Polecane posty

ziomek2169    3

Witam, wie ktoś może kto ma przyrząd do kalibracji czujnika ciśnienia do berthoud , w województwie lubelskim?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomn95
      Mam pompe 120l za 500 zł biardzkiego i chce zmienić na coś lepszego. Pompa będzie działać z fragaria jak i belką polowa w truskawkach. Rozdzielacz pilmetowski. 
    • Przez Laver
      Witam, mam problem z ustawieniem stałego ciśnienia w opryskiwaczu tad-len z zaworem arag. W ubiegłym sezonie wszystko działało jak trzeba, teraz jak zamknę 4 sekcje to ciśnienie idzie w górę o 2 bary. Nie mogę go ustawić robię wszystko wg instrukcji i nic, kiedyś już to robiłem i było wszystko w porządku. Robię to tak: zawór bezpieczeństwa dokręcam na maksa potem odkręcam 4 obroty, zamykam wszystkie sekcje ustawiam ciśnienie na 3 bary, otwieram pierwszą sekcje od strony manometru, ciśnienie spada, zaworem od regulacji ciśnienia ustawiam ponownie na 3 bary, potem zamykam tą sekcje ciśnienie rośnie, obniżam go  zaworkiem do kompensacji ciśnienia do 3 bar i tu zaczyna się problem jak otworzę sekcję ponownie to ciśnienie jest jakieś 2,6 bara a nie 3. Drugi problem jest taki: mam ustawione ciśnienie   3 bary, ale jak zaczynam pryskać to gdzieś przez pierwsze 100m daje ciśnienie 4 bary potem dopiero schodzi  do  3 bar. Filtry wyczyściłem nic nie pomogło. Ma ktoś może jakiś pomysł co może być przyczyną? Szlag trafił zawór?

• Przez kepa416
      Witam serdecznie, 
      Przerobiłem opryskiwacz podwieszany sterowany mechanicznie na automatycznie za pomocą elektrozaworów. Sterowanie prostym panelem z kabiny po instalacji. Jednak mądry polak po szkodzie, moje rozwiązanie omija rozdzielacz i zawór stało ciśnieniowy bo brakuje mi powrotu przed zaworami do zbiornika. 
      Czy ktoś próbował takiego rozwiązania i jest w stanie podpowiedzieć jak to zrobić w łatwy sposób? Bo obecnie co mam to tylko pomysł dołożenia trójnika na każdą z 5 sekcji i powrotu do zbiornika. Jednak powoduje to kolejne koszta i dokładnie kolejnych elektrozaworów. 

Szukałem gotowych zestawów np. na sterowanie elektryczne czy pneumatyczne sekcjami i aby wymienić "wajchy" na siłowniki jednak nie znalazłem nic poza gotowym rozdzielaczem stało ciśnieniowym. 
    • Przez Dawidos1
      Witam mam problem otóż znalazłem opryskiwacz ale nie wiem dokładnie jaki to jest model wiem że jest to kverneland rau i to wszystko, pytałem autora filmu jaki to model ale mi na razie nie odpowiedział, może ktoś ma taki opryskiwacz i doradzi mi? 

• Przez ktosik25
      Witam. Stoję przed wyborem nowego opryskiwacza zawieszanego 600-800l ze zbiornikiem do płukania układu, belka 15m, stabilizacja belki hydrauliczna. w powyższej konfiguracji opryskiwacz waży w zależności od producenta 340-380kg plus około 600l wody to wychodzi prawie tona i czy na MF 255 (z turem) nie jest dużo za dużo? Natomiast rozważając opryskiwacz do Farmtraca mógłbym wziąć 800l z podnoszeniem belki i stabilizacja hydrauliczna i nie martwić się o stabilność. Tylko podstawowy problem to szerokość opon w MF tył 12.4 w FT 18.4. co do upraw to głównie zboża, gospodarstwo 20ha plus ograniczony czas bo dodatkowo praca zawodowa. czekam na Wasze sugestie i opinie 🙂
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj