KacyK

FOCUS T DRIVE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KacyK    0

Witam wszystkich...

Jako, że nie znalazłem takiego tematu postanowiłem napisać o tym tu...

 

 

A więc ostatnio na dniach pola Zaintrygował mnie taki sprzęt (FOCUS T DRIVE)

Słyszałem że to nowość.I jestem bardzo ciekaw opinii na jego temat.

Dodam ,że zastanawiam się nad nim do mojego zetorka 9641 tylko poje się ,że to zadanie może go przerosnąć.Bo tak na moje pola by pasował idealnie gdyż mam dużo ziemi w jednym kawłku (32ha,10ha i 8ha)myślę więc że taki sprzęt będzie idealnie się nadawał...

Tak więc jak ktoś coś takiego ma bądź też się na tym zastanawiał zapraszam do dyskusji

 

<zapraszam stronę poniżej>

http://www.uniagroup.com/component/content/article/88-polecamy-nowo-focus-t-drive

 

inne pomocne linki

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/31334-focus-t-drive/page__p__587842__hl__focus__fromsearch__1#entry587842

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/34087-agregat-unia-focus/page__p__623981__hl__focus__fromsearch__1#entry623981

Edytowano przez KacyK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Zetor z Focusem na pewno sobie poradzi, bo jest to maszyna półzawieszana. Nawet na wielu pokazach ten agregat pracował z ciągnikami klasy 90KM , np. Case JXU 95 czy Fendt 309V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

no to elegancko ;)

A może ma ktoś taki sprzęt jestem ciekawy jak się sprawuje (bo na pokazach całkiem całkiem to pracuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

Witam. Jaka jest cena tego agregatu?? Czy ktoś się orientuje??

 

cena tego agregatu jest od 58tys. do 66tys w zależności od wyposażenia;)pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

Witam. Ktoś moze cos mi napisac na temat FOCUSA T DRIVE z Unia Group? Interesuje mnie ile potrzeba wyjsc hydraulicznych i ogolnie jak sie spisuje w pracy. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

Z tego co ja zobaczyłem na pokazie to całkiem całkiem... Nie dawno oglądałem wschody po siewie focusem i jestem pod wrażeniem ładnie równo. Jeśli chodzi o ilość wyjść to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

A WIEC TAK , JA MAM FOCUSA T-DRIVE. POTRZEBUJE ON 6 WYJSC HYDRAULIKI. MUSISZ MIEC MOCNA POMPE I OGOLNIE WYDAJNA HYDRAULIKE , BO SILNIK HYDRAULICZNY W NIM MA DUZE OBCIAZENIE. OGOLNIE MASZYNA FAJNIE MI SIE SPISUJE , WEDLUG MNIE MINUSEM JEST BARDZO WOLNE PODNOSZENIE I OPUSZCZANIE , ALE NA NAJBLIZSZYCH TARGACH PODEJME TEN TEMAT I BEDE WIEDZIAL JAKA JEST PRZYCZYNA .

JAK COS JESZCZE KOLEGO POTRZEBUJESZ TO PYTAJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A jakiej średnicy są węże odpowiedzialne za podnoszenie i opuszczanie agregatu?

Przy siłownikach nie ma czasem dławików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

nie sprawdzalem czy sa, przewody z zewnatrz wygladaja na grupe , ale w srodku ich srednica jest mala , mysle je wymienic na jakies wieksze fi i wtedy sie okaze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Odświeżę trochę temat.Chodzi mi o Użytkowników. Co o tym agregacie myślicie. Jak wschody po nim i czy warto się nim interesować. Czy te napędy dmuchawy dają rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

dmuchawa sobie daje rade , tylko musisz miec dobra hydraulike w ciagniku , jesli bedzei malo wydajna dmuchawa bedzie chodzic bardzo nierowno , i tym samym nierowno podawac material siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Dmuchawa wymaga wydatku oleju 24 l/min, mam pompę w Ursusie 41 l/min i spokojnie daje radę napędzać dmuchawę, chociaż póki olej(hipol 80W90) się nie rozgrzeje to pracuje nierówno.Teraz jak serwis zamontował regulator przepływu oleju zamiast dławika powinno być lepiej.

 

rafal11195 z jakim ciągnikiem u Ciebie pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

U mnie chodzi z czteroletnim new hollandem tm140 , i podczas zawracania musze wylanczac dmuchawe , bo podnosi takim ruchem szarpanym , a jak wylacze to normalnie , a ciagnik hydraulike ma ok , bo jest regularnie serwisowany wiec raczej to maly wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lespki007    1

Witam

Mam pytanie odnośnie Focusa mianowicie jaka musi być wydajność pompy hydraulicznej ciągnika aby dobrze współpracował z tym siewnikiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie chodzi z Case MX 150, a hydraulika ma wydajność 120 . I nie ma żadnych problemów. Musiałem zmniejszyć podawaną ilość oleju na dmuchawę bo miałem wrażenie że by odleciała tak dawała.Mam mechaniczne ustawienie każdej sekcji w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lespki007    1

ja dysponuje case ih 1455xl z wydajnością 50l/min, belarusem 1221.3 z wydajnościa 60l/min. Serwisanci z Kutna powiedzieli mi ze 80l musi byc, dealerzy mowili ze 60l wystarczy.

i dlatego pytam sie użytkowników.

LowRider siejesz focusem podpietym do ursusa z wydajnoscia 40l i wszystko jest dobrze czy piszesz tak bo Ci się tak wydaje?

 

I właśnie zastaniam się nad focusem t 1000/3 drive albo plus t 700/3

Może ktoś mi doradzi który wybrać?

Mam teren pagórkowaty, gliny.

mam różne działki: od powierzchni 1ha do działki o powierzchni 40ha z przewagą takich w przedziale 10-20ha

Edytowano przez Lespki007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

sieję ale zawieszanym, na dmuchaę wydatek wystarczy, ale na uwrociach muszę wyłączyć ją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasina    0

Witam mam zamiar kupić Focusa T a jestem ciekaw jak on sie sprawuje na ciezkich, mokrych i suchych glebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na mokrych talerze się będą trochę oklejać. Cały się oklei, normalka. A na suchych to tylko będzie się kurzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Podzielcie się spostrzeżeniami z użytkowanie focusa po sezonie.

U mnie posiał 110 hektarów i taki usterki wystąpiły:

pękło 5 redlic tuż przed talerzami, Serwis zmienił 6 bo jedna była źle pospawana.

Ciekną oba siłowniki na talerzówce, też zmienili

Pękło z 15 węży przy redlicach. W nowych występują łączniki gumowe, serwis ma przysłać, cały komplet.

Jeszcze ma przysłać komplet do przerobienia ścieżek na 3 aparaty, bo jest teraz na 2 i to za mało.

To co mnie denerwuję to że nie ma na wentylatorze jakiegoś czujnika żeby było widać jakie ma obroty. Ale jest w nowych manometr i też sobie założę.

I jeszcze jedno, Nie ma blach na bokach, przy talerzówce, to nazywa się deflektory, i robi górki na bokach sianego.

Zwłaszcza z prawej strony, przy kole kopiującym.

Dzwoniłem bo podobno jest to do kupienia w opcji.

I okazało się że wyszło parę sztuk, ale nie zdało egzaminu i robią nowe. Mają być za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR1981    0

U MNIE FOCUS T DRIVE DZIAŁA Z ZETOREM 7340 Z PREDKOSCIĄ OKOLO 9 KM/H CZYLI DO 2 HEKTARÓW W CIAGU GODZINY. W MULCZ TO NAWET C-360 SOBIE JAKOS DAJE RADE-KWESTIA PODŁĄCZENIA. FOCUS T DRIVE DZIAŁA ZE MNA OD WIOSNY I JESIENIA NA OSTATNICH 40 HA TURBINA STANĘŁA 2 RAZY. POZA TYM NIC SIE NIE DZIAŁO. A JEDNO ŁAŻYSKO NA REDLICZKACH

 

A I DOŚĆ WAZNE BEZ PROBLEMU PODCZAS OPADÓW SIEJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostrzewa24    0

koledzy planuje kuić focusa t driva ,mam jd 6830 ,ale ziemie w kawałkach 2 ,3 ,4 hektary, i zastanawiam sie czy bedzie dużo zabawy z sianiem jak myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filtheor    0

kostrzewa24 no z pewnością będziesz miał dużo ceregieli żeby dobrze zasiać poprzecza i przy okazji nabędziesz troche siwych włosów, ja dla przykładu mam ok 100ha ale mam 3 paskudnioe małe kawałki 1,2ha x 2 i 3ha i szczerze sobie nie wyobrazam sianie tego półzawieszanym zestawem. A nie myślałeś nad wersją zawieszaną? Plus w focusie jest taki że ma dużą pojemność:) jestem w posiadaniu kuhn'a combiliner z broną wirnikową 3m, z zestawu jestem zadowolony gdyż sprawdza sie na mozaikach glebowych jakie u mnie występują, ale domówiłem jeszcze do niego nadstawkę bo 600l zbiornik ziarna to słabo wydajnościowo na polu wychodzi z pracą.

 

pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj