Polecane posty

Rolniczek98    5
Mam taki problem w rekordzie nie domlaca mi głowie pszenicy niekiedy przeleci cały Kłos sprawdzałem klepisko, cepy, wymieniłem druty w klepisku ustawiłem szczeline na srubach kosze na obrotach koło 1000. Nie wiem co robić czy kupować nowe klepisko i cepy czy macie jakieś pomysły żeby to poprawić

Andrz_    91

No ale przecież jak przeleci cały kłos to i tak powinien wrócić  podajnikiem kłosowym na maszynę ,  A może górne sito masz zbytnio położone i kłos się nie mieści w szczelinę.

Rozumiem że pełny kłos przelatuje prze kombajn ?  

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolniczek98    5

Kłos leży na pokosie że słoma

tomek1974 napisał:

pewnie masz nierówne klepisko albo zdarte cepy 

cepy mają około 6.5 mm a nowe 8.8mm

Andrz_    91

Ja bym się jednak  skupił na górnym sicie

Rolniczek98    5
Andrz_ napisał:

Ja bym się jednak  skupił na górnym sicie

ale Kłos wogole nie jest ruszony nawet nie oderwany jest od lodygi i leci razem ze słoma wytrzasaczami

Andrz_    91

No to zmienia postać rzeczy , zostaje zatem klepisko  wraz z poprawną regulacją oraz cepy na młocarni innego powodu nie ma  
No chyba że użytkowałeś pierwszy sezon i nie wiesz że masz założone klepisko kukurydziane . 

Rolniczek98    5

klepisko jest do zboża regulacja była przeprowadzona bodajże 16 na wlocie i 3 na wylocie ale cepy jeszcze wydają się wysokie

akmaly    359

Zmień cepy, zobaczysz że będzie duża różnica. Przy okazji sprawdź czy klepisko równe. 

Andrz_    91
Napisano (edytowany)

Nie pamiętam jakie były ustawienia ale domyślam się ze ustawiłeś to książkowo ., wiec trochę to dziwne .
Kombajn uzytkujesz już jakiś czas , wcześniej było dobrze ?  czy to nowy nabytek i obserwacje po sezonie.
Wymiana cepów na pewno zrobi różnice ale mimo wszystko  przy odpowiednim zestalowaniu nie powinna przelatywać nieruszona masa

Edytowano przez Andrz_

Rolniczek98    5

kombajn kupiłem w 2018 roku w pierwszym roku była tragedia jeszcze więcej przelatywalo jak w sezonie 2019 myślałem że klepisko jest krzywe i to jest wina ale po wyjeciu i zmierzeniu było wszytsko ok okazało się że dziadek ktory miał kombajn od nowości sam tak z głupia regulowal klepisko z jednej nie wchodził palec a z drugiej piesc mogła wejść poprawilismy to i kosilismy i jak można było zauważyć ilość klosow w słomie spadła. ale i tak się trafiają szczególnie te klosy które leżały

Andrz_    91
Napisano (edytowany)

Czyli było gorzej .    To  najrozsądniej byłoby wymienić komplet  cepy + klepisko  zwłaszcza że robisz to dla siebie i w ten sposób masz spokój .
Ale można też wymienić same cepy bo w sumie to nie słyszałem żeby ktoś wymieniał klepisko no chyba że coś wpadło i go poszarpało.  Jednak decyzja należy do Ciebie bo to twoja kasa  a może któryś z kolegów jeszcze coś podpowie .
Tak mi jeszcze chodzi po głowie ze może za słabo skręcasz maszynę gdybyś ją skręcił np. na 8mm to cały kłos nie ma prawa przelecieć .
Nie wiem jak to robisz ale może sugerujesz się skalą  , spróbuj  to zmierzyć 

Edytowano przez Andrz_

Rolniczek98    5

mierzyłem blaszka 3mm i suwmiarka 16 mm na wlocie ale cepy są jeszcze wysokie o to mi chodzi właśnie tak myślałem żeby jeszcze skręcic klepisko i jeszcze ten rok przemeczyc

akmaly    359
Napisano (edytowany)

Zdemontuj podajnik pochyły i zmierz każdy cep względem klepiska, w rożnych miejscach czy nie są nierówne, może to da ci odpowiedz co jest nie tak. 

Edytowano przez akmaly

Andrz_    91

O to to jest dobra myśl , może coś jest pokrzywione np. gwiazdy albo  cepy

Rolniczek98    5

wtedy jak zdementowałem to mierzyłem i było ok ale jeszcze raz sprawdzę

ale taka ciekawostka że jęczmień owies i zyto jak kosiłem to wymlacal no jakiś mały poslad został ale tak to byly puste klosy a w pszenicy tylko tak bylo

akmaly    359

W każdej pszenicy? Może porażona była i nie chciało ziarno oderwać się od kłosa? Albo niedojrzała.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dario761
      Witam. Kupiłem Rekorda rok 83 w którym cieknie paliwo. Po zdemontowaniu zbiornika okazało się że był już spawany i klejony ogólnie tył i jeden bok zbiornika to tragedia. Za zbiornikiem pełno mokrego i zaolejonego syfu, słoma plewy ziarno. Wygląda to na źle zaprojektowane mocowanie zbiornika za blisko kątowników konstrukcji samego kombajnu, niema jak tam tego wyczyścić. W necie znalazłem nowe za 1299 i 748 zł niewiem czemu taka rozbieżność cen. Kupiłem już trzeci zbiornik używany, wszystkie dziurawe. Ten ostatni (400zł) w najlepszym stanie (3 małe dziurki) będzie pospawany i zamontowany. W związku z tym mam kilka pytań. 1. Jak u was wyglądają te zbiorniki i czy czyścicie jakoś tą przestrzeń za zbiornikami. 2. Czy może ktoś poprawiał konstrukcje Płocka odsuwał zbiornik lub montował jakiś inny. 3. Czy w nowszych rekordach było coś zmieniane w ich konstrukcji, mocowaniu. 4. Czy może ktoś kupował nowy. Cena i jakość? 5. Czy spawanie to dobry pomysł ( małe dziurki). 6. Jakieś sugestie, podpowiedzi, porady. Pozdrawiam
    • Przez MichalSiemano
      Witam kupie kombajn zbozowy bizon Tylko oryginał nie malowany nie spawany 
      max 1700mth najlepiej od 1wlsc 
      Wie ktos z was o takim lub ma na sprzedaz prosze o wiadomosc 

• Przez masseyek6280
      Cześć. Orientuje się ktoś czy w bizonie Z0-56 z 87 roku jest korek spustowy oleju hydraulicznego czy coś w tym stylu? Jeżeli nie to jak najlepiej tem olej spuszczać żeby połowa na ziemie nie poleciała? 
    • Przez seba836
      Bizon stał 5 lat  ostatnio wymieniliśmy oba zawory roździelacza. Podczas skrętu w prawo coś blokuje ciężko chodzi kierownica. Odpowietrzałem tylny tłok i nic ma ktoś pomysł co może być ? 
    • Przez migacz
      Witam forumowiczów! Ostatnio poważnie zastanawiam się nad sprzedażą mojego wysłużonego Bizona ZO 56. Jest z 82roku.Przeglądając ogłoszenia w internecie natknąłem się na ogłoszenia o Bizonie Sampo. Czytając wypowiedzi w internecie stwierdzam że są różne ale chyba użytkownicy je chwalą. Ja chciałem na serio opinie użytkowników poznać? Nie wypowiedzi nie bo nie tylko konkretne powody. Na przykład wydajność, straty ziarna, możliwości wysypu ziarna na większe przyczepy. A może ktoś doradzi na co patrzeć przy zakupie. I tak wogóle czy to dobry krok kupić nowszy kombajn ale z mniejszym hederem (30ha).Także czekam na jakieś konkretne wypowiedzi.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj