marcin80wlkp

ZA-X 902 ustawienie

Polecane posty

marcin80wlkp    38

Witam. Stałem się posiadaczem rozsiewacza jak w tytule. Czy dobrze rozumiem, że siejąc powinienem trzymać 540/min obr wałka, co przekłada się na 720/min obr. tarcz?  Czy mając ustawione np dla mocznika z polic na 15 metrów łopatki na  11/42 i jadąc ścieżkami technologicznymi, układ poprzeczny powinien wyglądać tak, że nawóz dolatuje prawie do kolejnych ścieżek?Chodzi mi o to czy ten nawóz powinien tak bardzo na siebie zachodzić, czyli lecieć prawie na 30 metrów, tak jak to wygląda w instrukcji?, Bo w poprzednim za-f jak miałem ustawione na 15 metrów to leciał ok 8 metrów w każdą stronę. I jeszcze jedno. Czy jadąc np 10 km/h, bo z taką prędkością zamierzam siać zawsze powinienem utrzymywać 540 obr/min?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

też mam ten rozsiewacz od tego sezonu. Utrzymując obroty 540 wom również nawóz leci mi bardzo daleko... dużo dalej niż ustawione łopatki. W instrukcji było coś, że gdy nie trzyma się 540 to za rozsiewaczem nie jest równo rozsiane. Rosiewalem nim Poli 6 i saletrzak. Za kilka dni znów pójdzie saletrzak na oziminy... nie wiem kiedy to będzie bo zimno i deszczu brak. Szkoda siać... Na ten moment wiem, że miałem go za wysoko na TUZie i nie był dokładnie wypoziomowany. Ale, żeby aż tak to wpływało na szerokość roboczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38
14 godzin temu, emtecc napisał:

też mam ten rozsiewacz od tego sezonu. Utrzymując obroty 540 wom również nawóz leci mi bardzo daleko... dużo dalej niż ustawione łopatki. W instrukcji było coś, że gdy nie trzyma się 540 to za rozsiewaczem nie jest równo rozsiane. Rosiewalem nim Poli 6 i saletrzak. Za kilka dni znów pójdzie saletrzak na oziminy... nie wiem kiedy to będzie bo zimno i deszczu brak. Szkoda siać... Na ten moment wiem, że miałem go za wysoko na TUZie i nie był dokładnie wypoziomowany. Ale, żeby aż tak to wpływało na szerokość roboczą?

Powinien być na wysokości 80 cm, przynajmniej tak jest napisane w instrukcji. Jakim traktorem siejesz, przy jakich obrotach i z jaką prędkością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

zetor 7745, chyba 11lub 12 km/h o obroty 540 na wom. myślę przestawić na wałek 1000 do siania. Tylko raz siałem i jakoś nie przywiązałem wagi do tego żeby było na 80 cm. Zrobiłem na oko... Kolejnym razem ustawie na 80 i wypoziomuje. Może tu jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

ktoś coś więcej napiszę? to może być kwestia poziomowania i wysokości czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38
Dnia 2.04.2020 o 21:19, emtecc napisał:

ktoś coś więcej napiszę? to może być kwestia poziomowania i wysokości czy coś jeszcze?

Hej. Mam ciągle problem z tym rozsiewaczem. Jest szansa na nr tel i wymianę doświadczeń i spostrzeżeń?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

ostatnio ustawiłem wszystko w/g instrukcji tzn wysokość 80 cm do talerzy i wypoziomowany idealnie. 

Siałem saletrzak pomieszany z saletrą i sól potasową z mocznikiem.

Łopatki ustawione w/g tabel, ilość wysiewu skontrolowana na próbie kręconej.

Saletrzak i mocznik siał bardzo dobrze  podobna granulacja. 

Sól rzucało trochę za daleko ze względu na lekki mocznik ale nie chciało mi się 2x jechać i mieszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj