janek12314

problem z czujnikami, prasa vicon 1601

Polecane posty

janek12314    0

Witam, kupilam prase vicon 1601 nie sprawdzajac jej dokladnie przy zakupie, teraz chcac ja uruchomic okazalo sie ze przy kilku czujnikach nie swieci sie dioda.

Czy to oznacza awarie czujnika czy gdzies jest jakis bezpiecznik ktory moglby sie przepalic?

Czy jak czujnik jest popsuty czy jest mozliwa praca ta prasa?

Za podpowiedzi bardzo dziekuje.

Edytowano przez janek12314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

O ile pamiętam to diody świecą jak zamki trzymają, jak nie domknięte to dioda nie świeci. Z uszkodzonymi czujnikami ciężko pracować bo albo będzie ciągle komunikat niedomkniętej klapy albo będzie problem z owijaniem siatką a w najlepszym przypadku tylko nie będzie liczyć bel. Czujniki można zmostkować żeby awaryjnie dokończyć pracę, wtedy sterownik będzie cały czas widział domkniętą komorę ale trzeba samemu pamiętać o całkowitym domykaniu. Czujniki zamiennik można kupić na allegro za ok 50zł więc nie wiem czy jest sens oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaczął od wyczyszczenia i psiknięcia na każdych stykach itd. Można posprawdzać też czy dochodzi prąd do każdego z czujników zanim cokolwiek zdecydujemy wymieniać, żeby sie nie okazało że jakiś kabelek po drodze kaput ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, janek12314 napisał:

Witam, kupilam prase vicon 1601 nie sprawdzajac jej dokladnie przy zakupie, teraz chcac ja uruchomic okazalo sie ze przy kilku czujnikach nie swieci sie dioda.

Czy to oznacza awarie czujnika czy gdzies jest jakis bezpiecznik ktory moglby sie przepalic?

Czy jak czujnik jest popsuty czy jest mozliwa praca ta prasa?

Za podpowiedzi bardzo dziekuje.

W których czujnikach nie świecą diody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek12314    0

czujnik odmierzania siatki, czujnik od wysunięcia tłoka co przyciska przyrząd siatki do pasów i czujnik który odpowiada za kształt beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@janek12314 miałem to samo w swojej. 

Okazało się że przewody były ponadrywane w miejscu gdzie jest zawias klapy komory u góry po lewej stronie. 

20190722_144205.jpgTo są przewody odpowiedzialne za czujnik odmierzania siatki. 

Czujnik od kształtu beli nie ma diody i jest schowany za pasami. 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek12314    0

jak sprawdzic czy czujnik jest dobry

jak albo czym sprawdzic czy do czujnika dochdzi prad

Edytowano przez janek12314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mała żarówka 12v i wyprowadz od niej dwa kabelki +- , minusa znajdz dotykając do jakiegoś gołego elementu metalowego prasy a kabelkiem plusowym sprawdzasz przewody przy czujniku, oczywiście najpierw daj prąd w sensie komputerek prasy włączony. Nie mam tej prasy i nie wiem jak czujnik wygląda czy jest rozbieralny i co tam może sprawiać jego niesprawność, ale własnie zazwyczaj powodem tego typu awarii i podobnych są gdzieś zardzewiałe/zaśniedziałe/brudne wtyczki/styki albo gdzieś kabel przerwany czy przetarty. Musisz sprawdzać wszystko po kawałku nie ma innego wyjścia. 

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek12314    0

jak sprawdzic ktory minus bo do czujnika dochodza trzy kable i jeszcze jedno pytanie mowiles ze mozna znalesc czujnik na allegro ja nie moge nic znalesc moze podpowiesz jak to znalesc przepraszam ze tyle pytam ale zabardzo nie rozumiem

Edytowano przez janek12314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

O ile pamiętam idą tam czujniki indukcyjne NPN ale niech ktoś to jeszcze potwierdzi. Średnice dobierz sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

ten jest no/nc a wystarczy 3 przewodowy chyba no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dioda w czujniku zapala się kiedy wykryje metal. Wystarczy do czoła czujnika przyłożyć kawałek blaszki lub grubszy śrubokręt i powinna dioda się zaświecić, wtedy czujnik jest sprawny. Oczywiście sprawdzamy gdy system jest włączony

 

6 godzin temu, janek12314 napisał:

jak sprawdzic czy czujnik jest dobry

jak albo czym sprawdzic czy do czujnika dochdzi prad

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek12314    0
19 godzin temu, arturwojtowicz napisał:

 @arturwojtowicz   Z mojego czujnika wychodza 3 kabelki a z tego co Pan mi tu wkleil link sa 4 czy ktorys z nich moze byc nie podlaczony i czy to bedzie Dzialac?

Edytowano przez janek12314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek12314    0
Dnia 29.03.2020 o 14:42, PRIMO napisał:

@janek12314 miałem to samo w swojej. 

Okazało się że przewody były ponadrywane w miejscu gdzie jest zawias klapy komory u góry po lewej stronie. 

20190722_144205.jpgTo są przewody odpowiedzialne za czujnik odmierzania siatki. 

Czujnik od kształtu beli nie ma diody i jest schowany za pasami. 

@PRIMO   Miałbym jeszcze jedna prośbę odnośnie połączenia kabelków od czujników liczenia ilości sznurka, te które są za tymi białymi kółkami, bo są po urywane. Czy miałbyś możliwość podesłania zdjęcia jak mają być podłączone?. z góry Dziękuję za Odp. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@janek12314 u mnie nie ma tych czujników przy tych kółkach więc nie pomogę. 

Ps. Masz możliwość zrobienia zdjęć jak to u ciebie wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek12314    0

@PRIMO   Zrobię Zdjęcie i Panu podeśle. Jeszcze Mam pytanko odnośnie czujnika tworzenia balota ten czujnik który pokazuje na wyświetlaczu w sterwoniku że komora od balota jest na poł pełna a tak naprawdę jest pusta, czy można to zresetować żeby pokazywało pustą komorę?. Czujnik sprawdziłem poprzez podniesnie ramienia ręką od ramienia czujnika gdzie i tak na wyświetlaczu cały czas pokazywał na pół pełną komorę, Czyżby czujnik nie działał. Miałbyś jakieś metody na sprawdzenie tego ?. Przepraszam że tyle pytam ale Dla mnie to jest nowość. Z góry dziekuję 

14 godzin temu, arturwojtowicz napisał:

Bardzo Dziękuję za Linki

Edytowano przez janek12314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pokazywanie na komputerze rozmiaru balota to gdy ja miałem wcześniej pasową new hollanda to komputerek zaczynał liczyć jak dobrze pamiętam od 80 cm balota, czyli raczej jak u Ciebie, jak zaczynała formować dalej to wtedy wielkośc na wyświetlaczu wzrastała 80->85->90>95->100->105->110 itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
7 godzin temu, janek12314 napisał:

@PRIMO   Zrobię Zdjęcie i Panu podeśle. Jeszcze Mam pytanko odnośnie czujnika tworzenia balota ten czujnik który pokazuje na wyświetlaczu w sterwoniku że komora od balota jest na poł pełna a tak naprawdę jest pusta, czy można to zresetować żeby pokazywało pustą komorę?. Czujnik sprawdziłem poprzez podniesnie ramienia ręką od ramienia czujnika gdzie i tak na wyświetlaczu cały czas pokazywał na pół pełną komorę, Czyżby czujnik nie działał. Miałbyś jakieś metody na sprawdzenie tego ?. Przepraszam że tyle pytam ale Dla mnie to jest nowość. Z góry dziekuję 

Na początek proponuję zakupić instrukcję obsługi. 

https://allegro.pl/oferta/vicon-rv-1601-1901-instrukcja-pl-2005-2006-9006435498?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Tu masz zdjęcie jak skalibrować czujnik tworzenia beli. 

Co do zdjęć czujnika to aż sprawdziłem u siebie jeszcze raz i nie ma tych czujników. 

1585669363282163754524310921259.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek12314    0

@arturwojtowicz Chciałbym jeszcze skalibrować czujnik kształtu beli, ale na wyświetlaczu pokazują mi się tylko następujące funkcję

1. Kontrast wyświetlacza

2. Głośność brzęczka

3. Wskazanie kształtu bali

4. Kontrola napięcia akumulatora 

Brakuje mi Kalibracji czujnika Kształtu beli a z instrukcji obsługi wynika że powinien się pokazać gdy przechodzę dalej. Naciskając na F z strzałką i jadąc po opcjach nie mam tej Kalibracji w ogóle. Z Góry Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj