Rolniczek98

Rekord

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolniczek98    18
Mam taki problem w rekordzie nie domlaca mi głowie pszenicy niekiedy przeleci cały Kłos sprawdzałem klepisko, cepy, wymieniłem druty w klepisku ustawiłem szczeline na srubach kosze na obrotach koło 1000. Nie wiem co robić czy kupować nowe klepisko i cepy czy macie jakieś pomysły żeby to poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

No ale przecież jak przeleci cały kłos to i tak powinien wrócić  podajnikiem kłosowym na maszynę ,  A może górne sito masz zbytnio położone i kłos się nie mieści w szczelinę.

Rozumiem że pełny kłos przelatuje prze kombajn ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek98    18

Kłos leży na pokosie że słoma


tomek1974 napisał:

pewnie masz nierówne klepisko albo zdarte cepy 

cepy mają około 6.5 mm a nowe 8.8mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek98    18
Andrz_ napisał:

Ja bym się jednak  skupił na górnym sicie

ale Kłos wogole nie jest ruszony nawet nie oderwany jest od lodygi i leci razem ze słoma wytrzasaczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

No to zmienia postać rzeczy , zostaje zatem klepisko  wraz z poprawną regulacją oraz cepy na młocarni innego powodu nie ma  
No chyba że użytkowałeś pierwszy sezon i nie wiesz że masz założone klepisko kukurydziane . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek98    18

klepisko jest do zboża regulacja była przeprowadzona bodajże 16 na wlocie i 3 na wylocie ale cepy jeszcze wydają się wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Zmień cepy, zobaczysz że będzie duża różnica. Przy okazji sprawdź czy klepisko równe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Nie pamiętam jakie były ustawienia ale domyślam się ze ustawiłeś to książkowo ., wiec trochę to dziwne .
Kombajn uzytkujesz już jakiś czas , wcześniej było dobrze ?  czy to nowy nabytek i obserwacje po sezonie.
Wymiana cepów na pewno zrobi różnice ale mimo wszystko  przy odpowiednim zestalowaniu nie powinna przelatywać nieruszona masa

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek98    18

kombajn kupiłem w 2018 roku w pierwszym roku była tragedia jeszcze więcej przelatywalo jak w sezonie 2019 myślałem że klepisko jest krzywe i to jest wina ale po wyjeciu i zmierzeniu było wszytsko ok okazało się że dziadek ktory miał kombajn od nowości sam tak z głupia regulowal klepisko z jednej nie wchodził palec a z drugiej piesc mogła wejść poprawilismy to i kosilismy i jak można było zauważyć ilość klosow w słomie spadła. ale i tak się trafiają szczególnie te klosy które leżały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Czyli było gorzej .    To  najrozsądniej byłoby wymienić komplet  cepy + klepisko  zwłaszcza że robisz to dla siebie i w ten sposób masz spokój .
Ale można też wymienić same cepy bo w sumie to nie słyszałem żeby ktoś wymieniał klepisko no chyba że coś wpadło i go poszarpało.  Jednak decyzja należy do Ciebie bo to twoja kasa  a może któryś z kolegów jeszcze coś podpowie .
Tak mi jeszcze chodzi po głowie ze może za słabo skręcasz maszynę gdybyś ją skręcił np. na 8mm to cały kłos nie ma prawa przelecieć .
Nie wiem jak to robisz ale może sugerujesz się skalą  , spróbuj  to zmierzyć 

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek98    18

mierzyłem blaszka 3mm i suwmiarka 16 mm na wlocie ale cepy są jeszcze wysokie o to mi chodzi właśnie tak myślałem żeby jeszcze skręcic klepisko i jeszcze ten rok przemeczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Zdemontuj podajnik pochyły i zmierz każdy cep względem klepiska, w rożnych miejscach czy nie są nierówne, może to da ci odpowiedz co jest nie tak. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

O to to jest dobra myśl , może coś jest pokrzywione np. gwiazdy albo  cepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek98    18

wtedy jak zdementowałem to mierzyłem i było ok ale jeszcze raz sprawdzę


ale taka ciekawostka że jęczmień owies i zyto jak kosiłem to wymlacal no jakiś mały poslad został ale tak to byly puste klosy a w pszenicy tylko tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

W każdej pszenicy? Może porażona była i nie chciało ziarno oderwać się od kłosa? Albo niedojrzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
    • Przez Kurwer21
      Cześć, pytanie z ciekawości, wie ktoś może czy do produkcji bizonów fabryka przykładała się? Słyszałem kiedyś, że bizony fabrycznie potrafiły wyjeżdżać z fabryki niedomalowane w niektórych miejscach, albo z zaciekami, a kiedyś spotkałem się z bizonem (podobno oryginalny), który miał krzywo ponaklejane naklejki. Co wiecie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj