Buniek

1634 vs jd 6930 ciężki wybór

Polecane posty

Buniek    1

Panowie posiadam ok 60ha 3kl i obecnie obrabiam U 1222 i C 360 3p

W przyszłości planuję większy ciągnik..sporo bardziej komfortowy i do tego  pług obrotowy 4kverneland i jakiś siewnik zawieszany typu kverneland Accord 3m z broną aktywną

Moje pytanie czy ursus 16stka w uciagu i spalaniu dużo bardzo się różni od jd 6930.

Wiadomo różnice w cenach kosmiczne 

Niby jd ma również 155hp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

Ursusa trzeba w dobrym stanie trafić bo problemy są z napędem przednim bo czasami ciągnie a czasami nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Ja posiadam 1634 i jestem z niego bardzo zadowolony. Ciągnik prosty, tani w utrzymaniu. Przy należytym serwisie praktycznie bezawaryjny. 

Spalanie w pługu Kverneland AB100 w orce na głęboko to okolice 16 - 17 l/ha

JD 6930 to już niestety skarbonka, jak już JD to starsze modele 6900, 6910 w ostateczności 6920.  

 

Generalnie kupienie każdego ciągnika używanego to loteria i niestety najczęściej kasy na pakiet startowy pójdzie sporo, tu na pewno ursus wypadnie lepiej, ponieważ kwota, którą w razie czego przyjdzie Ci wydać na ewentualne naprawy będzie kilka, a nawet kilkanaście razy mniejsza.

Edytowano przez samtech84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Witam, ja mam Ursusa 1634 z pługiem obrotowym Nemayer 4 skiby wyszło mi 18l/Ha i ciągam go z prędkością 11km/h , dla porównania mam ciągnik zachodni z 93r Landini i Ursusuem o wiele wygodniej mi się pracuje. poszukaj zadbany egzemplarz i będziesz zadowolony. ogólnie to zastanawiam się czy 5 skibowego pługa do niego nie kupić ten do niego za mały a ziemie mam 3-4 klasa

i cena za ciągnik mniejsza a jak coś się zepsuje w JD to liczysz w tysiącach a w Ursusie przeważnie parę stówek wystarczy.

Edytowano przez Elvis1090
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187
Buniek napisał:

Panowie posiadam ok 60ha 3kl i obecnie obrabiam U 1222 i C 360 3p

W przyszłości planuję większy ciągnik..sporo bardziej komfortowy i do tego  pług obrotowy 4kverneland i jakiś siewnik zawieszany typu kverneland Accord 3m z broną aktywną

Moje pytanie czy ursus 16stka w uciagu i spalaniu dużo bardzo się różni od jd 6930.

Wiadomo różnice w cenach kosmiczne 

Niby jd ma również 155hp

ile masz lat?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buniek    1

27lat właśnie czekam na zastrzyk z młodego Rolnika..

Opryskiwacz Pilmet 1600l ok 82tys A za resztę w biznes Planie zakup Ziemi,  więc małymi krokami do przodu z Areałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buniek    1

Nie miałem możliwości pracy nigdy na  traktorach JD, na 16stce Tak i jest odczuwalna różnica między 1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
1 godzinę temu, Elvis1090 napisał:

Witam, ja mam Ursusa 1634 z pługiem obrotowym Nemayer 4 skiby wyszło mi 18l/Ha i ciągam go z prędkością 11km/h , dla porównania mam ciągnik zachodni z 93r Landini i Ursusuem o wiele wygodniej mi się pracuje. poszukaj zadbany egzemplarz i będziesz zadowolony. ogólnie to zastanawiam się czy 5 skibowego pługa do niego nie kupić ten do niego za mały a ziemie mam 3-4 klasa

i cena za ciągnik mniejsza a jak coś się zepsuje w JD to liczysz w tysiącach a w Ursusie przeważnie parę stówek wystarczy.

Do Ursusa są tak samo droższe części za stówke niewiele kupisz, powiedz ile może kosztować głowica, synchronizator do skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
35 minut temu, Buniek napisał:

Nie miałem możliwości pracy nigdy na  traktorach JD, na 16stce Tak i jest odczuwalna różnica między 1222

To tak samo jak by porównać poloneza 1.6 z 2000r z passatem b5 fl też 1.6. Niby moc ta sama.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

ja tylko dopowiem że jd 6630 ( tzn 130 km) ma taki sam ucciąg co U1634. JD 6930 jest o wiele mocniejszy i bardziej wygodny a co do awaryjności to popytaj użytkowników czy kupili by te ciągniki jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Tych dwóch ciągników wgl nie ma co porównywać, to są dwa różne światy,, mam Ursusa 1634 nie jest to zły ciągnik, ale najgorsza to jest skrzynia biegów, 3 biegi to jest jakieś nieporozumienie, ciężko. Dobrać bieg w polu,, jeździłem też Johnem ale 6820 to jest niebo a ziemia w porównaniu do Ursusa,, rewers, 4 biegi pod obciążeniem, ehr, klima aż chce się pracować,, 

Jaco512 nowa głowica do Ursusa 6 cyl ponad 7 tys oryginalna czeska ,,kto by tyle dał 🤣wiadomo że do. Ursusa trochę tańsze części, ale one pozostawiają wiele do życzenia, czasami taki bubel. Się trafia że szkoda gadać 😞

Wgl w dzisiejszych czasach za 100 za dużo nie kupisz 

Jak. Bys trafił na zadbanego Johna nie dowalonego  to tylko dbać o filtry i oleje i maszyna nie do zajechania 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187
Dawidos1 napisał:

Po co ci jego wiek co to ma do znaczenia

bo zadaje dziecinne pytania?🤔 a czy ursus czy jd to to zależy w jakim stanie trafi jd conajmniej dwa razy droższy i moze się sypać że koszty go zjedzą z ursusem też różnie może być niby perła a moze być gnój ogólnie dla mnie temat do zamknięcia bo jest masa o awaryjności ciągników tak i multum zdjęć z komentarzami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102
41 minut temu, johniy861 napisał:

ja tylko dopowiem że jd 6630 ( tzn 130 km) ma taki sam ucciąg co U1634.

Oczywiście bzdura. Chyba, że do zajechanej 16 porównujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Pokaż jakieś konkrety, bo Twoje stwierdzenie że to bzdura jest nic nie warte, można wstawić testy z pomiarów na hamowni i wyjdzie że 1634 wcale taki mocny nie jest jak na papierze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buniek    1

Panowie tutaj nie chodzi o to kto ma rację i się przekonywać nawzajem..

A również na tym forum wyczytałem że np 1224 ma taki sam uciag co 100 kony jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

W JD masz skrzynię 20 lub 24 biegi, która pozwala dopasować prędkość do danej maszyny, w Ursusie masz tylko jeden półbieg i większość prac wykonuje się albo na IV polowej lub I szosowej

Testy dla znających niemiecki: https://pruefberichte.dlg.org/filestorage/JohnDeere6630P.pdf

https://pruefberichte.dlg.org/filestorage/ursus-1634.pdf

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buniek    1

 

Screenshot_20200330-172240_Chrome.jpg

Dziękuje wam bo dużo informacji się dowiedziałem .

Cierpliwości zawsze wynagrdza więc obecnie 1222 się będę męczył  i delikatnie odkladal na jd.

Może 16stk tańsza i ekonomiczniejsza,, Ale wyciszenie kabiny i amortyzacja przeklda się na słuch i kręgosłup...A na tym nie ma co oszczędzać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Miałem 1224 ursusa, obecnie od 10 lat JD 6320 robi to samo co ten ursus albo i lepiej, wiec jesli ktos twierdzi ze JD 130kucy nie da rady 16ste ursusowi to w życiu JD nie robił i nie zna jego mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

O czym tu w ogóle mowa? Przecież to skrajnie różne budżety. Albo się szuka ciągnika za tyle albo za tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Buniek napisał:

Panowie tutaj nie chodzi o to kto ma rację i się przekonywać nawzajem..

A również na tym forum wyczytałem że np 1224 ma taki sam uciag co 100 kony jd.

Załóż takie same opony do obu i porównuj. W 1634 zazwyczaj są opony jak od kolarzówki - wąskie, stąd uciąg szału nie robi. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
4 godziny temu, samtech84 napisał:

Oczywiście bzdura. Chyba, że do zajechanej 16 porównujesz.

Tak samo gadasz co mó teść, co ma piękną 1634, która chodzi ja zegarek i wygląda  na prawie nową.  Ja kupiłem Case MX 150 czyli słabszego od 1634 i  w polu przepieliśmy kompaktora  Farmeta 4 metry,   to Case latał z nim po polu 18 km/h, Teściu tylko spółścil głowę i wyszeptał, że do mojego Case to 6 metrów bo z 4 to nie ma co robić. 

 I skończyło się chwalenie Polskiej piepszonej zaniżonej mocy Ursusa. 

1634 ma naprawdę około 130 km. 

 Głowica nowa  do mojego  Case  3600 brutto, wiec połowę tańsza niż do Ursusa. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj