marcin80wlkp

Obroty silnika a prędkość WOM, MF 3080

Polecane posty

marcin80wlkp    38

Witam. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc rozszyfrować to zdjęcie?

Kupiłem rozsiewacz i musiałbym trzymać 540 obr/min na wałku. Pytanie jakie musiałbym trzymać obroty silnika. Chciałbym jechać ok 10km/h

Co oznacza km/H i ten ludzik?

Biegi MF.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Km/H oznaczają kilometry na godzinę a biegnący ludzik to w łączony przyspieszacz. Zależnie jak przełączysz obroty wałka w kabinie to patrzysz na tabelkę 1500 albo 2000.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

A więc ta tabelka pokazuje tylko prędkość traktora przy danych obrotach silnika? I czym różnią się te obie tabelki? Czy ta druga jest od innego typu skrzyni, czy obie są od jednego traktora? I co z obrotami WOM? Przy jakich obrotach silnika kręci się 540/ min?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

4A bez przyśpieszenia masz 10.6km/h przy 2000 obr i pewno wtedy na wałku jest 540.

Ewentualnie 2A z przyśpieszeniem 9.7.

Jak WOM przełączysz na Eco to przy 1500obr będzie 1B 10kmh bez przyśpieszacza (wolny półbieg)

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38
16 godzin temu, lukbold napisał:

4A bez przyśpieszenia masz 10.6km/h przy 2000 obr i pewno wtedy na wałku jest 540.

Ewentualnie 2A z przyśpieszeniem 9.7.

Jak WOM przełączysz na Eco to przy 1500obr będzie 1B 10kmh bez przyśpieszacza (wolny półbieg)

No tak, tylko jak przełączę na Eco to przy 1500 obr będę miał dokładnie 540 na wałku? Wtedy bez względu na prędkość zawsze przy 1500 obr będzie 540 na wałku?

Czyli ta tabelka 1500 obr i 2000 obr tyczy dokładnie 540 obrotów WOM? A ta 2200 obr pokazuje tylko prędkość jaką można uzyskać prze tych obrotach silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ale ty ciężko myślisz. Tam masz dokładnie napisane. Są 3 tabelki do 3 różnych obrotów a to dlatego że 1500 i 2000 są to obroty dla wom 540 lub 1000 w zależności jakie ustawienie wybierzesz. 2200 jest to prędkość na całym gazie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38
1 godzinę temu, ptaszyna napisał:

Ale ty ciężko myślisz. Tam masz dokładnie napisane. Są 3 tabelki do 3 różnych obrotów a to dlatego że 1500 i 2000 są to obroty dla wom 540 lub 1000 w zależności jakie ustawienie wybierzesz. 2200 jest to prędkość na całym gazie. 

Ale pełen gaz to przecież więcej niż 2200 obrotów silnika. Obrotomierz ma oznaczenia do 2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ale obroty. nominalne wg. instrukcji to 2200, potocznie nazywane całym gazem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Ale jeśli chodzi o tą tabelkę, to obroty 1500,( a co za tym idzie WOM 540 obr/min) są wtedy gdy wskazówka jest na obrotomierzu dokładnie na 1500, czy trzeba to jakoś przeliczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj