pawel89

renault 106.14

Polecane posty

pawel89    3

Witam wszystkich jestem nowy.... od miesiąca jestem posiadaczem 106.14 z 88r i chciałbym dowiedzię się czegoś więcej o tym ciągniku...


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

Witam! Ja też jestem posiadaczem właśnie takiego samego ciągnika (106.14SP) od roku.

Odkąd go mam, sprawuje się bezawaryjnie! Zimą musisz zalać dobrym, zimowym paliwem bo na letnim daleko nie pojedziesz (wiem z własnego doświadczenia). Wejdź pod ciągnik i popatrz czy nie trzeba jakiś śrub dokręcić, bo u mnie niektóre były poluzowane. Zajrzyj też w filtr powietrza, pewnie trzeba go czymś przedmuchać. Ja w swojej musiałem też wymienić pasek (ten co napędza alternator) bo pod obciążeniem się ślizgał, i nie ładował.A w kabinie wszystko u ciebie działa?Światła,wentylacja/ogrzewanie , napędy i blokady? Ja musiałem ogrzewanie sam robić, radio też zamontowałem ;) Nie pasuje mi coś tylko rocznik w tym twoim... bo Renault 106.14SP produkowany był od 1983-1986 roku. Mój jest z '84

Jak masz jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem :D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

U mnie wszystko działa.. znaczy się:D nawiew tylko na 3( co z tym zrobić????) a tak poza tym to wszystko.. wom napęd radio wycieraczka itd... wszystko cacy można powiedzieć :D na zegarze 5300mtg ;) mój jest z 88R.. (tak w dowozie przynajmniej) ale na felgach itp jest 86r....a jak z awariami?? były już jakieś????!!!


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

To najważniejsze że wszystko chodzi, ja też miałem problem z nawiewem tylko 2 chodziła, ale rozkręciłem go całego, przeczyściłem styki i wszystko działa.

Jeżeli chodzi o awarie to narazie nie było żadnej. Wymieniłem tylko pompkę paliwa, dlatego że z tamtego trochę siąpiło paliwo koszt ok.170zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

a jaki pług do niego na 3i4 klasę ziemi??? myślałem o unii grudziądz 5x35...


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

jedynie nie działa mi ręczny... znaczy się te dwie dźwignie ręcznego... ciekawe jaki jest tego powód... ;)


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedynie nie działa mi ręczny... znaczy się te dwie dźwignie ręcznego... ciekawe jaki jest tego powód... ;)

Ja posiadam 103-54 i w ogóle nie funkcjonowała dźwignia sprzęgła WOM. Myślałem, że to coś z linką. Okazało się, że brakuje sworznia na którym opiera się dźwignia. Sprawdź kolego pawel89 czy czasem nie brakuje Ci sworznia przy tej dźwigni od ręcznego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

U mnie na liczniku jest 13 tyś mth, ale tutaj sprawa ma się całkiem inaczej. Tutaj silnik chodzi tak jakby miał ich z 5tyś mniej - istna żyleta, jest bardzo żwawy ;)

Ja obczaiłem że we Francji moja renówka dużo jeździła z rotacyjną bo miała w sobie w zakamarkach pełno rozwalonych noży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

U mnie na liczniku jest 13 tyś mth, ale tutaj sprawa ma się całkiem inaczej. Tutaj silnik chodzi tak jakby miał ich z 5tyś mniej - istna żyleta, jest bardzo żwawy ;)

Ja obczaiłem że we Francji moja renówka dużo jeździła z rotacyjną bo miała w sobie w zakamarkach pełno rozwalonych noży :)

 

a jakim olejem go zalałeś??????


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelsikora    1

Potrzebuje pomocy gdyz nie wiem gdzie zalacza sie blokada mostow w renault 106.54 ktos moze wie?? :) slyszalem ze jest dziwgnia miedzy sprzeglem a hamulcami, niestety w moim modelu tego nie ma a jest jakas dzwignia z prawej strony fotela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

u mnie 110-54 blokadę załącza się pociągając dźwignię po prawej str za fotelem... (taka wystająca rączka)

ale jest to tylko blokada tylnego mostu... nie wiem czy jest możliwość blokady na 4x4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj