Polecane posty

domin159    0
Witajcie. Mam w planach zakup ciagnika renault ares 610, 616 lub 620. Chciałbym poznac opinie użytkowników tych ciągników, na co uwazac przy zakupie. Szukam renowki do 70tys, może polecacie jakaś alternatywę np Mf. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

sylip    30

Zwraca się uwagę na to co w innych zachodnich ciągnikach. Po pierwsze sprawdź wycieki zwłaszcza w okolicach filtrów hydrauliki oraz rozdzielacza hydraulicznego z tyłu kabiny. Wiadomo im więcej wycieków tym większe koszta doprowadzenia tego do ładu. Kolejnie luzy w podnośniku - jak bardzo wyrobione są wszystkie sworznie oraz luz ramion w korpusie podnośnika - tego nie powinno być, aby EHR działał prawidłowo, sprawdź koniecznie sworznie dolnych belek podnośnika te przy skrzyni czy nie są oberwane od nich przewody - są one dość drogie.  Posprawdzaj przynajmniej wizualnie instalację elektryczną - nie może być łatana lub tym bardziej robione jakieś obejścia, dobrze obejrzyj wiązki przed kabiną z prawej i lewej strony - lubią się przecierać o maskę. Dobrze jak byś miał miernik ciśnienia oleju do złącza euro. Sprawdzisz w ten sposób stan pompy. Na zagrzanym oleju na wolnych obrotach po podaniu oleju na złącze powinno być conajmniej160 bar i na wszystkich kolejno też. Po przekręceniu kluczyka, a przed odpaleniem sprawdź czy wszystkie kontrolki i wskaźniki się zaświecaj, po odpaleniu żadna nie powinna się świecić.  Sam silnik powinien się dać szybko uruchomić i ładnie pracować nawet zimny. Obroty nie powinny falować. Biegi główne dość twardo wchodzą, ale powinny się zmieniać bez zgrzytów, duży luz dźwigni zmiany biegów likwiduje się dokręcając śrubę na wodziku przy skrzyni, półbiegi pracują troszkę twardo, ale nie powinien szarpać. Rewers jeżeli jest EH to powinien płynnie zmieniać kierunek jazdy bez szarpnięć. Sprawdź to zwłaszcza po zagrzaniu oleju - wtedy lubi sobie szarpnąć przy ruszaniu lub zmianie kierunku jazdy. Wtedy wymagana jest jego kalibracja lub zmiana elektrozaworu. Niedopuszczalne jest ślizganie się sprzęgieł od półbiegów lub rewersu dłużej niż 3 sek. - wtedy już rozpoławianie. Sprawdź wszystkie funkcje w EHR czy działają i dają się wyregulować. Silnik powinien mieć dobrą kulturę pracy, nie kopcić ani z wydechu, ani z odmy - oczywiście zagrzany. Sprawdź luzy na zwrotnicach oraz sworzniach drążków kierowniczych.

Warto szukać lepiej wyposażonych wersji czyli z amortyzowaną kabiną (oznaczenie RZ), a rewersem EH, klimatyzacją oraz 3 parami wyjść hydraulicznych. Amortyzowaną os odpuść - ma masę smarowniczek, a i tak się z czasem wyrabia i trudniej kierować ciągnikiem. 

Ciekawostka - skrzynie biegów są takie jak w MF serii 62xx - 64xx, ale ceny części zamiennych istotnie się różnią pomiędzy serwisem Classa a MFa o jakieś 20 % na korzyść Classa.

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

sylwek23111    24

Dodam jeszcze, że można przyłożyć ucho do dźwigni zmiany biegów i posłuchać czy łożyska nie szumia. Warto sprawdzić też czy właczanie i wyłączanie napedu działa(szarpanie traktora na skręconych kołach). Czy podnośnik opaduje, albo szarpie. Ogólnie jest bardzo dużo rzeczy które mogą sie popsuć, a które może wychwycić osoba pracująca na takim samym sprzęcie, albo wyjdą dopiero po dobrym rozgrzaniu ciągnika. Najważniejszy jest zdrowy silnik, skrzynia bez niepokojących odgłosów i dobry podnośnik.

sylip    30
42 minuty temu, sylwek23111 napisał:

Dodam jeszcze, że można przyłożyć ucho do dźwigni zmiany biegów i posłuchać czy łożyska nie szumia.

Ciekawa teoria, może by miała zastosowanie w Masseyu w którym lewarek zmiany biegów ma bezpośrednie połączenie z wybierakiem w skrzyni, ale nie w Aresie - tutaj są linki od dźwigni zmiany biegów do wybieraka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dox0n_dmnk
      szukam ciągnika do 20000 tyś najlepiej z turem na 15 ha szukam konia pociągowego ale może być też 60-tka najlepiej bez wkładu finansowego z chęcią zamienię się również za mojego case d644s. na lekką ziemię, w moim posiadaniu znajduje się obecnie mf255 oraz case d644s. rozważę każdą propozycję, ale najlepiej gdy by był z rodzimego rynku. Jeżeli ktoś by był zainteresowany zamiana tego casa na prasę rolującą to z chęcią. dodam również że posiadam 30 sztuk bydła tak więc tur był by mocno wskazany.
    • Przez Ficek
      Dzien dobry. Zamierzam kupić ciągnik do 20 tys. Zadania jakie czekają na niego to praca z wyciągarką do drewna z rębakiem walcowym i przyczepą. Z racji tego ze mieszkam w bardzo górzystym terenie chcialbym coś szerokiego niskiego niewywrotnego, napedy mile widziane, zmienna prędkość przełożeń wom, moc +25 KM. Mysalem o t25 ale słyszałem że poszerzenia może przeniesienie napedu nie wytrzymać i pekacod obciążeniem. jakies inne pomysły cena 20 tys to max tańsze pomysły mile widziane. (Myślałem o same ma napędy). Poproszę o zdjęcia filmiki. Z gory dziękuję.
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez Cinkowski96
      Witajcie, szukam ciągnika sadowniczego do 150 tyś brutto. Będzie chodził na 10ha malin. Może ktoś z Was brał ostatnio i wie jakie są ceny i czy coś sensownego można w takich pieniądzach dostać? Z góry dzięki za odpowiedzi. 
    • Przez CZESIEK88
      Jako że ceny ciągników się zmieniają a tematy na forach starzeją pozwoliłem sobie założyć nowy  
      Powoli zaczynam się rozglądać za ciągnikiem... mocy 100 -120 KM i poszukuje rzetelnych opinii ( tak wiem każdy chwali to co ma  ) 
      Ciągnik ma pracować na obecnych 21-22 ha w przeciągu 2- 4 lat najprawdopodobniej przybędzie mi kolejne 8 ha
      Maszyny z jakimi ma pracować? pługi w przyszłości uprawowo siewny, ścierniskowiec bądź talerzówka - do innych lżejszych prac posiadam jeszcze 328  i internationala 83 koni który teraz robi jako główny ciągnik w gospodarstwie.
      Z moich obserwacji i internetowych poszukiwań to co biorę pod uwagę :
      Ursus 1224 bądź odpowiednik zetor 
      John Deere (ogórek) - o numeracji któa odpowiada tym mocom 
      myślę tez nad Renault
      cóż na Internationala którego posiadam złego słowa nie powiem więc nie mówię nie
      a może ktoś ma doświadczenia z inna marką
      warunek - przedni napęd! Mam trochę gliny i dzierżaw z górkami i gliną gdzie mój international nie daje rady bez przodu. 
      Od razu uprzedzam - chce rzetelnych informacji o słabych punktach w ciągnikach od ludzi którzy je użytkują nie chce wpisów młodszej młodzieży (bez obrazy) którzy słyszeli, czytali że w tym części drogie a w tamtego nie bierz bo nie wesprzesz polskiej gospodarki    Interesują mnie tylko ciągniki mocy w przedziale który podałem i tylko z przednim napędem. Zdaję sobie sprawe że  w takiej maszynie może zepsuć się wszystko ale interesują mnie słabe punkty na co zwrócić uwagę przy ewentualnych oględzinach ( wiadomo podstawy jak w każdym to znam) 
      z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam bo może dla niektórych moje wypociny są chaotyczne. Pozdrawiam  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj