marekcyparski

Mały kombajn w górskie tereny?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Witam, dużo szukałem i nie mogę fachowej porady znaleźć, poszukuje.malego zwrotnego kombajnu który w miarę radziłby sobie na górkach.. jestem posiadaczem mf 187 3metrowy i wszystko cacy.. tylko płoty trzeba u nas rozbierać... może to i śmieszne wiem.. Ale mamy kawałki po 40-60 arów, wąwozy, miedze i górki.. planuje sprzedać bądź zamienić na coś mniejszego mf 31-6 odpada.. zwolnice nie wytrzymują Co powiecie na claas compact 25, epple mobil 840? Pozdrawiam!

akmaly    347

Poszukaj na forum, był podobny temat odnośnie szerokości kombajnu. A co do górek to ważne aby były zwolnice przy kołach oraz porządne hamulce. Claas jest ciekawą propozycją 

Jarecki88    192

Poszukaj JD 925, bądź 975. Heder ma ze 2 metry, ale to maszyna niezniszczalna. :D

Wiadomość z agroFakt.pl

bolid20    78

Volvo 800. Zwolnice ma i hamulce hydrauliczne. Szerokosc kombajnu to niecale 2.5m a kosa 2.2m

-----

Dzięki Koledzy! A zetknął się ktoś z kombajnem Epple mobil 840? podobno to typowo górski kombajn ma blokadę mostu i heder przesunięty na prawo do koszenia nad miedzami

karbex    1
18 godzin temu, bolid20 napisał:

Volvo 800. Zwolnice ma i hamulce hydrauliczne. Szerokosc kombajnu to niecale 2.5m a kosa 2.2m

800 tka ma hydrauliczne hamulce? Ja mam s830 i tam są mechaniczne jak w c330

W mf 187 są hydrauliczne jak np w c 360 to przy nawrotach i pełnym zbiorniku na górkach oczami hamuje.. wcześniej miałem mf 86 230 kosa to strzelił cylinderek.. efekt taki.. poszedł na zyletki... całe szczęście udało się wyskoczyć

Jarecki88    192
Dnia 22.03.2020 o 06:40, marekcyparski napisał:

Dzięki Koledzy! A zetknął się ktoś z kombajnem Epple mobil 840? podobno to typowo górski kombajn ma blokadę mostu i heder przesunięty na prawo do koszenia nad miedzami

Weź się rozejrzyj, czy do tego wogóle da się jakieś części dostać najpierw.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Przemk
      Witam, jestem nowy na forum, mam pytanie odnośnie kombajnu. Jaki kombajn polecacie na 9-10ha plus kilka hektarów usług? Dodam, że posiadamy już długi okres czasu Bizona z056 wersja eksportowa. Budżet do 50 tysięcy, jesteście w stanie doradzić czy w tych pieniądzach zakupi się kombajn wydajniejszy oraz z większym komfortem, że będzie widać różnice w czasie koszenia? Jakie marki i modele polecacie? Prosiłbym o kilka słów na temat danego modelu, jego zalety i wady. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
    • Przez farmer_89
      Witam, rozglądam się za kombajnem i znalazłem  takiego handlarza macie jakies doświadczenia z nim? pytanie czy kombajn z linku meze mieć orginalny lakier szczególnie na slimaku na hederze bo jest bardzo mało wytarty a kombajn jest bardzo stary czy to  jest możliwe?
      https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-240-CID757-IDpgcgZ.html
    • Przez elux
      Witam
      Dziś przyszedł papier że jest zielone światło do zakupu nowego kombajnu; jako że jestem w temacie zielony a wybieram wśród tych modeli co w temacie proszę o wyjaśnienie niejasnych dla mnie kwestii bo dylemat mam spory:
      1)owe kombajny jako nowe kosztują mnie więcej tyle samo- jednak JD nie ma opcji sit elektrycznych- jak bardzo w praktyce jest ta funkcja niezbędna? czy nie jest tak że sita ustawiamy raz dzien/dwa czy w zalezności co w kłosie to majstrujecie ustawieniami w celu znalezienia jak najbardziej optymalnych nastawień maszyny?
      2) za JD przemawia z kolei najtańsza opcja rozszerzenia go do zbioru QQ (przystawka 5!!+reszta szpeju) do Avero przystawki 5 nie da rady a przy szerokości maszyny ponad 3m na oponach 750 to jakoś nie widzę "bezstratnego" zbioru QQ  na naszych terenach (pochyłości)
      3)silnikowo faworytem jest AVERO- 205KM, NH 175KM, JD 204KM- więc pod kątem QQ znowu + dla JD
      4)serwis/części- wiadomo, maszyna nie psuje się w zimie...a ile nie boję się o dostępność części a raczej o mechanika- oglądając te maszyny przez ostatnie kilka tyg mam wrażenie ze JD wizualnie prostszy do diagnostyki i naprawy- czy to moje mylne wrażenie czy tak rzeczywiście jest?
      5) to pytanie do Was- na co warto zwrócić uwagę kupując taki sprzęt- za co warto dopłacić a co będzie zbędnym "gadżetem"
      Najlepiej by było zabrać coś na testy i kupić za rok....ale obserwując co się dzieje z cenami maszyn to za rok może już na nowego braknąć  $$ (R/R ceny w górę o 60tys!!)- jest luty, mało który dealer ogarnie temat do żniw...chyba że się pójdzie w egzotykę typu Rostel....ale to wykluczam bo na ewentualnie odsprzedaży człowiek umoczy...
      Wiadomo- najlepiej spotkać sięz kimś kto użytkuje i pogadać co i jak- z Avero tak zrobiłem, użytkownik drugi raz by go nie kupił (zabili go QQ)- co do reszty nie mam oglądu
      Czytając forum- fawortem jest NH- pytanie czy słusznie (swego czasu był najtańszym kombajnem w ofercie)
      Z góry dzięi za jakiekolwiek rady
    • Przez Sola20
      Witam od dłuższego czasu szukam kombajnu zbożowego na swoje warunki (ciasno między płotami teren górzysty)
      Kombajny które mi podchodzą to:
      John deere 952, 1032, 1042
      Sampo 580
      Volvo 1150
      MF 16
      Bizon Z 140
      Według was który jest najlepszy mało awaryjny oraz żeby z częściami nie było większego problemu
      Kombajn jest kupowany nie na kilka sezonów tylko na długie lata
      Przeglądałem różne fora najbardziej mi odpowiada John deere
      Będę wdzięczny za pomoc Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj