News
kamil800

Opryskiwacz 21m 2500-3000l

Polecane posty

kamil800    0
Napisano (edytowany)

Witam

Planuje zakup uzywanego opryskiwacza z belka 21 i max 3000l, bedzie to moj pierwszy wiekszy opryskiwacz z komputerem i mam (pewnie dla wielu banalne i smieszne) kilka pytan. 

Na co zwrocic uwage przy ogledzinach takiego opryskiwacza?

Jak wypada awaryjnosc tych komputerow? Stwarza to duzo problemow? 

Jak ustawie sobie np 250l/ha i bede jechal 1/4 belki to komputer bedzie probowal wywalic przez ta 1/4 belki tyle samo wody co przez cala belke? 

Wpadly mi w oko opryskiwacze marki kuhn, moze mi ktos cos o nich powiedziec? Czym roznia sie ich wersje? Bo widze na ogloszeniach czerwone i niebieskie. 

Jest tez w okolicy kilka ogloszen opryskiwaczy marki Tecnoma, jednak pierwszy raz w zyciu sie z nia spotykam, jakies opinie? 

Moze ma ktos albo wie kto sprzedaje jakis godny polecenia sprzet? Tak max do 35 tys. 

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi

Edytowano przez kamil800

adamo2250    3

Witam w ubiegłym roku miałem taką samą sytuację jak Ty. Mam radę. Wiosna to najgorszy czas na zakup opryskiwaczy.  Zwróć uwagę na przecieki i czy zbiornik nie klejony i oczywiście kompletność. Co do kompa to nie wiem mam lh afro 5000 i działa. Jeżeli będziesz miał wszystko skalibrowane jak trzeba i ustawienia ok to komp będzie trzymał dawkę jak ustawisz250l to nawet jedna sekcja możesz pryskac całe pole i wyjdzie 250l/ha co do kuhn to nie wiem. Tecnoma dobre maszyny. Ale to co oglądałem to straszne szroty były. A w końcu kupiliśmy hardi commander. 

• Thanks 1

kamil800    0

Z ktorego roku kupiles maszynke? I co mozesz o niej powiedziec? Z tego co przeczytalem troche to do hardi sa drogie czesci i z podrobami ciezko. Ja jestem ze wschodu i wszystkie ogloszenia, co mozliwiej wygladja na zdjeciach to sa na zachodzie... 

Wiadomość z agroFakt.pl

Konrad_Duda    33

Kupowałem połowę mniejszy ale na to zwróć uwagę:

- dyszel skrętny, łożyskowanie i jego luzy- zawsze można poprawić ale cena i dostępność może zwalić z nóg,

- zbiornik, jego mocowanie do ramy i punkty podparcia- czy w tych miejscach nie był klejony i czy ma oryginalne maty ochronne(gumy),

- podłączenia do zbiornika, zwłaszcza miejsca na dole, czy nie były klejone i nie są pęknięte w okolicy otworu- węże, opaski czy króciec zawsze można wymienić

- belka, jej stabilizacja, łożyskowanie, mocowania siłowników- ogólnie mówiąc czy nie kupujesz rdzy i farby,

- luzy na osi

- elektryka, ale to temat rzeka i trudno opisać 

• Thanks 1

kamil800    0

Dziekuje za wszystkie wskazowki, jezeli ktos ma cos jeszcze do dodania to bardzo chętnie przeczytam. 

Czekam rowniez na jakas opinie odnosnie tych opryskiwaczy kuhn

Mikruss    354

Ja mam kuhn zawieszany 1200 l 21m. Caly osprzet to arag czyli latwo dostepne i tanie a reszta bardzo fajnie zrobiona

• Thanks 1

kamil800    0

Na olx widze niebieskie i czerwone, to sie zmienilo po jakims roku? Czy po prostu taka wersja? Te zmiany sa jedynie kosmetyczne czy moze jest znaczaca roznica?

kamil800    0

A ty szukales opryskiwacza do remontu? Od poczatku takie bylo zalozenie czy po kilku ogledzinach zmieniles zdanie i postanowiles kupic do remontu? :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez mrugolek
      Witam. Czy macie w swoich opryskiwaczach jakieś węże od przelewu w środku zbiornika? Jeśli tak to proszę o zdjęcie jak to wygląda 😀
    • Przez krolikNH
      Tak jak w temacie proszę o spostrzeżenia, opinie szczególnie ci którzy posiadają PILMETY, ponieważ niedługo może kupie opryskiwacz i chce wiedzieć jak PILMETY chodzą. Z góry dziękuję. :rolleyes:
    • Przez szczepan84
      witam zakupiłem opryskiwacz ale niema w nim rozwadniacza bocznego czy można założyć jakiś polskiej produkcji zamiennik może ktoś to robił i napisze mi co gdzie trzeba podłączyć
    • Przez isentor
      Cześć, intensywnie myślę nad zakupem opryskiwacza Kverneland iXtrack T3. Interesuje mnie praca belki tego opryskiwacza, jak on sobie radzi na dołkach, nierównościach. Jakieś porady w stosunku do wyposażenia? Opryskiwacz będzie brany jako nowy.
      Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj