zeus11

Jaki uniwersalny ciągnik wybrać?

Polecane posty

zeus11    23

Witam wszyskich.

Mam dylemat co do wyboru ciągnika który ma mi służyć do oprysku (opryskiwacz 1600 litrów), siania nawozu (KUHN MDS 735 o ładowności min 700 - 1600 litrów to na max będzie 1800 kg) i ciągnik będzie z ładowaczem czołowym.

Ciągnik ten na co dzień będzie dużo pracował przy podgarnianiu zboża i ładowaniu węgla także do podciągania przyczep ze zbożem i dostałem dużo ofert od różnych producentów można nawet powiedzieć że za dużo i nie wiem teraz co wybrać, tak jak się orientuję to ciągnik przy pracach z ładowaczem powinien posiadać sprzęgło w kąpieli olejowej co do rewersu to nie wiem czy lepiej elektryczny lub mechaniczny? podkreślę że tym ciągnikiem będzie jeździło więcej osób.

i o to oferty ciągników nad którymi się zastanawiam:

1. Case JX 70 . 72 KM, 280 Nm hydraulika 61 litry + 26 l na wspomaganie oddzielne pompy, ładowacz Stol rewers mechaniczny, udzwig TUZ to 3000kg i sprzęgło suche. Cena jego z ładowaczem to 127 tyś netto.

 

2. John Deere 5070M silnik 70 KM 290 Nm, hydraulika 94 lity udzwig 3600, ładowacz Johnn Deere, rewers elektryczny bez sprzęgła i sprzęgło w kąpieli olejowej. Cena jego to 150 tyś netto.

 

3. Coś z koncernu SDF np Same(Dorado), Deutz Fahr (Agroplus 320) lub Lamborghini (R2. 80) nie wiem który będzie z nich lepszy bo jak się orientuje to jest to samo tylko inny kolor i kształt maski wszystkie mają silnik 3 cylindry i pojemność 3000 i 82 KM, 310 Nm, hydraulika 54 litry troche mało ale pogadam z przedstawicielem od nich aby może jakąś większą mi założyli udzwig 3000 lub 3600 kg, sprzęgło w kąpieli olejowej, rewers mechaniczny i do tego ładowacz stola. Ceny jeszcze mi dokładnej nie powiedział ale coś ok 130 tyś netto.

 

4.Valtra A72 silnik 74 KM, 296 Nm, 3 cylindry i 3,3 pojemność silnika hydraulika 55 litry udzwig 2800kg, rewers mechaniczny, sprzęgło chyba suche i ładowacz Valtra V45. Cena też coś będzie 150 tyś netto, dokładnie będe wiedział za parę dni.

 

Zależy mi na małym spalaniu i też na cenie ponieważ muszę się zmieścić z ciągnikiem plus ładowacz, opryskiwacz i rozsiewacz nawozów w cenie 200 tyś netto.

Z góry dziękuję za jakąś pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

widze że John bardzo odstaje od podstawowego wyposażenia...

JAk spalanie małe to nie john ma poj. silnika 4,5l...

Case też ponoć mało pali...

Ja bym brał coś z SDF jak na takie wymagania jakie masz, np.agroplusa...

 

a i jak intensywna eksploatacja to tylko z elektrohydraulicznym rewersem do tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ja dodam że podobno (tak ktoś pisałe) że Valtre serii A składają w indiach na tej samej lini co polmota H ;) czy to prawda nie wiem , a o SDF-ie powiem tyle że powinien mało palić ale głośno ma w kabinie. I koniecznie ładowacz czołowy weź na pełnej ramie jeśli nie będziesz brał ciągnika z ramą np JD albo Fendt Pozdro udanych zakupów


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że case będzie najzwrotniejszy, do tura też chodzi o zwrotność,w mojej okolicy bardzo dużo jest jx 70,i bardzo sobie je chwalą zwrotne i nie palą dużo,ja sam właśnie czekam na jx 80,może w następnym tygodniu już bedzie ;)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

nie w Indiach tylko robili w Turcji ale zaprzestali tego już parę ładnych miesięcy. Tureckie zakłady motoryzacyjne stoją bardzo wysoko jeśli chodzi o produkcję.

Ja obstawiał bym za Valtrą albo JD na chińskiej osi ;). z oryginalnymi ładowaczami czołowymi albo Quickiem

Mamy Valtry N z ładowaczami Quicke i pracują dużo jako ładowarki przy załadunku płodów rolnych kruszyw ( w tym piasków) oraz surowców opałowych (w tym węgiel) nie narzekamy na ich pracę. A JD to JD solidna marka nie mam wiec nie poprę jej żadnym argumentem :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

coś z tą ceną za jx 70 to chyba pokręciłeś, sdf agroplus 82km na 3 cyl teraz jest? jak chcesz z sdf to zamiast tych agroplusów/r2 itp r3 85 czy tam ten agrofarm 410 jak chcesz tanio to w wersji ecoline, do tura będzie o niebo lepszym pomysłem niż agroplusy większa masa i ogólnie masywniejszy przednie koła w standardzie 14,9/24 i normalny 4 cyl silnik turbo a nie wyżyłowane 3 cylindrówki, i to za 112 tyś netto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wszystko co potrzebne do roboty jest ;), mogę napisać czego nie ma w porównaniu do wersji dt, a więc nie ma superślimaka i jest 15/15 przełożeć (ślimaka nawet nie używam a po co ten superślimak to chyba tylko żeby ładnie na papierze było że dużo biegów jest) tylnej wycieraczki nie ma, obić na błotnikach (goła czarna blacha) regulacji kierownicy nie ma, zegary analogowe okrągłe, także żadnej elektronicznego wyświetlacza nawet nie ma, nawiewy tylko w dachu, haków cbm nie ma, opony semperit zamiast contintinetal, tego wszystkoego nie ma w wersji za około 130 parę tyś brutto, za to jest rewers, szybka skrzynia, w miarę dobre wyciszenie i mocny oszczędny silnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ciągnik jest oszczędny to znaczy, że jest słaby. ;) Także na cuda bym nie liczył... perpetum mobile jeszcze nie stworzyli i prędko nie stworzą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Słaby to pojęcie względne, jak ktoś ciągnikiem 60km chce pracować z maszynami do ciągnika 80km i ciągnik radzi sobie z takimi maszynami paląc przy tym jak smok, to nie wiem czy zachwycać się nad mocą ciągnika czy głupotą użytkownika, co to znaczy że słaby, jak z maszynami o zapotrzebowaniu mocy 80km ciagnik o mocy 82km sobie radzi to chyba wszystko z tym ciągnikiem jest OK? A to że jak jest przeciążony to spadnie z obr. a nie z czarną chmurą dymu będzie szedł i palił przy tym 25l/godz aż się woda /płyn chłodzący zagotuje to takie dobre że ciągnik taki mocny i tak idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniucha    0

:oja chyba wziąłbym valtre ale raczej ta 88km jak do tura to koniecznie ze sprzęgłem hi schift. do sdf jakoś nie mam przekonania ajeżeli chodzi o jd to oczywiście spalanie no i ta chińska oś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi mi o to mając dwa ciągniki o takiej samej mocy wg. papieru, to ten palący więcej ma lepszą charakterystykę silnika... Przykład gość miał kiedyś poczciwego Zetorka 7211, kupił potem Zetorka 5340. Co sie okazało to ten nowy, który miał palić mniej... owszem palił mniej, ale miał mnie siły. ;) Przy tych samych pracach nowy był mniej wydajny... Nie mówię, o zapinaniu większych maszyn. :D Tylko o tym, że ciągnik jest mało dynamiczny wtedy, trzeba często redukować biegi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Proponuję Ci coś od Kuboty.Mam i wiem że do ładowacza nie ma lepszego ciągnika.Kubota M9540 - elektrohydrauliczny rewers w standardzie , klima , hydraulika o wydajności 65 litrów na min. tak zwrotny że aż nie do wiary dopóki się nie porówna, no i oszczędny jak na tą moc.I jeszcze jedna zaleta - wszystko oprócz kół i pneumatyki "MADE IN JAPAN" a to przy dzisiejszym zalewie "chińszczyzny" duża zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chodzi mi o to mając dwa ciągniki o takiej samej mocy wg. papieru, to ten palący więcej ma lepszą charakterystykę silnika... Przykład gość miał kiedyś poczciwego Zetorka 7211, kupił potem Zetorka 5340. Co sie okazało to ten nowy, który miał palić mniej... owszem palił mniej, ale miał mnie siły. :D Przy tych samych pracach nowy był mniej wydajny... Nie mówię, o zapinaniu większych maszyn. :D Tylko o tym, że ciągnik jest mało dynamiczny wtedy, trzeba często redukować biegi itp.

czy na pewno tej samej mocy? o ile dobrze pamiętam 5340 ma 60,4km a 7211 66km? no i jeszcze dochodzi przednia oś to też inna trakcja i inne wykożystanie mocy, zapewne ten 5340 był na kołach 30' a 7211 na 28'

Też mogę podać przykład jak kilkanaście lat temu jeden z pierwszych we wsi gościu wzioł nowego same explorer top II 80 (coś niecałe 80km miał) w miejsce poczciwej c 385 do ciągania lawety z koparką i wożenia żwiru) co się okazało po kilku tyg. ciągnik wrócił do dielera a gościu wzioł wersję 90km i to jeszcze nażekał że c 385 nie gorzej radziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

co do tego 7211 to u kolegi w instrukcji pisze 62,5km...

a niektórzy nawet gadaja że mają 70km..

wiadomo do tura rama dobra ale przecież mase traktorów z turem jest co nie ma konstrukcji ramowej(napewno wiecej niz tych z rama) kto jak uważa...

 

a i pisze że agroplusy nie, czego? u mnie we wsi jest 80 z 2005chyba to na uciagu inne szans nie majo np. zetorki, ursusy takiej samej mocy, bo innej marki nowej o takiej mocy nie ma, casejx80 nie widziałem jak idzie...

z rozrzutnikiem w góre to idzie zawaliscie aby rozrzutnik się kołysze, tak samo jak z 2 przyczepami 4t w żniwa, lub 3pługi obrotowe(wiadomo 3 na taki traktor małe ale 4obrotowe nie da rady)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akurat "osiemdziesiątka" miała mała moc ale duży uciąg. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

 

 

a i pisze że agroplusy nie, czego? u mnie we wsi jest 80 z 2005chyba to na uciagu inne szans nie majo np. zetorki, ursusy takiej samej mocy, bo innej marki nowej o takiej mocy nie ma, casejx80 nie widziałem jak idzie...

z rozrzutnikiem w góre to idzie zawaliscie aby rozrzutnik się kołysze, tak samo jak z 2 przyczepami 4t w żniwa, lub 3pługi obrotowe(wiadomo 3 na taki traktor małe ale 4obrotowe nie da rady)

Bo kolego agroplus 80 z 2005tego roku to nie jest ten sam ciągnik co agroplus 80 z 2010r agroplus 80 z 2005tego to może nie dokładnie ale prawie ten sam ciągnik (napędy skrzynia biegów silnik deutz) co obecnie agrofarm 410, a obecne agroplusy 80 to same roller/lampo z mocniejszym silnikiem same-owskim i masa własna poniżej 3t, więc jeśli podoba Ci się ten agroplus z 2005 to bierz agrofarma to to samo w nowszym wydaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Codo zetora 7211 faktycznie były 2 wersje można sprawdzić na konedata.

Co do uciagu w transporcie to wystarczy chwilke pomyslec ursus ma wolniejsze przełożenia osiąga około 25 km/h, nowy ciagnik ma skrzynię 40km/h więc moc potrzebna do utrzymania maks prędkości z porównywalnym cięzarem musi byc większa, do tego dochodzą jeszcze bardziej energochłonne pompy o wiekszej wydajnosci czesto gesto klima naped itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj