kamil800

Opryskiwacz 21m 2500-3000l

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil800    139

Witam

Planuje zakup uzywanego opryskiwacza z belka 21 i max 3000l, bedzie to moj pierwszy wiekszy opryskiwacz z komputerem i mam (pewnie dla wielu banalne i smieszne) kilka pytan. 

Na co zwrocic uwage przy ogledzinach takiego opryskiwacza?

Jak wypada awaryjnosc tych komputerow? Stwarza to duzo problemow? 

Jak ustawie sobie np 250l/ha i bede jechal 1/4 belki to komputer bedzie probowal wywalic przez ta 1/4 belki tyle samo wody co przez cala belke? 

Wpadly mi w oko opryskiwacze marki kuhn, moze mi ktos cos o nich powiedziec? Czym roznia sie ich wersje? Bo widze na ogloszeniach czerwone i niebieskie. 

Jest tez w okolicy kilka ogloszen opryskiwaczy marki Tecnoma, jednak pierwszy raz w zyciu sie z nia spotykam, jakies opinie? 

Moze ma ktos albo wie kto sprzedaje jakis godny polecenia sprzet? Tak max do 35 tys. 

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi

 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo2250    5

Witam w ubiegłym roku miałem taką samą sytuację jak Ty. Mam radę. Wiosna to najgorszy czas na zakup opryskiwaczy.  Zwróć uwagę na przecieki i czy zbiornik nie klejony i oczywiście kompletność. Co do kompa to nie wiem mam lh afro 5000 i działa. Jeżeli będziesz miał wszystko skalibrowane jak trzeba i ustawienia ok to komp będzie trzymał dawkę jak ustawisz250l to nawet jedna sekcja możesz pryskac całe pole i wyjdzie 250l/ha co do kuhn to nie wiem. Tecnoma dobre maszyny. Ale to co oglądałem to straszne szroty były. A w końcu kupiliśmy hardi commander. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Z ktorego roku kupiles maszynke? I co mozesz o niej powiedziec? Z tego co przeczytalem troche to do hardi sa drogie czesci i z podrobami ciezko. Ja jestem ze wschodu i wszystkie ogloszenia, co mozliwiej wygladja na zdjeciach to sa na zachodzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Kupowałem połowę mniejszy ale na to zwróć uwagę:

- dyszel skrętny, łożyskowanie i jego luzy- zawsze można poprawić ale cena i dostępność może zwalić z nóg,

- zbiornik, jego mocowanie do ramy i punkty podparcia- czy w tych miejscach nie był klejony i czy ma oryginalne maty ochronne(gumy),

- podłączenia do zbiornika, zwłaszcza miejsca na dole, czy nie były klejone i nie są pęknięte w okolicy otworu- węże, opaski czy króciec zawsze można wymienić

- belka, jej stabilizacja, łożyskowanie, mocowania siłowników- ogólnie mówiąc czy nie kupujesz rdzy i farby,

- luzy na osi

- elektryka, ale to temat rzeka i trudno opisać 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Dziekuje za wszystkie wskazowki, jezeli ktos ma cos jeszcze do dodania to bardzo chętnie przeczytam. 

Czekam rowniez na jakas opinie odnosnie tych opryskiwaczy kuhn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam kuhn zawieszany 1200 l 21m. Caly osprzet to arag czyli latwo dostepne i tanie a reszta bardzo fajnie zrobiona

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Na olx widze niebieskie i czerwone, to sie zmienilo po jakims roku? Czy po prostu taka wersja? Te zmiany sa jedynie kosmetyczne czy moze jest znaczaca roznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

A ty szukales opryskiwacza do remontu? Od poczatku takie bylo zalozenie czy po kilku ogledzinach zmieniles zdanie i postanowiles kupic do remontu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Mam jeszcze pytanie, czy do takiego opryskiwacza mozna dolozyc dodatkowe sekcje? Bo jest pelno ogloszen gdzie belka 21 jest podzielona na 5 albo nawet 4 sekcje, u nnie to nie zda egzaminu i jest to za malo. Albo czy przynajmniej mozna recznie jakos koncowki wylaczyc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Tak można. Dodanie zaworu do rozdzielacza i poprowadzenie kolejnej sekcji, zamontowanie zaworu odcinającego na belce po kilku dyszach lub zakręcenie każdej dyszy z osobna. Koszty w zależności od armatury opryskiwacza i chęci.

Masz małe działki czy nieforemne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Mam bardzo zroznicowane dzialki, od kwadratow po kliny :/

Teraz mam 15m, 5 sekcji i jeszcze na belce 2 zawory recznie przekrecane i to jest na styk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Witam

Trafil mi sie do kupienia ladny kuhn, jednak ma on pompe wirnikowa. Mam zerowe doswiadczenie z takimi pompami, szczerze to nawet takiej na oczy w opryskiwaczu nie wiedzialem. Czy moze mi ktos cos o niej powiedziec? Jak z ewentualna naprawa/czesciami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj