przychodzą w całości i zakładają tylko swoje osłony?
      Może to być dobra prasa za tą cenę.

• Przez luki987654321
      Witam wszystkich, jak już wyżej wspomniałem po zamknięciu komory zamki nie opadają i nie trzymają klapy. Co może być przyczyną?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj