DEJWIT

Metal fach z602 opinie

Polecane posty

DEJWIT    0

Witam mialem kupic prase metal fach z562 ale dostalem dobra oferte na model z602 walcowo lancuchowa. Nigdzie nie ma jednak opini na jej temat lub tez z czego MF ja ”skopiowal”. Wypowie sie ktos na jej temat jak wypada na tle z562.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek98    18

Wiesz jak jest z nowymi modelami wuju też ulakomil się na nowy model prasy MŻ z 203 (kostkujaca) mialo być wszystko fajnie jak nh przejął bizona wszystko się ucieło ani części ani nic dobrze ze do dzisiaj chodzi bez awarii, także moje zdanie jest takie że nowe modele szczególnie polskie będą chorowaly na przypadłość wieku dzieciecego a tak nawiasem mówiąc to ta walcowa też za udana nie jest coś słyszałem od znajomego ze jego sąsiad zrobił 100 bel i wal się ukrecil zobacz sobie kanał agroputas tam mówi o z562

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2018r I narazie nic specjalnego się nie dzieje.Urwalem jakiś czujnik Ale to z mojej winy. Trochę głośna jest mi się wydaje Ale to może być kwestia zaciągnięcia łańcuchów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nablo06789    0

Witam, też właśnie szukam opinii na temat danego modelu prasy czy któryś z Panów mógłby coś więcej powiedzieć o niej. Co prasujecie nią bo ja gównie chce sianokiszonkę i siano, z jakim ciągnikiem pracuje prasa, jak noże i rotor się sprawują? Jakieś przypadłości danego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEJWIT    0

Mam z602 porazka przez duze P.  Prasa dostarczona bez jakiej kolwiek kalibracji - zapewnienie tylko ze jezdz pan w pole jest wszystko super. A na polu juz tak super nie jest. System obwiazywania siatki zyje wlasnym zyciem, raz dziala raz nie. Zrobisz 10 bel i kombinujesz czemu klapa sie nie domyka lub sterownik sam przerywa proces owijania. Wszystkiemu sa winne czujki ktore co jakis czas trzeba przestawiac ustawiac itp. Prasa jest przecietnej wydajnosci (ale nawet jak ja pogonisz i zapchasz to sprawe uratuje opuszczana podloga to na mega plus) Prasa jest dosc glosna- halasuje jakby miala sie rozleciec. Bele sa ok jak na walcowo/lancuchowa jednak moja z562 /walcowa/ robi duzo lepsze ponoc to zasluga o 2 wiekszej ilosci walkow w komorze w porownaniu do standardowej z562. Jesli szukasz dobrej walcowo-lancuchowej to tylko Krone (uzywka jest solidniejsza jak polska nowa) jesli chcesz tracic nerwy na polu to z602.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik468    2

To bardzo ciekawe co mówisz ,tam sterownikiem tylko puszcza się siatkę ,a dalej już mechanicznie jest hamowana i ucinana ,jeżeli CI syfu nie powchodziło na zamki to nie wiem czemu nie chce klapy zamknąć ,siłowniki mają niegładkie tłoczyska? Dzięki za opinię sam za taką się rozejrzałem ,ale diler mojej sipmy nie wziął w rozliczeniu i na razie nią się męczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEJWIT    0

Sterownik czuwa nad calym procesem owijania i pracy maszyny - zdziwilbys sie ile jest nastawow dedykowanych dla serwisu. Komputer zczytuje sygnaly ze wszystkich czujek. Ona nie jest juz taka 100% mechaniczna. Prosta to prosta, ale elektronike ma, a ona nie ulatwia tutaj pracy, a wrecz utrudnia. Klapa zamyka sie mechanicznie prawidlowo, nic nie podlazi pod zamki, ale czujka tego nie widzi ze klapa jest zamknieta (oznacza to, ze regulujemy czujke wzgledem zamka bo jak nie, wywala ciagle blad otwartej klapy, a to rodzi dalsze problemy) Regulacje trzeba wykonywac co pare bel bo pod wplywem zamykania klapy mocowanie czujki przesuwa sie i mamy znowu problem. Nie jestem zle nastawiony do Metal Fach ale ten produkt poprostu im nie wyszedl (no chyba ze mi sie tylko taka pechowa trafila)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik468    2

Siemasz ,dzięki za odp. Jestem ciekaw o co chodzi z nastawami dla serwisu? Nie można ich przestawić bez przyjazdu mechaników? Jak może się czujnik od klapy przesuwać? To on na kontakt działa? Przeważnie są one magnesowe i bezstykowo działają. Ogólnie w sieci brak jest szczegółowych filmów jak działają poszczególne mechanizmy pras i często nie wiemy co kupujemy , a nierzadko serwis ,nie wie co robi - tak było w mojej sipmie ,po jednym razie z ramienia sprzedawcy ,nie wzywałem ich ,bo więcej sam przy niej poprawiłem niż ,,zawodowcy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEJWIT    0

Nastawy serwisowe sa dostepne tylko dla serwisu - jak sama nazwa wskazuje. Sa tam opcje np czasow uruchomienia podajnika siatki. Jak przypomne sobie kombinacje klawiszy aktywujacych te menu to napisze wiecej. Akurat mam b fajnego i kumatego serwisanta od MF ale to nie zmienia faktu ze wspolpraca z Z602 nie uklada mi sie. Co do czujek tak sa bezstykowe ale co z tego skoro jedna i druga czesc czujki musi byc gdzies zamocowana, a wlasnie te mocowanie nie zdaje egzaminu i czujka zmienia swoje polozenie wzgledem pierwotnego, pod wplywem pracy belarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik468    2

Jeśli dobrze rozumiem - nastawą dla serwisu jest uruchomienie podajnika? Ale w sensie wstępne podanie siatki do komory przez siłownik elektryczny ,czy całość (podanie hamowanie ,ucięcie)? W pierwszym przypadku to bzdura ,ja w sipmie mam czas włączenia sprzęgła do wstępnego podania i to jest w pełni dla użytkownika ,tak jak wszystkie nastawy ,jakie sterownik zawiera ,w drugim to nie wiem bo zależy to na jakich obrotach owijamy. Jaki tam masz sterownik? Inny niż na stronie MF w instrukcji którą można pobrać? Niestety nic tam nie ma o czasie uruchamiania podajnika ,czy jest osobna instrukcja do niego jak w mojej sipmie ,czy nie ma tego nigdzie i samemu trza się uczyć? Jakiej firmy masz te czujniki? Elplanta jak u mnie czy inne? Nie mam pojęcia jak mogą się przestawić - to musiałyby się na nakrętkach luzować i odsuwać ,mi się nigdy nie ruszyły ,mają podkładki zębate i niskie nakrętki plus trochę gwintu dla regulacji i tyle. Dzięki że chce Ci się ze mną podyskutować ,wybacz że tak długo ,myślałem że już nie odpowiesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

Mam taką prasę i cały czas wywala błąd siłownika, koputer nie widzi krańcowych odczytów i się blokuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj