Gość

Mało używany Zetor czy starszy fendt

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam zastanawiam się nad kupnem ciągnika. Będzie on pracował na 20 ha. Nie planuje powiększać gospodarstwa, może być nawet tak że powieszchnia się zmniejszy bo mam 10ha dzierżawy i 10ha swojego. A wiadomo jak to jest z dzierżawami. Myślę nad Zetorem 7340 fajnie by było gdyby miał tura. Tu znalazłem ładnego tylko drogi https://www.olx.pl/oferta/zetor-7340-zetor-7340-w-bd-stanie-CID757-IDE7yMl.html  no on ma 3500 mtg

Ale tak się zastanawiałem czy za taki hajs nie kupi się jakieś lepszej maszynki np fenda, taki np ładny nie powiem https://www.olx.pl/oferta/fendt-310-CID757-IDCRWWY.html tylko wszystkie fendy w takim przedziale cenowym mają tak średnio 8-9 tys mtg 

No i pytanie jest następujące lepiej kupić takiego fenda ktury ma już sporo tych mtg czy zetora ktury niema znów tak dużo? Wiadomo że fendt jest o wiele wygodbiejszy itd ma więc mocy ale chodzi o to czy jak kupie sobie takiego fenda to niebędę musiał po jakimś czasie robić silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz..z biegiem lat użytkowania jednego czy drugiego może się nie dziać nic, może kilka pierdół a może też być silnik do roboty albo skrzynia albo jedno i drugie albo coś. Napewno zachodni będzie droższy w utrzymaniu i naprawach a szczególnie Fendt, a co do przebiegów mth to można na to tak na pół patrzeć bo kręcone jak i w autach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

To tak jak byś porównywał malucha do mercedesa. Gówno nigdy nie będzie smakowało jak twaróg więc sam się zastanów. Do tego Zetora dolicz jeszcze z 5-6 tyś na opony bo łyse i zapewne 3 tyś mth to miał ale kilka lat temu. Plaka tez mu nie żałowali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Ogarnij też czy w razie w Cię stać na remont. Zetor za 15k zrobisz skrzynię, silnik i podnośnik. W fendzie to pewnie połową remontu skrzyni. 

Ja się przesiadlem z ursusow na MF i jeśli chodzi o komfort to nie ma porównania, ale jeśli chodzi o koszty eksploatacji, remontu i znalezienia kogoś ogarnietego do serwisu to tu już lepiej wypada zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Ja tego Zetora odpuścił bym sobie bo bardzo prawdopodobne, że kombinowany. Jeśli miałby rzeczywiście te 3500 mtg to nikt by felg nie malował bo po co. Ja raczej nie przywiązywał bym uwagi do marki tylko do stanu technicznego i ceny. W 20 hektarowym gospodarstwie pewnie nie zrobi więcej niż 200 godzin na rok więc nawet Zetor kupiony z sensownym przebiegiem spokojnie 10 lat popracuje. W zachodnim zawsze istnieje ryzyko awarii, która może pochłonąć cały roczny zysk (zakładam, że prowadzisz produkcję roślinna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Proponuje zetora 7045 lub 7245 na 20 ha starczy 


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8510
12 minut temu, jacek1296 napisał:

Temu fendtowi dołóż 10000mth.

na Fenda 18500 h to i tak niewiele

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie o te mtg mi chodzi bo byłem świadkiem takiej sytuacji że mój brat kupił fendta podobny model tylko że starszy do tego który podałem, uszczęśliwiony z zakupu pojeździł może nawet nie 5 msc i coś zaczeło pod uszczelką się sonczyć zamuwił uszczelke i przykłada się do wymiany "uszczelki pod głowicą" rozebrał to wszystko a tam głowica popękana jakby ktoś młotkiem uderzał i ogulnie syf i tego się boje. Chociaż strasznie mnie niepokoją te przebieg w tych zetorach co jeden to leprzy np tu 1700mtg https://www.olx.pl/oferta/zetor-7340-turbo-1996r-1700mth-w-oryginale-stan-idealny-7745-CID757-IDEaGX5.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Zetor  jakoś dziwnie podejrzany   , nie wiadomo co się kryje pod tym plackiem , zielony też przypicowany  ale do mnie jakoś bardziej przemawia.
Fendt to już inny wymiar jednak , ale decyzja i tak musi być twoja
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Ciężki temat z kupnem dobrego używanego ciągnika, to jest raczej loteria. Te co podałeś są ładnie odpicowane, oglądnął bym z bliska i raczej odpuścił. Jeśli chodzi o zetora ma nowe opony z przodu i łyse z tyłu co może oznaczać, że ma założony trzeci komplet opon z przodu, bo przednie się 2 razy szybciej zużywają. Na licznik bym nie patrzył bo na ogół wszyscy cofają i te podane przebiegi bym pomnożył co najmniej  x2. Co do komfortu to duże szerokie koła i szeroki rozstaw robią robotę, niezależnie czy to w zetorze czy Fendtdzie, to tak jak przesiądziesz się z 30 na 60, albo z 60 na 120KM. Im więcej udogonień, elektroniki tym drożej z naprawą. Dopiero gdy ciągnik wyjedzie w pole i rozgrzeje się olej to zaczynają się problemy podnośnik: opaduje szarpie, nieopaduje, nie podnosi, napęd się nierozłąncza, wspomaganie słabo działa, jak skrzynia na półbiegach to szarpie, albo biega nie wrzucisz. Myślałeś może nad URSUSEM 5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

na 20ha fendt? W d*pach wam się poprzewracało? W przypadku zakupu wyruchanego na części Ci braknie.

Ruskie , Ursusy i zetory na 20 ha idealne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

mam zetora 7745, rocznik 1990, sprowadzony z francji w 2008 roku jeśli dobrze pamiętam, od trzech lat ma pomocnika fendta, który przejął większość prac polowych, co mogę powiedzieć, do silnika w zasadzie nie zaglądaliśmy, tylko filtry, olej i do przodu. wymieniliśmy tylko pompę wody i dwa razy pompkę paliwa. wymieniliśmy sprzęgło, bo tarcza się skończyła, największą wadą ciągnika jest hydraulika, (awaryjna, mało wydajna pompa, mały udźwig podnośnika) tym bardziej że założyliśmy tura, słaba zwrotność, słabe wspomaganie i takie sobie hamulce. wycieki jakieś są, ale swoje lata już ma, i przed zakupem fendta nie miał lekko, z moim fendtem go nie porównam bo to inna klasa wielkości ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, artur125 napisał:

na 20ha fendt? W d*pach wam się poprzewracało? W przypadku zakupu wyruchanego na części Ci braknie.

Ruskie , Ursusy i zetory na 20 ha idealne.

W zasadzie masz rację. Ale ja jeszczę pracuje i nieutrzymuję się tylko i wyłącznie z gospodarstwa.Ale mimo to to słuszna uwaga. 

 

yaro1 Z tym że zetor 7340 to nie do końca to samo co 7745 bo np. muwisz że twój ma mały udźwig z tego co wiem to 7745 ma 2400kg udźwigu a 7340 3500kg udźwigu więc to trochę duża różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

masz  maszyny ktore tyle waza ??? dzisaj oralem 8 godzin 7745 turbo i jakos zyje-gdyby nie kamienie[6 srub poszlo] to prawie jak w fotelu przed telewizorem, wiec nie wiem co w z ty komfortem tych zachodnich macie- ja tez mam siedzenie za 2,6 tysiaca , w srodku spokojnie mozna przez telefon rozmawiac, radio gra i jazda, klime mozna zamontowac w szyberdachu,  ledy dolozyc i za te pieniadze to co niby ma byc lepszego ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

za 50 tys kupisz idealnego masseya 390 turbo  to oblata wszystkie te zetoeki a w pelni mechaniczny prosty jak cep ciagnik a przy tym bardzo wygodny zwrotny itp. Ja mialem 390 80 km i niby taki maly podnosnik a bral na plecy opryskiwacz ponad 2 tony czy rozsiewacz do nawozu tez 2 tony i nawet sie nie zająknął przy podnoszeniu itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

 w tamtym roku zapialem do 60 plug od sasiada i pojechalem orac dwa ogrodki-takie po 5 arow, powiedzialem nigdy wiecej- choc cale lata temu nawet wiecej nia obrabialem- teraz na sluchu i kregoslupie wychodzi, w ursusie to nie pogadasz przez telefon, ja robie w sluchawkach i to tylko lekkie prace...

u nas sporo w bizonach tego montowali i nawet dziala.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
11 godzin temu, plati napisał:

Ogarnij też czy w razie w Cię stać na remont. Zetor za 15k zrobisz skrzynię, silnik i podnośnik. W fendzie to pewnie połową remontu skrzyni. 

Chyba w stodole. 

7 godzin temu, filips51 napisał:

Wogule właśnie jakie jest wasze porównnie komfortu (mam tu na myśli jak głośno jest w kabinie) zetora z taką np 60tką duża jest różnica? A ta klima to jakoś działa?

Tyle że się tak nie kurzy i tak nie wyje. W zimę masz ciepło bo w lato to jak w szklarni albo i gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Komfort zetor, a 60 to i tak jest przepaść. Ciszej i w ogóle, przede wszystkim jest osobna kabina z podłoga, a w takiej 60 to siedzisz na wyjącej skrzyni. Nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że zetor serii 72, 77, w kabinie ma lepszy komfort od ursusa ciężkiej serii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z zachodnimi jak nie masz "przyzwoitych" dochodów z ziemi, będziesz z dodatkowej roboty dokładał do gospodarki jak sie coś spieprzy, a skoro pracujesz to obstawiam że nie masz hodowli przy której bardzo dużo ciągniki chodzą i nie ma takiego parcia na komfort. Poszukaj sobie jak ktoś wyżej napisał zetora, ursusa, prostego Mfa albo ruska, praktycznie każdy Ci to naprawi kto ma odrobine pojęcia o mechanice i części 1/4 ceny do zachodnich i dostepnosc od ręki. Na przebiegi nie patrz tylko na stan, nie napalaj sie przy oględzinach obejrzyj sobie ze 2-3 egzemplarze jakiegos modelu i porównaj między sobą jak pracowały itd. Przede wszystkim oglądać oglądac  wszystko testować sprawdzać przy oględzinach na tyle ile się da, a co ma być to będzie. 

Edytowano przez arturwojtowicz
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy1997    2

Na przebiegi w zetorach sie nie patrzy bo i tak w większości licznik stoi w miejscu ileś lat. A jak kupować to raczej oryginały i byle nie od handlarzy bo sie można mocno zdziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Macie racje, w mojm przypadku lepiej kupić zetora czy coś podobnego. Dzięki za wasze odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Co do zetora to faktycznie szukac oryginalu a da sie i nie patrz na zegar. U ojca ma ponad 10 tys h 7211 a wygladem to ze 3 tys mth w ori farbie itp. a ma tez 30 lat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj