masacase

Case mx zapowietrzony nie podaję paliwa

Polecane posty

masacase    0
Witamtam wszystkich, Proszę o pomoc jak odpowietrzyć Case mx 135. Jakiś miesiąc temu ostatnio był palony i do tej pory stał w garażu. Dziś nie chcę odpalić dodam że paliwa było już niewiele w baku. Dziś też dodałem paliwo i kręci a nie podaję paliwa na wtryski. co może być przyczyną lub jak odpowietrzyć pompę wtryskową? Dodam że z pompy po odkręceniu przewodów paliwo pokazuje się na 4 sekcjach dwie suche. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grybek3    33

te pompy bardzo ciężko odpowietrzyc. U siebie w mccormicku to na plaka odpaliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Sprawdź czy dochodzi napięcie do tej cewki, ewentualnie zmierz jej rezystancję jeśli uważasz, że masz z nią problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masacase    0

Do pompy wtryskowej dochodzi paliwo dalej już słabo w 4 z sześciu sekcji pokazało się paliwo ( przy poluzowaniu przewodów idących do wtryskiwaczy). Był przed odstawieniem myty więc może to cewka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Ja też mam problem z odpaleniem po ziemie case mx 100c zapalił i zaraz zgasł teraz juz nie odpala kręci i nic nie wie ktoś może jak go odpowietrzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masacase    0

u mnie diagnoza to cewka gaszenia sprawdź sobie ją i zwróć uwagę na bezpiecznik pompy wtryskowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Zwróćcie uwage, że macie zupełnie inne pompy. Kolega w 135 ma pompę rzędową, a koledzy @grybek3 i @logan3512 macie pompy rotacyjne. Cewki gaszenia owszem mogą być przyczyną. W rotacyjnej pompie łatwo to sprawdzić bo z zaworka wystarczy wyjąć trzpień i jeśli problem z cewką, to odpali ale nie bedzie sie dało zgasić z kluczyka. Natomiast w Cumminsie na rzędowej pompie to przecież widać czy cięgno się porusza przy włączaniu i wyłączaniu zapłonu... A dla pewności podać jej napięcie „na krótko”. Ja proponuje wpiąć w układ pompke elektryczą i spróbować w ten sposób, jeśli to nic nie da, to przyczyna może leżeć w samej pompie głównej. Co do plaka, to można spróbować, ale tak delikatnie, a nie pół puszki odrazu. Generalnie plak jest zdecydowanie bezpieczniejszy od samostartu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

W którym miejscu znajduje się ta cewka gaszenia? Nie mogę zdjąć tej osłony w kabinie od bezpieczników a boję się że się połamie bo i tak jest trochę peknieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

To włóż rękę od spodu i pociągnij. Są trzy zatrzaski. Cewka jest na pompie, od góry. Będziesz mieć albo dwie wsuwki, albo wtyczke 2pin. To zależy od rocznika. Znajdziesz na pewno, bo do pompy tylko te kable dochodzą od góry, a od dołu dochodzi jeden przewód od dawki rozruchowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Cewkę wypiolem i nic nie odpala ,a bezpiecznik który sprawdzić bo udało się dziać osłonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Jak to ją wypiąłeś? Odkręciłeś ją i wyjąłeś z środka trzpień? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

No to jak wypiąłeś wtyczke, to jak ts cewka ma Ci działać? Pomyśl logicznie... Cewka działa, paliwo jest podawane, nie działa odciety jest dopływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek85    1

W mx 135 mogłem wcisnąć ręcznie dźwignie od gaszenia i wiadomo było że wina cewki oczywiście sprawdziłem wcześniej prąd i bezpiecznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Dokładnie, o tym pisałem. Natomiast w rotacyjnych pompach wygląda to całkiem inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grybek3    33
A brudu w zbiorniku nie ma? Bo u mnie było trochę takich glutow co zatkaly kanał w podstawie filtra paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Może jutro będę patrzył i wstawię mocniejsze akumulatory bo może są za słabe już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matnik    0

Mx120 pompa rzędowa gniazdo 3 pinowe na cewke gaszenia podaje prąd tylko przy uruchamianiu tzn kluczyk przekręcony na start, później kluczyk zostaje na fazie pracy prądu na cewce brak (silnik gasnie) bezpieczniki ok. Dobrze wnioskuję że to przekaźnik? Jak tak to ktory? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj