KacyK

FOCUS T DRIVE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    576

Do 100ha to raczej tak,żeby nie za dużo wydać, przeinwestować.

Ale ponad to wolał bym jednak coś lepszego.

Maiłem trochę problemów z redlicami, wężami.

Niestety pierwsze wersje to się uczą. Teraz w nowych 1000 jest zmienione to wszystko, ma nawet wał oponowy- podporowy za belką. a nawet można kupić redlice z Focusa 2000, a tam są bardzo mocne z dociskiem 40kg, lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Tylko ze za takiego Horscha lub vader Trzeba dac 2 2,5 raza więcej niż za takiego samego Focusa.A on będzie sial praktycznie kilka dni i caly rok będzie stał dlatego się zastanawiam czy warto az tyle inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Teraz dużo w nim zmienili, więc podejrzewam że jak będziesz kupował to będzie już tak dopracowany że nie będzie większych awarii.

Ja najbardziej narzekam na pękające węże i redlice. Do węży dali mi łączniki łączące redlice z wężami, czyli po problemie, a redlice trza mocno dociągnąć i też niby po problemie, A teraz założyli całkiem inne redlice, inne mocowania do ramy i inne mocowania kółek dogniatających.

Jest taki problem że nie zbyt wiem jak się go powinno ustawiać, coś ktoś powiedział i próbuję, a teraz po spotkaniu w Bednarach doszedłem do wniosku że jak coś będzie się działo to będę do tego dyrektora dzwonił, dał mi wizytówkę, i dopytywał się.

Po drugie teraz praktycznie całkiem innego jego zrobili, inny typ zaczepu,włóka,redlice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ahaa skoro mówisz ze już go unowocześnili to może zaryzykuje jak się dogadam:) A jak z uciągiem jaki traktor do 4 metrowego ?Jakis komputer ma ten siewnik ?Jak rzepak sieje i inne zboża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja sieje 3 metrowym z 15 km/h. Komputer praktycznie tylko do ścieżek, liczy ha i prędkości.

Wschody bardzo ładne, z rzepakiem nie ma problemów.

Pszenicę kupowaną ładnie sieje, ale jak sam zaprawiam to oszukuję i to bardzo dużo, Jak ustawie na max, czyli powinien wysiać 400 kg, to wysiał mi 230kg, ale może jest to związane że do zaprawiania daje z 6 litrów wody na tonę, i ziarno jest wilgotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

ja w tamtym roku siałem kupywana pszenice i mnie oszukał ze wysiałem 130kg/h zamiast 220kg/h a ze swojej tez zaprawiam z 6 litrami wody wysiał dobrze wiec niewiem od czego to zalezy

 

mam tez proble ze musze wyłączac dmuchaawe na uwrociach bo nie podniesie

 

czy gdy rozwiece te siłowniki to niebede musiał wyłaczac dmuchawy na uwrociach?

 

a co do redlic to niemam problemu tylko pekaja przewody, ile moga kosztowac te gumowe koncówki łaczace przewod z redlica?

 

niezawiesza sie wam np jeczmien gdy jest w nim troche osci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Gumy dostałem z Uni, przysłali mi wraz z obejmami. Zadzwoń i trochę przyciśnij to ci przyślą. Z Accoorda kosztowały 10 zł szt, a pasuję też z ciągnika 360 od termostatu, po 3 zł, są fajne bo miękkie. Bynajmniej takie kiedyś zakładałem do accorda i nie miałem z nimi problemu z 4 lata.

W nowym Focusie jest w opcji pompa hydrauliczna, zakładana z przystawką na wałek w ciągniku, wraz z zbiornikiem i chłodnicą oleju.

Ja mam duży wydatek oleju i dmuchawy wcale nie wyłączam.

Jęczmienia nie sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinFrac    2

A powiedzcie mi czy jest taka mozliwosc siewnik fenix nabudowac na agregat talerzowy ale pół zawieszany tak jak jest focus ?Bo wydaje mi sie ze była by to ciekawa opcja siewnik pneumatyczny (dokładniejszy ) no i do tego poł zawieszany nie ma potrzeby posiadania duzego ciagnika. Wersja zawieszana z kołami dogniatajaco -kopiujacymi to juz potrzeba ciagnik ok 150km i to z dobry dociażeniem a tak mysle ze juz z 110km mozna by probowac. Natomiast w Focusie zniecheca mnie ten wysiew mechaniczny podobny do tego co jest w poznaniakach (wiadomo troche go ulepszyli ) a na poznaniaka wiekszosc narzeka.Pozdrawiam :)


Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Szczerze, to ty chyba nigdy nie siałeś Accordem że piszesz że wysiew pleumatyczny jest dokładniejszy. Nawet w instrukcji Accorda pisze że oszukuję.

Focus z ciągnikiem 105 km szedł mi 12km/h.

A na Amazone narzekają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

@MarcinFrac, nie ma Fenixa Drive, są tylko zawieszane.

Ale czego to oni nie wymyślą więc może w przyszłości i taką kombinację zrobią.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

no ten mechaniczny wysiew w fokusie troche problemowy (problem z ustawieniem dokładnej normy), ale na temat pneumatycznego nie moge się wypowiedziec bo nie pracowałem na takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinFrac    2

No własnie ja tez nigdy nie miałem stycznosci z pneumatycznym no ale teoretycznie powinien byc dokładniejszy przynajmniej moim zdaniem ,a moze podzieli sie ktos doswiadczeniem jak to jest w praktyce? :)


Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja kupę lat siałem Accordem teraz mam Focusa.Fakt że akord też nie był dokładny, zwłaszcza w rzepaku, ale nie oszukiwał mi tak jak focus. Nie wiem dlaczego, ale pszenicy kupowanej wysiał mi tyle ile ustawiłem a ze swoich nasion ustawiłem nawet 400 a wysiał 230kg. Może dlatego że przy zaprawianiu dawałem z 8 litrów wody na tonę nasion.

W tym roku wyszło mi z 3,5 l/t

Co do rzepaku to nic nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

. Nie wiem dlaczego, ale pszenicy kupowanej wysiał mi tyle ile ustawiłem a ze swoich nasion ustawiłem nawet 400 a wysiał 230kg.

coś się może pomyliłeś, bo focusa raczej nie da się usatwić na 400kg/ha zboża, u mnie max to 260, jak próbe rok temu robiłem na pszenicy jarej,( siałem oczywiście mniej :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tabele ma do 400 kg mi się zdaje. Jutro sprawdzę. Przynajn=miej siałem na maxa to wysiał 230, a wsypałem kupowaną to posiałem połowę co planowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

tomek73

 

zobacz ile ci z próby kręconej wyjdzie max.

i ile masz obrotów korby na 1ha bo u mnie w instrukcji jest 1633 obr/ha, ale powinno być raczej 1465obr/ha jak to jeden z użytkowników mi podpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

na ile macienastawioną dmuchawe??

w nowym focusie jest zamontowany manometr i też planuje owy zamontować tylko czy do niego jest jakaś tabela czy coś bo w jakim celu on jest??

bo w sumie dmuchawe ustawiam na "słuch" a teren mam dość górzysty i czasami mi się zdażyło że się zapchało, dmuchawa nie wypchneła ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ten zestaw z manometrem kosztuję 180 zł, tam jest tuleja co wkłada się rurę na nią.

Deflektoty po 450 zł. Zastanawiam sie czy dorabiać, czy kupić.Bo nie bardzo mi te nowe podobają się, są na jednym zawiasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

tez widziałem ten deflektor ale wydaje mi się ze samamemu lepszy można zrobić

a w jakim celu jest ten manometr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Żeby wiedzieć jakie ma ciśnienie wentylator. Zboże powinno się siać na 3 bary, a w instrukcji pisze że wentylator ma mieć 3 tyś obrotów, ale jak to sprawdzić, jak nie ma żadnego licznika ani czujnika,{ w Accordach jest} zgłaszałem ten fakt do Uni to teraz manometr wypuścili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

WŁAŚNIE JAK TO SPRAWDZIĆ

TO JEST PYTANIE

 

A NIEDAŁO BY SIĘ ZAMONTOWAĆ ZWYKŁY MANOOMETR NA DMUCHAWIE

TYLKO ŻEBY WIEDZIEĆ NA ILE MA BYĆ USTAWIONE 9ILE BAR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tam jest zwykły manometr, przykręcony do zbiornika zbożowego, tylko że ma średnice z 8 cm, i połączony zwykłym przezroczystym wężykiem jak do paliwa. A wpięty do dmuchawy jest w tą metalową czerwoną część co dokręca się do wentylatora, a wchodzi na nią przewód plastykowy, giętki. Po prostu wywiercony otwór i wspawana mufa pod wężyk.

Serwisant powiedział mi że zboże powinno się siać na 3 bary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

szlak mnie trafia z tymi pekającymi przewodami od redlic

juz się robią za krótkie

jutro dzwonie na serwis moze przysla mi te łączniki gumowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj