Polecane posty

plati    105

Skoro już tak ogarniasz temat to myślałem o różnicach w konstrukcji i budowie np skrzyni przekladniowej. 

Czekam na info    😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Założyłem. 

 

Konkludujac: to że da się siac poznaniakiem 6, nie znaczy że da się poznaniakiem 2.  Przynajmniej wedle mojej posiadanej wiedzy i instrukcji od poznaniaka 2. 

 

Autor wątku nie podaje konkretnego typu siewnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tabela była do siewnika z mechaniczną skrzynią, więc nie szukaj dziury w całym, bo S043/2  też ma skrzynię mechaniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ten który wstawił zdjęcia chyba nie miał skrzyni mechanicznej? Chyba że okulary już mam może słabe  😉

Widocznie nie wiedzieli wcześniej że mogą tyle osiągnąć na tej przekładni  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj masz te nowsze na olejowej przekładni, z kółkami do dzielonych drobnych i zbóż razem, i tu też idzie siać.

Przyznaj się do błędu i będzie po sprawie.   :P Ewentualnie zwal winę na okulary.   :D

 

POZNANIAK_2CORIENTACYJNA_TABELA_WYSIEWU_DLA_SIEWNIKA_S043_2CB2_-_2_2C7m_id_27440745.jpg

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Nie popełniłem go więc  się nie przyznam. 

Jedynym problemem jest wiek poznaniaka w gospodarstwie i Przestarzała instrukcja 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
9 godzin temu, plati napisał:

Ten który wstawił zdjęcia chyba nie miał skrzyni mechanicznej? Chyba że okulary już mam może słabe  😉

Widocznie nie wiedzieli wcześniej że mogą tyle osiągnąć na tej przekładni  😉

"Ten który wstawił zdjęcia " ma siewnika na skrzyni MECHANICZNEJ .

Jakbyś nie był leniwy to już dawno oblukałbyś moją galerię i zobaczyłbyś bez okularów że mam siewnik na takiej właśnie skrzyni. 

Edytowano przez PRIMO
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, plati napisał:

Nie popełniłem go więc  się nie przyznam. 

Jedynym problemem jest wiek poznaniaka w gospodarstwie i Przestarzała instrukcja 😉

 

Tłumaczenia w stylu, zrobiłem komuś dziecko, ale nie moja wina, bo ona jest już dosyć stara i jej instrukcja obsługi już tego nie przewidywała.   :P

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
2 godziny temu, PRIMO napisał:

"Ten który wstawił zdjęcia " ma siewnika na skrzyni MECHANICZNEJ .

Jakbyś nie był leniwy to już dawno oblukałbyś moją galerię i zobaczyłbyś bez okularów że mam siewnik na takiej właśnie skrzyni. 

Nie oceniam Cię więc zostaw swoje osądy  dla siebie. 

 

2 godziny temu, Sean napisał:

Tłumaczenia w stylu, zrobiłem komuś dziecko, ale nie moja wina, bo ona jest już dosyć stara i jej instrukcja obsługi już tego nie przewidywała.   :P

To wyjaśnienie nijak ma się do sprawy. Każdy siewnikiem zasiejesz kukurydzę? Nie.  Każda kobieta może mieć dziecko? Może. 

 

Twoja logika jest niekonsekwentna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Skoro są tu sami fachowcy od Poznaniaków to moze ktoś powie jak wysiać 20 kg trawy na 0.5 ha :P Poznaniak 2 :) 

Edytowano przez Morion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Morion nie fachowcy tylko już trochę praktyki się nabyło. 

Te 40kg to powinno starczyć na ponad hektar pola ale skoro chcesz tyle wysiać to twoja sprawa. 

Tak więc przestawiasz siewnik na siew zmniejszony i robisz próbę kręconą do skutku aż wyjdzie ci 0,8kg . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

mój błąd 20 kg*  Gleba piaszczysta więc chcę trochę gęściej + owies do tego. A bez próby jak byś ustawił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

nie wiem pierwszy raz będę siał trawę siewnikiem. Coś doradzisz? W sumie w mieszance jest już osłonowa, ale wolę coś dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Spróbuj w czystym siewie ,trawa nie będzie miała konkurencji o wodę. 

Jeśli chcesz z owsem to weź 100kg owsa i 20kg trawy i wymieszaj to to razem i zrób próbę kręconą (to nic trudnego ) tak aby ci wyszło 2,4kg 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
3 godziny temu, PRIMO napisał:

@plati trudno przyznać ci się że strzeliłeś gafę cooo?

 

Nie strzeliłem. Zawsze mówią żeby odwoływać się do źródeł. Zrobiłem to, błąd był tylko taki że źródło było przestarzałe. Nie miałem dostępu do innego źródła i wedle mojej wiedzy chciałem doradzić jak najlepiej. Mimo tego doradzilem źle. Na szczęściu znalazłeś się Ty i uratowales sytuacje 

 

Brawo TY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Morion napisał:

mój błąd 20 kg*  Gleba piaszczysta więc chcę trochę gęściej + owies do tego. A bez próby jak byś ustawił?

Bez próby to w totolotka, czemu się wszyscy boją próby jak ognia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, plati napisał:

Nie strzeliłem. Zawsze mówią żeby odwoływać się do źródeł. Zrobiłem to, błąd był tylko taki że źródło było przestarzałe. Nie miałem dostępu do innego źródła i wedle mojej wiedzy chciałem doradzić jak najlepiej. Mimo tego doradzilem źle. Na szczęściu znalazłeś się Ty i uratowales sytuacje 

 

Brawo TY!

Dobra skończ już waść wstysu sobie oszczędź 😎

 

1 godzinę temu, Sean napisał:

Bez próby to w totolotka, czemu się wszyscy boją próby jak ognia?

No przecież zawsze najtrudniejszy jest ten pierwszy raz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Jak sobie życzysz. Też uważam że dalsza dyskusja z Tobą jest jałowa 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam witam

Wczoraj właśnie siałem seradelę na wysiewie ZMNIEJSZONYM (może nie każdy wie jak go ustawić i może nie każdy wie że są trzy tryby wysiewu: zmniejszony, zwiększony i normalny) i siejąc na ZMNIEJSZONYM na przełożeniu A1 (ustawienie denek, zastawek jak do zboża) bym wysiał około 10kg na hektar!

Dopiero ustawiając na A3 bym wysiał około 25kg na hektar (piszę około bo dokładnie nie ważyłem)

Więc nie rozumiem skąd wasze pretensje że się nie da

Pozdrawiam ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ustawinie bocznych trybów (tzw przekładni bocznej)

1.Duzy na duzy  ustawienie do siewu normalnego

2.Duzy na mały ustawienie do siewu zwiekszonego

3.Maly na duzy(odwrotnie) siew zmniejszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No co ty mówisz O.o   naprawdę?  a ja myślałem że z boku to jest zegar, bo trybiki podobne.   O.o

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj