Tomekdarlak2

Fastrac 2135 4ws sprzęgło szarpie

Polecane posty

No to nic to w ostateczności wydrzemy ten silnik. Ale czy pofalowane koło miało być coś do tego że jak się pod pompuje parę razy pedal to da się ruszyć nornalnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Specjalnie dla ciebie odszukam temat i wkleję link, poczekaj;] 

@Tomekdarlak2 proszę. Poczytaj sobie. 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Niby problem ten sam tylko właśnie mnie to ciekawi że u mnie popdompujesz pedałem parę razy i ruszysz normalnie, pedal jest wtedy twardszy delikatnie tak jakby gdzies w tym mechanizmie sterującym bylo powietrze tylko już nima pomysłów gdzie. Jeszcze w sobotę będę miał ciągnik w domu to sprubuje wpiąć się w wysprzeglik tą pompką u góry na pedale bo ona jest taka sama jak ta na serwie i będę widział czy sprzęgło będzie dało se wyczuć, co oznaczałoby że wina jest w serwie, czy trzeba wyciągać silnik i próbować to koło toczyć albo wysprzeglik kolejny raz zmienić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Twój opis pasuje jak ulał do zapowietrzonego sprzęgła, sprawdź jeszcze ten ruch pedału i serwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już było próbowane na wszystkie sposoby i tyle razy że hej  no i raz było lepiej raz gorzej no ale zawsze na drugi dzień było to samo a płynu nie ubywało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

I git daleko od jego stolicy mieszkasz? 

Twoje to ciągniki pracują na dworcu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Pełno ich jeździ na robocie dworca, ja teraz mieszkam w mieście to widzę tego mnóstwo. Jak byś nie dał rady jakoś się kiedyś możemy zgadać. Obejrzeć mogę czy naprawie nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mialem problem w tym Case. Po zmianie tarczy tak sie stało, zanim przetoczylem koło i docisk troche nim tak jezdzilem, i czasami bylo dobrze, ale wiekszosc z szarpnieciem. Po przetoczeniu jest bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nono tylko u Ciebie było normalnie na linke bez żadnego pierdzielenia A u mnie pompka na pompce, serwa, zaworki i ciul wie czy to siedzi tu czy tak jak u Ciebie A wyciągać silnik u tego klamota to nie takie hop siup trochę roboty jest a pasuje żeby on jeździł. Jak już wyeliminuje wszystkie inne możliwe opcje to wyciągnę ten silnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Pomogło któreś z kolei ustawienie pompki górnej, pedału, oraz pompki na serwie. W końcu przestałem się sugerować tym że pedały hamulca i sprzegła muszą być na jednej płaszczyźnie (co przeczytałem w jakimś poście na forum też o ustawianiu pedału w fastraku), a luz na Dolnym serwie policzyłem sam, nie sugerując się ilością podkladek według wzoru z serwisówki, tylko poprostu żeby był luz 1 mm. Dziś cały dzień sprzęgło było dobre. Jeszcze nie jest to ideał jak naprzyklad w starszym co ma serwo pneumatyczne ale już normalnie bez najmniejszego problemu można ruszać z wyższych biegów płynnie. Myślę jednak ze przetoczenie tego koła jeszcze trochę by to poprawiło ale to już temat na zimę albo gdy trzeba będzie remontować silnik. Póki co uważam problem za rozwiązany. Dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
5 minut temu, Tomekdarlak2 napisał:

. Jeszcze nie jest to ideał jak naprzyklad w starszym co ma serwo pneumatyczne

będzie inaczej bo tamto serwo reaguje płynniej

Dzięki za ten post i opis końca twoich problemów! Bezawaryjności kolego! 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROLOMAZ
      Cześć koledzy,
      Mam problem z moim Fiatagri F120 
      W tamtym roku padła pompa hydrauliczna, została wymieniona na nową.  Przez okres zimy nie był na tyle uzywany, żeby sprawdzić działanie "w pracy". Teraz zaczęły się roboty polowei jest ubytek oleju. Okazało się, że z tyłu pod rozdzielaczem przepuszczają simeringi. Ściągnęliśmy rozdzielacz i wymieniliśmy je, dodatkowo został wymieniony filtr od hydrauliki. Od tego czasu pompa "wyje" tak jakby pompowała cały czas olej, rurki na rozdzialaczu są gorące, co potwierdza jej ciągłą pracę. Przedni tuz jest nie do ruszenia, drążka nie można przesunąć. Znajomy mechanik doradził, abym sprawdził filtr olejowy, który wymieniłem. Po zdjęciu okazało się, że go zassało i był lekko zdeformowany. Zamówiłem już nowy filtr, prawdopodobnie źle dobrali mi go w sklepie. Aktualnie żeby sprawdzić założyłem filtr, który był przed usterką i na początku tuz chodził normalnie. Jedynie było słychać takie syczenie przy rozdzielaczu, gdy zacząłem ruszaj gałkami od tylnego rozdzielacza, to tuz znowu jakby zablokował się i nie można było go podnieść, ani opuścić. Gdy włączę kiper i w tym samym czasie dam opuszczanie lub podnoszenie przedniego tuza to wtedy działa normalnie i da się przeciągnąć gałkę od tuza. Co to może być za przyczyna ? Czy ktoś miał coś podobnego? 
    • Przez kafarek1123
      witam. mam problem z moim case 4240. nagle przestało dzialac wspomaganie.wieczorem dzialalo a rano odpalam i nie mogę skrecic ani w lewo ani w prawo. zaczalem od uszczelnienia siłownika a dziś wymieniłem orbitrol i nic.na szczescie kupilem tani zamiennik bo mialem przeczucie ze to nie wina orbitrolu bo dziwilo mnie ze stalo sie to tak nagle.ale zapasowy orbitek sie pewnie kiedys przyda. i teraz nie mam pojecia co zrobic dalej. czy do wspomagania jest dodatkowa pompa? pytam bo podnosnik pieknie podnosi nawet na wolnych obrotach z podpietym plugiem.przedni tuz tez dziala bez zarzutu i juz mi sie pomysly skonczyly. mam traktor od pieciu lat i nigdy nie bylo problemów wiec nie zdazylem poznac budowy ukladu.jesli ktos ma jakis pomysl lub mial podobny problem to prosze o pomoc bo juz rece opadaja a chcialbym sie z tym uporac bez mechanika.
    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj