Polecane posty

Kv_mil    0

Witam. Mam problem w mf 3065 brak ładowania nie swieci się kontrolka ładowania i nie działa obrotomierz ładowania tez nie ma wymieniłem juz regulator napięcia ale nic nie pomogło😕 Ma ktos jakieś pomysły?

Edytowano przez Kv_mil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kv_mil    0

wlasnie zauwazylem ze kontrolka swieci się  gdy włącze kalwisz od ehr na pozycje opuszczania lub podnoszenia (ehr jest pominięty)

Edytowano przez Kv_mil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Oprócz gaśnięcia kontrolki powinno objawić się ładowanie więc sprawdź czy napięcie na akumulatorze się podnosi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Do regulatora na alternatorze dochodzą dwa kable jeden do kontrolki a drugi to plus po zapłonie. Sprawdź czy masz plus po zapłonie. Jeśli wszystkie przewody są sprawne trzeba rozebrać alternator i sprawdzić uzwojenia i prostownik a najlepiej komuś oddać do remontu alternator. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kv_mil    0

witam na fioletowym jest +po zapłonie czyli to wina alternatora? Gdy przyłoze go do masy kontrolka się zapala 3 minuty temu, Kv_mil napisał:     

Edytowano przez Kv_mil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Fioletowy to raczej kontrolka, zielony to wyjście "W" do obrotomierza. Masz "numery" tego alternatora i regulatora na nim zamontowanego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kv_mil    0

numerow nie mam ale to orginalny kolega podpowiedział że możliwe że któraś dioda na mostku poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Dobra mniejsza z tym sprawdź dla pewności jeszcze bezpieczniki. Po za tym zrób zdjęcie starego regulatora napięcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Możesz już dla pewności zrobić tak znajdź żarówkę 12V-2W odpal ciągnik i w miejsce fioletowego przewodu podłącz jeden z zacisków żarówki natomiast drugi połącz z stałym plusem u ciebie to te dwa grube kable. Jeśli żarówka zgaśnie problem leży w instalacji jeśli nie problem leży w alternatorze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jest 6 dużych i 3 małe. Jeśli odpalałeś na kable ten ciągnik to raczej padła jedna z tych dużych "minusowych". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kv_mil    0
8 minut temu, hubertb napisał:

Jest 6 dużych i 3 małe. Jeśli odpalałeś na kable ten ciągnik to raczej padła jedna z tych dużych "minusowych". 

 

20200318_095910.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Sprawdź tylko stan ten mostek wymienia się w całości, potrzebna do tego spora lutownica. Numery masz z boku mostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kv_mil    0

Mostek przelutowany działa jak nalezy ładowanie 14.2V Dzięki za pomoc!😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj