MowMiMnichu

Problem z siewnikiem

Polecane posty

MowMiMnichu    0

Witam , mam problem z siewnikiem amazone d9 3000 special. Mianowicie problem , gdzie oszukuje on z wysiewem nasion , ustawie , zrobię próbę jest ok a na polu wysiewa już inaczej , po swojemu w czym tkwi problem ? Proszę o szybko poradę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zrób próbę na polu 😉, a próbę to robisz jak ? Kręcisz kołem czy przy przekładni ? Może liczba obrotów się nie zgadza .

 

Doliczyłeś poślizg , za mało wysiewa ?

 

Kupiłem teraz siewnik nadbudowany i w polu liczyłem obroty koła ostrogowego i o dziwo zgadza się z obrotami z tabeli jak kręcę przy przekładni .

 

Ale pszenicę siałem miało być 170 kg/ha a w polu wyszło 130 😫

Ale siałem drugi kawałek inną odmianą 220 kg/ha i w polu robiłem jeszcze po 2 ha próbę i wyszło jak nastawiłem 220 🤨🙂. To pewnie zależy od wyrównania ziarna jeszcze . Tylko tamto wyżej kwalifikat .

 

Owies siałem to to odwrotnie w polu zmniejszałem bo miało być 170 a po hektarze próbę robię i wyszło 185 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MowMiMnichu    0

Próbę na kole , doliczony poślizg. Ustawie  ile chce wysiąść i zrobię próbę jest ok , zajezdzam na pole sieje to albo wysieje za dużo , albo za mało , wczoraj jeczmien siałem ustawiłem na 170 kg/ha wysiał ponad 200 kilo ..... zmniejszyłem na przekładni zrobiłem próbę ok sieje , to wtedy za mało zaczął wysiewac  już nie mam nerwów na ten siewnik co robić ? Przekładnia  swoje wypracowała ??? 
wspomne , ze książkowo próbę robi się na 2,5 ara przy obrocie kołem 38,5 raza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Bo to trzeba z taka prędkością kręcić koło na próbie jak siejesz,

Kręcisz np odpowiednio 6 km/ h a siejesz 10, lub odwrotnie i już jest inny wyrzut ziarna.

Germańskiej technologi nie oszukasz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo przekładnia jak bezstopniowa rozjebaczona już i wariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Też mam podobne problemy, i robie tak:  Jeśli mam ustawione 200kg a chce mieć 150kg to zmniejszam wysiew na 130kg, a następnie zwiększam do 150kg. A jeśi mam 150kg a chce mieć 200 kg to zwiększam do 230 a później ustawiam 200 kg. Wydaje mi się że jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Bo to trzeba z taka prędkością kręcić koło na próbie jak siejesz,

Kręcisz np odpowiednio 6 km/ h a siejesz 10, lub odwrotnie i już jest inny wyrzut ziarna.

Germańskiej technologi nie oszukasz.

Nie zmieniaj chociaż swojego siewnika na germanca. To nic nie warte siewniki, ja posłuchał bambrow i kupił amazona. Przyszło się siać owies i nie można normalnie nastawić, wszystkie szybry pootwieral i tylko 130 kilo leci. Trza po 2 razy siać, na szczęście nie sprzedał jeszcze poznaniaka. To było czym siać bo sąsiady by się smieli ze głupi po 2 razy sieje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Prawda jest taka że maszyny które trafiają z zachodu są już mocno wyeksploatowane  , poza tym u Niemca za dobry sprzęt trzeba  zapłacić i handlarz  go nie kupi bo na nim nie zarobi a sprzęt z przebiegiem nadaje się tylko na złom inaczej Niemcu by go nie sprzedał w okazyjnej cenie .  Oczywiście nie jest to reguła,ale niestety częsta rzeczywistość  Więc prawda jest taka  że w tym przypadku lepszy jest stary mechaniczny poznaniak 😏  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MowMiMnichu    0

Miałem poznaniaka i byłem zadowolony , ale kupiłem bronę aktywna 3m i trzeba było zmienić bo za mały siewnik , ale najwidoczniej będę musiał do przekładni zajrzeć ewentualnie wsadzić nowa i pracować jak należy .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
Dnia 29.03.2020 o 15:55, sylwek23111 napisał:

U mnie w amazone można prawie 300 kg owsa siać. 

Coś mi się pomyliło... jak jest gruby owies to max 240 kg, a jak cienki to 220kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj