KacyK

FOCUS T DRIVE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszko27    0

czy sciagacie siewnik do talerzowania? czy po sciagnieciu siewnika talerzowka nie jest za lekka?? czy nieużytek da sie nią zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie Lepiej wziasc Focusa 4 metry czy np. TXL + Poloneza 4 metry :) Mam do wydania około 100 tys netto a ma być nowa maszynka do siania mam rocznie około 250-300 ha Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

wszystko zalezy od tego jakie masz kawałki (jak duże) i czym bedziesz to ciągał?

TXL + Polonez masz dwie maszyny (Focus niby też)

wydaje mi się ze do Focusa jest potrzebne mniejsze zapotrzebowanie na moc, TXL +Polonez to kawałmaszyny, Focus jest bardzej zwarty

 

tomek masz te specjalne łapy do zdemontowania siewnika?

czy przy ściąganiu siewnika trzeba odkręcać podest ten co jest nad przewodami wysiewającymi?(bo inaczej się nie zdejmie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego kawałki sa różne ale większość dużych . Maszyny mam dwie Fendt i John 200km wiec uciągnie :) Tylko co lepsze mechaniczny czy pneumatyk.Aktualnie sieje Amazonka Ad404 czy cos takiego tylko jest to maszyna na agregacie biernym i się latwo zapycha jak jest sloma a chciałbym siac po talerzówce czasem i się robi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

jak masz siewnik to bierz TXL plus własny siewnik Amazonka (czy coś z nim nie tak).

w focusie masz tylko transport ziarna do redlic pneumatyczny, natomiast aparat wysiewający jest taki jak w poznaniaku (mechanczny).

ja mam z focusem troche utrudniony dojazd do pól, ponieważ koła transportowe to jest wał oponowy i jak są koleiny (nierówna droga) to nie na wszstkich jedzie i przez to stzreliła mi jedna skrajna opona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja wjeżdżam Focusem pod wiatę i podwieszam do na łancuchach pod wiatą, w te otwory-kształtowniki wkładam dopasowane rury, tył podwieszam na pasach pod dach, , odpinam dwa bolce na wierzyczce, jeden taki gruszy pod siewnikiem, na śrubie rzymskiej, a w podeście odkręcam 6 śrub łączącym podest- płaskowniki, agreget opuszczam na siłownikach i wyjeżdżam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

wiesz on nie ma talerzy wysiewajacych tylko wysciew stopkowy wiec nienadaje się do siewu po sciernisku .A ja chcem siewnik z wysiewem talerzowym i kolami dogniatającymi.Wiec Polonez byłby dobra opcjia z tym Txl albo Focus podobne ceny sa,Na moja Amazonke mam już klienta wiec go sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

aha redlice tylko talerzowe z zespołem kołek dogniatających

TXL masz wiecej możliwości bo możesz siaś samym siewnikiem a Focusem nie, tylko możesz rozłączyć i tależówke wykorzystać

TXL jest znacznie dłuższy od Focusa, w Focusie jest wyżej skrzynia nasiennna, Polonez ma niżej ale znowu lepiej do Focusa z BIG BAGów sypać (jak masz ładowarke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

wiesz caly big bag nie wejdzie do Focusa wiec trzeba po 500kg sypać.Ja mam pola duże i długie wic wiesz dużo zawracania Nie ma :) Talerzówka mi nie potrzeban wiec ja go odczepial nie będę Kupilem wlasnie nowa 5 metrów.Mysle ze kupie taki zestaw na przyszłe siewy jak mi kasy zostanie ale raczej kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

Big Bag pszenicy wejdzie do Focusa

to bierz Focusa ja osobiście nie narzekam, Ladne równe wschody gleba też nieźle wyrównana i wymieszana więc co więcej chcieć

ale teraz Focus ma skrzynię 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Do Focusa 700 na maxa wejdzie z 700 kg pszenicy i to jest z 15 cm ponad skrzynie, ja mam 900 kg w big bagu to nie ma szans żeby weszło, a big mam 120 cm wysokie.

Będę podwyszał skrzynię o jakieś 20 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

No wlasnie cala tona nie wejdzie kolega ma i nie wchodzi dlatego zapytałem

Będzie dylemat co wziasc ale pomysle poważnieje nad Focusem 4 metrowym w Pelnej opcji wszystko ma doloze co jest dostępne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Radził bym ci zamienić redlice na redlice Focusa 2000 z dociskiem do 30 lub 40 kg.Ja żałuję że tego nie zrobiłem, nie wiedziałem ze można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tu mi bardziej chodzi o to że te redlice mają całkiem inną konstrukcję, coś chyba jak Horsz, a docisk to do siewu bezpośredniego nadaje się.

Jakby nie wyszła zbyt duża różnica w cenie to radził bym je kupić. Tak mi nawet na Bednarach jakiś dyrektor radził.

Ale też poradził mi żebym dał na maxa docisk tych redlic to nie będą pękać, i faktycznie w tym roku żadna nie pękła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Redlice z Focusa 2000 przedstawionego na Agro Show są zupełną nowością więc wcześniej nie szło ich kupić.

Posiadam foty tych redlic więc dla zainteresowanych mogę wstawić je do galerii :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

NO 1 TONA NIE WEJDZIE DO 700 ALE TERAZ SĄ 1000 WIĘC BEZ PROBLEMU WEJDZIE A CO DO TEGO DOCISKU TO MASZ RACJE ŻE OD 2000 SĄ ZNACZNIE LEPSZE, A DO SIEWU BEZPOSREDNIEGO TO BY SIĘ ZDAŁY Z WIEKSZYM DOCISKIEM

CENA RACZEJ BEDZIE DOSYĆ ZNACZNA (DUŻO WIEKSZA) ALE MOŻE WARTO

TYLKO TO SĄ PIERWSZE WYPUSTY (NOWOŚĆ) A JAK TO BYWA Z NOWOŚCIAMI (RÓŻNIE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Teraz jak ktoś planuje kupno Focusa to radziłbym się wstrzymać ponieważ ma wyjść nowy Focus.

Będzie zademonstrowany na targach Agritechnica w Hanowerze.

Będzie charakteryzował się większymi kołami (15x7.50) oraz inną ramą oraz innym pudłem. Jest to związanie z tym że teraz nie będzie możliwości zdjąć siewnika z agregatu przez co prawdoopodobnie Focus może być lżeszy. Być może będzie też elektryczny napęd aparatu wysiewającego ale czy będzie na pewno tego już moja wiedza nie sięga.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj