Rolnikpolny

Prędkości wałka

Polecane posty

Rolnikpolny    0

Witam,

Mam pytanie dotyczące prędkości wałka przy kosiarce, A także przy innych maszynach 

Czy jeśli maszyna ma wymaganą  prędkość wałka 1000 obr/min można pracować nią na 540 obr/min A większą prędkością silnika?

Problem w tym że planowaliśmy kupić kosiarke 3.50m kuhn a ciągnik class Ares 697 (140km)ma uszkodzony wałek wom czego dowiedzieliśmy się przy próbie podpalenia kosiarki, na prędkości 1000 obr/min ciągnik ma ciężko ruszyć wałek A po ruszeniu odrazu wyłącza się. Przy prędkości 540 obr/min działa. Wina leży po stronie ciągnika bo próbowaliśmy drugim (150km) I wszystko działa 

hubertb    717

No nie do końca, kosiarka przy dużym obciążeniu może uszkodzić ciągnik. Po za tym pełne obroty wom zwykle są przy obrotach bliskich obrotów mocy maksymalnej. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez timasz
      Witam
      Planuje zakup kosiarki dyskowej w gre wchodza
      -Kuhn gmd 700 serokosc 2,8 m cena okolo 25 tysi
      -Pottinger nowadisc 265 czyli 2,6 m cena od 25 tysi do 27
      -Pronar PDT 250 czyli 2,5 m czena 21 tysi
      Ktora wedlog was bedzie najlepsza nadmienie ze pronar jako jedyny ma centralne zawieszanie a obie zachodnie sa troszke lepiej wykonane
      Wiec co wybrac?
    • Przez Witus
      Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)
      szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:
      Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P
      szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza dlatego proszę Was o opinie

Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)

Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny

pozdrawiam witek.
    • Przez pawel5314
      szykuje sie do zakupu jakiejs kosiarki bebnowej do 2m i rozbijaka 4 gwizadowego zaczepianego na TUZ z hydraulika, znalazlem kilka ciekawych ofert i za 7-8tys moge kupic zestaw kosiarka FELLA KM191 oraz przetrzasacz karuzelowy rowniez FELLA TH520D HYDRO ( od 1 handlarza temu tak tanio gdyby jeszcze troche pomarudzic to by na transport spuscil) maszyny sa w stanie bdb , lecz chce zasiegnac waszej rady czy warto kupowac maszyny tej marki bo patrzac chocby na kosiarke to duzo czesci bedzie pasowac od polskich bebnowek

licze na odpowiedzi
    • Przez XPatrykX4
      Co myślicie o kosiarce dyskowej Sip ??? Jakie są jej wady i zalety???
    • Przez Hubi102
      Witam
      Mam pytanie odnośnie kosiarki Claas Corto 270 na 4 bębny. Jak z jej zapotrzebowaniem na moc? Posiada ktoś takową i mógłby się wypowiedzieć? Mam Mtz 80 i pytanie czy wystarczy pary na tą kosiarkę. Kosiarka bez kondycjonera, same bębny. 

Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj