KacyK

FOCUS T DRIVE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kostrzewa24    0

dzięki za odpowiedż ,masz racje bedzie dużo ceregieli ,rozważe wersje zawieszaną focusa lub też zakupie kuhna zawieszanego,nie powiedzioane jest że musi on być talerzowy gdy ziemię pod uprawy całość orze

Edytowano przez kostrzewa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie ma dużych problemów z małymi kawałkami. Ja prawie wszystkie mam po 2-3ha, to jakieś kliny. Strasznie nie narzekam.

Z ładownością to za ciekawie nie jest. Ja mam 750, miał być 1000 ale nie mogłem czekać na wiosnę i brałem co było. Wsypuję max 600 kg pszenicy. Będę go podnosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filtheor    0

tomek73 ale ogółem dobrze CI się sprawuje? Jedyne co miałem do czynienia z Focusem to na wystawach i nic po za tym. Focus ma mocne wzięcie w Polsce ponieważ po pierwsze primo jest tańszy znacznie od zachodnich producentów, po drugie secundo możesz wziąć ten zestaw z agregatem talerzowym który jest bardzo uniwersalny, czy to orka czy uproszczona zawsze wjedzie i zrobi, no i nie wspomnę o prędkości i wydajności pracy. Także łatwy dostęp do części zamiennych w końcu polski producent.

 

kostrzewa24 też mam JasiaJelenia 6830 ;) zadowolonyś?

 

Pozdro!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostrzewa24    0

Filtheor z jd jestem zadowolony używam go do orki (kverneland ed100 4 skibowy) i do transportu lata z zasławem 14 tonowymi autosanką 12 tonową ,do siewu man mniejszego jd 3140,uważam że 6830 to dobry ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filtheor    0

kostrzewa24 hah no patrz! również jestem w posiadaniu kvernelanda ed 100 4 skiby. Również nie mam podstaw do narzekania na JD sprawuje sie wyśmienicie no i ma TEGO kopa jak przydepniesz to czujesz jak rwie ziemie ;)

 

pozdro:)

Edytowano przez Filtheor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Witam Panowie a czy tym Focusem da sie rzepak dokladnie wysiac??

 

Ma moze ktos wersjie 4 metrowa?? Jak to cenowo wyglada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do grama wysieje.Al trza uważać bosą dwie przekładki do kółek wysiewających.Na jednych od 1 kg można wysiewać, a na drugich od 2kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Teraz raczej wszystkie produkowane siewniki muszą mieć uwzględniony dokładny wysiew rzepaku bo jest to już jedna z najbardziej popularnych roślin sianych w Polsce.

Ceny za 4m są około 18 tys zł wyższe od wersji 3m patrząc na cennik.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

FS talerzowy:

-3m 64 900 zł netto

-4m 82 900 zł netto

 

FS aktywny

-3m 72 900 zł netto

-4m 89 900 zł netto

 

FS 4m na agregacie zębowym nie występuje ale jest w wersji 3m.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Taki tanie ten Focus?? Byl umnie przectawiciel i nizej niz 110 netto niechcial gadac.Ful opcjia 4 metrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Tylko takimi danymi operuję. W dziale ceny maszyn masz cennik Unii na 2013r to sobie obejrzyj.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jakaś bida za 65, ja w tamtym roku za T Drive, 3m na pełnej opcji dałem 69, a kolega za zawieszanego, z talerzówką dał podobnie lub więcej.

110 to chyba Focus 2000

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Focus 4 metrowy na kolach dogniatajcych w ful opcji powiedzial 110 tys netto jutro ma przyjechac i przywiezc oferte. Myslisz ze to duzo?poradzcie bo niewiem jak podejsc z kolesiem do rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filtheor    0

Adrenalina weź podzwoń do innych dealerów, popytaj o ceny, zrób sobie zestawienie i wtedy będziesz wiedział jakiej ceny m.in. sie spodziewać. Z dealerami trzeba krótko, a jak nie pasuje to powiedz że kupisz u konkurencji i do widzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dokladnie ja tak podchodze do nich krótko i na temat ja mam kase a oni maszyne wiec oni musza sie starac:) a ja moge kupic gdzie chcem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Focus 4 metrowy na kolach dogniatajcych w ful opcji powiedzial 110 tys netto jutro ma przyjechac i przywiezc oferte. Myslisz ze to duzo?poradzcie bo niewiem jak podejsc z kolesiem do rozmowy

http://www.agrofoto....nia-group-2013/ cennik

 

FS talerzowy 1000/4D 82900zł

zespół dogniatająco-kopiujący 4m 6500zł

system DRIVE 4,0 20000zł

Włóka mechaniczna przednia 4,0 7700zł

Packer zaczepu 4300zł

komputer 3900zł

Scieżki przedwschodowe 2750zł

 

cena katalogowa 128050zł netto minus 10% upustu od dealera (tyle co najmniej powinien dać ;) ) 115tyś netto

w cenniku są jeszcze podpory do zdejmowania siewnika- taniej zrobić samemu ;) oraz elektryczny rozdzielacz- zbędny wydatek jak ciągnik ma 3 pary szybkozłączy

 

FS 1000/3 Drive z podobnym wyposażeniem kosztowałby w granicach 87tyś netto

Edytowano przez LowRider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

I jak jaka cena tego 4 metrowego Focusa.

Mój diler to za zawieszanego 4m 74,5

drive 92,5 tyś

kółka 6,5 tyś

ścieżki przed wschodowe 2,7tyś

komputer 3,7tyś

włóka przednie 7 tyś

belka zarównująca 1tyś.

wiec drive 113,4 w pełnej opcji, wszystko jest, ale może jeszcze trochę zejdzie.

Ceny oczywiście netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Przyjacielu w takim wyposarzeniu zaproponowali mi 110 ale za 100 powiedzial ze mi sprzeda:)jak juz sie zdecyduje:) Ale raczej wezme Poloneza z agregatem Txl uni za 80 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwester82    0

witam wszystkich mam taki agregat i dokonca nie jestem z niego zadowolony,ciagam go cejsem 7130 noi czasami ma co robic,podten agregat najlepiej pole uprawic zeby bylo twarde bo jak tylko troche jest pulchno to zapycha talerzowke.apropo podnoszenia to mialem tosamo ze tak wolno, przewiercilem dlawiki sa one zamontowane przy silownikach do podnoszenia a i jeszcze jedno mam go 2 lata i juz wymienilem ok 15 lozysk na talerzach nie polecam tego agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To że zapycha talerzówkę to za nisko pierwszy rząd talerzy opuszczasz, on ma być wyżej, a drugi rząd niżej, nawet jak źle ustawisz talerzówkę to cały agregat będzie pod kątem szedł za ciągnikiem.

Na pewno go źle ustawiasz bo wymieniłeś już 15 łożysk. To jest efekt złego ustawienia.

Ja moim zasiałem z 150 ha, może więcej i jeszcze talerzowałem z 80 ha żadnego łożyska nie zmieniałem, mało tego, jeszcze nie smarowałem talerzy.

Radzę skontaktować ci się z serwisem Uni oni powinny ci trochę podpowiedzieć jak ustawia się ten agregat.

Oni od tego są i pomagają dużo, a ten co sprzedawał to nic się nie zna.

 

Ja teraz na Bednarach rozmawiałem z dyrektorem, a mam problem z pękającymi redlicami, to powiedział żebym dociągnął mocno docisk redlic, bo jak słabo są dociągnięte redlicę to podskakują i wtedy pękną, jak mocno to nie ma efektu podskakiwania, i przy tym nie nadwyrężają materiału.

 

Pytałem się o deflektory to mogą przysłać po 450 zł, sztuka, ale średnio mi się podobają, to pewnie sam coś zrobię i to na wahaczach.

A oni mają na jednym zawiasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

tomku a niemasz problemu z normą wysiewu, pytam bo ja troche mam na próbie kręconej wychodzi inaczej niż podczas siewu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wychodzi inaczej, zwłaszcza pszenica.Ustawiam oriętacyjnie, i potem reguluję w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie Warty jest Taki siewnik uwagi? Na obszar 200ha czy lepiej dołozyc i wziasc Horscha ? Chcem kupic w przyszłym roku siewnik.Prosze o Rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj