Daaniel766

cyklop umarł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daaniel766    4
witam. panowie mam problem z cyklopem.. otóż załadowałem dwie łyżki obornika i cyklop umarł, zero reakcji, jedynie łapy wolno się opuszczają i podnoszą. w oleju zrobiła się śmietana wyjąłem filtr ssawny i też nic .. ktoś może wie co się stało? bo nawet nie mogę zjechać cyklopem z płyty. proszę o jakąkolwiek pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Zrobiła się piana i pewnie sie zapowietrza układ . Spuść olej , wyczyść zbiornik i zalej nowym olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Jedyne miejsce gdzie może nalecieć to chyba tylko wizjer do wyjmowania filtra ssawnego, ale to musiałby uszczelka się zdupić.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

możliwe. panowie teraz to wygląda tak że spuściłem trochę tej śmietany i wlałem 30l oleju który spuściłem z ciągników podczas wymiany, rozebrałem dzielnik strumienia pod rozdzielaczami wyczyściłem i złożyłem. cyklop ruszył pięknie lecz nie działa rozdzielacz dwu sekcyjny tzn od obracania i łap. cyklop nawet sam się obraca w jedną stronę. możliwe że zacina się ten tłoczek w tej kostce ? on powinien wchodzić od jednej jak i drugiej strony ? bo tylko z jednej strony mi wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Skoro sam się obraca to wygląda na to, że sekcja od tego właśnie obrotu jest niedomknięta chyba bo w jaki inny sposób olej wywoływałby tenże ruch? Chyba, że jeszcze jakaś usterka rozdzielacza. Co do tłoczka to masz na myśli ten walec w którym jest 8 otwór? Jeśli tak to u mnie można wyjąć w prawo i lewo. Mówię o elemencie na który naciska sprężyna umieszczona pod korkiem. Swoją drogą to ten dzielnik można wypierniczyć i jest spokój.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4
Lukasz3991 napisał:

Skoro sam się obraca to wygląda na to, że sekcja od tego właśnie obrotu jest niedomknięta chyba bo w jaki inny sposób olej wywoływałby tenże ruch? Chyba, że jeszcze jakaś usterka rozdzielacza. Co do tłoczka to masz na myśli ten walec w którym jest 8 otwór? Jeśli tak to u mnie można wyjąć w prawo i lewo. Mówię o elemencie na który naciska sprężyna umieszczona pod korkiem. Swoją drogą to ten dzielnik można wypierniczyć i jest spokój.

można wyjąć tylko ten tłoczek i założyć kostkę bez tego czy trzeba wypierniczyc cała kostkę i połączyć rurki w inny sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Wywala się całość i łączy rozdzielacze szeregowo, ale ma znaczenie gdzie jest wejście a gdzie wyjście bo w przypadku złego podłączenia może je rozdupcyć. Jakbym widział zdjęcie konkretnego przypadku to mogę wtedy opisać co gdzie. Ja u siebie tak zrobiłem i mimo iż niektóre jednostki piszą że nie chodzą wtedy dwie funkcje to chodzą tak ja wcześniej.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Wyrzucić można ją, ale jeśli jest niedobra bo w innym wypadku mija się to z celem. Można jeszcze sprawdzić czy to kostka czy rozdzielacz. Skoro rozdzielacz 3 sekcyjny chodzi, a 2 sekcyjny nie to możesz zrobić tak. Wywal środek z dzielnika strumienia i załóż go bez tego tłoczka. W miejscu w którym jest wpięty zasilanie rozdzielacza 3 sekcyjnego włóż między nypel a rurkę 10gr lub 20gr i skręć to lub zastosuj korki zamiast monet. Jeśli po takiej próbie zacznie działać Ci normalnie rozdzielacz 2 sekcyjny to oznacza, że jest on dobry, a problem leży po stronie dzielnika i wtedy można się go pozbyć. Swoją drogą po tej śmietanie czyściłeś tylko ten filtr ssawny czy drugi który znajduje się na powrocie też - to pytanie z ciekawości bo raczej nie ma on nic wspólnego z niedziałającym jednym rozdzielaczem.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Opanowałeś? Dobrze jest podać jak się skończyła historia gdyż może to być pomoc dla innych. 

  • Like 1

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

rozebrałem dzielnik strumienia i tłoczek nie przesuwał się swobodnie w kostce. przeleciałem go papierem tak żeby chodził luźno i cyklop pracował bez zarzutu. dziękuję za pomoc i pozdrawiam. wrzucę jeszcze przy okazji zdj tego dzielnika 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


    • Przez semos
      Tak jak w temacie kupię instrukcję i katalog czesci do CYKLOPA nowego typu z słownikiem górnym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj