Rafal1994

Spalanie c-360 przy paszowozie

Polecane posty

Rafal1994    1
Witajcie, mam do was wszystkich pytanie ( dorosłych znających się na żeczy ) Ile paliwa spala około Ursus 360 przy paszowozie?? Posiadam około 30 szt bydła mięsnego HF i nie tylko, w wadze od 250 do 750 kg i chciał bym ułatwić pracę i myślę nad zakupem paszowozu samozaładowczego strautmann hydromix 400 ponieważ w przyszłosci chciał bym powiększyć stado, jednocześnie boję się oto że koszty paliwa mnie zjedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mięsne HFy, dobry żart.

Jak koszty paliwa za wysokie to sprzedaj ciągnik i wszystkie prace wykonuj ręcznie, ewentualnie w konie, a za zaoszczędzone pieniądze kupisz leki na bóle mięśni i stawów.

Ale skoro pytasz ile spali to ci odpowiem: beczkę paliwa. Jakie pytanie, taka odpowiedź, Nie piszesz jakie bele, czy pocięte nożami, czy może sianokiszonka z pryzmy, dużo zależy też od stanu paszowozu i ciągnika...

A teraz konkretna informacja z wikipedii:

Jednostkowe zużycie paliwa przy mocy znamionowej – 265 g/kWh tj. max. 10,2 kg/h przy pełnym obciążeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1994    1

To jest paszowoz samozaładowczy skoro pytasz o bele siano kieszonki 125x125 po prasie łańcuchowej , jak długa trawa to pocięte jak nie to nie jest pocięta . Jeśli paszowoz to typowo strautmann hydromix 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1994    1
Patryk1222 napisał:

Teraz paliwo tanie to co się skubiesz xD

 

Spali ile wlejesz 4l/mth z zegara bierze c360

Liczę na jakieś poważne odpowiedzi a nie dziecinne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

tyle spali ile za 20 minut orki, wg mnie lepiej wyjdzie spalić 3 litry ON niż 3 godziny ręcznie zadawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeden na forum się bardzo nakręcił 😀pytanie jest ciężkie bo nikomu ciągnika się nie chce sprawdzać niestety . Bo trzeba go zalać pod Korek ,i z banką podziałka lać  znowu pod korek a to czas itd. a gadanie o Wikipediach z danych technicznych. Jednostkowego zużycia to jest śmieszne. To tak jak byś czytał spalanie fabryczne samochodu osobowego czyli ma się to nie jak . Nawet jak ktoś  tobie. Napiszę to jakieś rozbieżności  będą  .ale będziesz mieć podgląd ,to jak w każdej Pracy .tylko ja rozumiem że rozbieżnośći  może  być 2 litry na godzinę ,ale na tym forum to jest tak,Że jednemu 60 pali w pługu 3 l a drugiemu 12na godzinę. Więc na forum każdy pisze co mu ślina przyniesie na język 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer8821    1

U mnie C360 pali 2,5l na jedno mieszanie , bela bez rotora do tego kukurydza trochę słomy i dodatki. Mieszam około 2 ton w wozie 10m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A tak z ciekawości napiszę jak sobie 60 daje radę z tym paszowozem czy bardzo ciężko ma i ile czasu mieszasz  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer8821    1

Mieszam około pół godziny na gotowo, można mieszać na żółwiu i na zającu, ja wolę szybszy bieg bo bardziej zależy mi na czasie. Ogólnie ciagnik daję radę i jakoś strasznie ciężko nie ma. Pasza nie może być zbyt such dlatego dolewam wody i wtedy szybciej i lepiej tnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj