ketrab

Claas Ares 696 mrugająca kontrolka akumulatora z piorunem

Polecane posty

ketrab    3

Panowie sprawa może i blacha bo wszytsko działa 💁 ale od dłuższego czasu zaczyna mi sporadycznie mrugać kontrolka akumulatora z piorunem, kontrolka świeci się 3 sekundy po czym gasnie na 3 sekundy. Z tego co mi wiadomo w aresach jest coś takiego jak kody świetlne...zna ktoś znaczenie tego błędu... Jakiś czas temu był diagnosta podpinalismy komputer jednak jak na złość wtedy kontrolka nie chciała się zapalić więc nic nie znaleźliśmy 😞 jakieś pomysły??? Spotkał się już ktoś z taka akcja🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Ogólnie z tego co się orientuję to ta kontrolka odpowiada za informację o błędach. W moim przypadku miganie było o wyższej częstotliwości (może co 1s). Winowajcą okazał się być wyłącznik krańcowy sprzęgła, jednak wcześniej były zauważalne objawy (szarpnięcia podczas ruszania, problemy z ruszaniem). Do dziś niekiedy zaświeci się ta kontrolka. Kilka dni wstecz podczas użycia sprzęgła w guziku unieruchomiło ciągnik. Dopiero ponowne uruchomienie rozwiązało błąd. Zauważyłeś coś niepokojącego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3
35 minut temu, tomo12 napisał:

Ogólnie z tego co się orientuję to ta kontrolka odpowiada za informację o błędach. W moim przypadku miganie było o wyższej częstotliwości (może co 1s). Winowajcą okazał się być wyłącznik krańcowy sprzęgła, jednak wcześniej były zauważalne objawy (szarpnięcia podczas ruszania, problemy z ruszaniem). Do dziś niekiedy zaświeci się ta kontrolka. Kilka dni wstecz podczas użycia sprzęgła w guziku unieruchomiło ciągnik. Dopiero ponowne uruchomienie rozwiązało błąd. Zauważyłeś coś niepokojącego?

głupio trochę zrobili że jedna kontrolka informuje o całej masie różnego rodzaju błędów. no ale cóż...czujniki pod pedałem sprzęgła już dawno czyściłem zapsykałem contakt spayem ...sprawdzałem miernikiem i stwierdziłem że działają poprawnie. Tak jak pisałem wszystko działa całkowicie normalnie nawet w momencie kiedy kontrolka mruga... wiem wiem większość ludzi by nie widziała w tym problemu ale ta kontrolka szczególnie w nocy jest tak irytująca 😭podejrzewałem jeszcze regulator napięcia jednak sprawdziłem ładowanie podczas mrugania kontrolki i było ok 14,4V. 

Który wyłącznik krańcowy wymieniłeś?? ten od górnego położenia sprzęgła czy ten od dolnego....tylko że podejrzewam że to mruganie u Cb co 1s a u mnie co 3s to dwie różne awarie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Wymieniłem górny wyłącznik krańcowy. W jaki sposób sprawdzałeś czujnik? Ja także sprawdzałem miernikiem. Byłem przekonany, że czujnik działa jedynie w postaci 0 - 1, więc sprawdzałem jedynie czy zwiera i zwalnia przejście. Jednak okazało się, że czujnik ten musi mieć także określoną rezystancję do poprawnego działania. Niestety nie miałem takich informacji serwisowych. Zaryzykowaliśmy w zakup czujnika i na szczęście to on okazał się przyczyną. Co do kodu błędu, to tak jak mówiłem, nie mam o tym zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3
3 godziny temu, tomo12 napisał:

Wymieniłem górny wyłącznik krańcowy. W jaki sposób sprawdzałeś czujnik? Ja także sprawdzałem miernikiem. Byłem przekonany, że czujnik działa jedynie w postaci 0 - 1, więc sprawdzałem jedynie czy zwiera i zwalnia przejście. Jednak okazało się, że czujnik ten musi mieć także określoną rezystancję do poprawnego działania. Niestety nie miałem takich informacji serwisowych. Zaryzykowaliśmy w zakup czujnika i na szczęście to on okazał się przyczyną. Co do kodu błędu, to tak jak mówiłem, nie mam o tym zielonego pojęcia.

Kurcze chyba też podejmę ryzyko i go wymienię.... zauważyłem delikatne powiązanie że jeśli tylko używam sprzęgła to kontrolka częściej się pojawia 🤔 ale delikatne bo zdążą się i tak że nie używam sprzęgła dłuższy czas a kontrolka i tak sobie sporadycznie mruga💁 oryginał kupiłeś czy jakiś zamiennik? Ile dałeś?

czujnik-7700066322.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Też miałem tak, że przy używaniu jedynie sprzęgła w guziku, bądź zmiany kierunku jazdy rewersem problemów nie było. Stopniowo, stopniowo było coraz częściej przy użyciu sprzęgła. Mój błąd, że zbagatelizowałem. Kupowałem oryginalny u dilera Claas, bo ciągnik unieruchomiło na środku podwórka 😃 Kosztował 180-200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

U mnie jak poleciał czujnik w claasie 640 to wyskakiwał błąd na cebisie, że pozycja na reversie przód tył nie jest w tej pozycji co powinna być. Problem polegał na tym, że po dłuższej pracy czujnik odbijał, ale bardzo powoli i czyszczenie dmuchanie nic nie pomagało, pomogła wymiana na nowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

Kilka dni temu zamieniłem dolny czujnik z górnym... jeździłem parę dni w ciszy i spokój na pulpicie 😁 już myślałem że to konie zmagań z kontrolka💁

No ale niestety dziś wróciła. Jutro kupię jeden czujnik i zobaczymy czy to któryś z nich wali głupoty 😳

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

Czujnik wymieniony i dalej to samo😞 alternator przełożony z innego sprawnego ciagnika...dalej to samo...jakieś inne pomysły??

15874742070947467793816359160203.jpg

Edytowano przez ketrab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calverdu    1

No to ja posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) wymieniałem czujnik sprzęgła przy około 1000mtg i na razie jest ok. Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj