zuberet

Mtz 82 czy zetor 7211

Polecane posty

zuberet    0

Witam mam 20 ha ziemi i ursusa c 360 3p , ale przydałoby się coś jeszcze dokupic . Cena tak do 35 tys zł . Nie wiem tylko który byłby lepszy 7211 czy mtz 82 , zetory dużą palą a z ruskich są wycieki co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernardo75    0

Witam mam 20 ha ziemi i ursusa c 360 3p , ale przydałoby się coś jeszcze dokupic . Cena tak do 35 tys zł . Nie wiem tylko który byłby lepszy 7211 czy mtz 82 , zetory dużą palą a z ruskich są wycieki co polecacie ?

 

 

Witam. Na pewno zetor ale z 4x4. Proponuje 7745 turbo. Nie bój się większej mocy i spalania. Moc zawsze się przyda. Jeśli bierzesz pod uwagę też inną markę to deutz nawet te starsze z silnikami chłodzonymi powietrzem. Oszczędne trwałe i niezawodne. Sam poszukuje deutz dx 3.50, tobie proponuje serie 4.10. Mtz to niezbyt dobry pomysł, ale to moja myśl.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stevan    0

Z tych dwóch wybrał bym zetora, ale pomyślał bym nad zetorkiem z przednim napędem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Ja też proponuje zetora z przednim napędem, ponieważ 4x4 zawsze się przyda ;)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin902    7

ja bym ci radził kupić mtz ,do 35 tys można mieć w super stanie mało palą , tanie cześci i wszędzie dostaniesz , no po prostu super ciągnik , do transportu też są dobre bo szybkie a w polu tez ponieważ są wygodne i masz biegów full wiec się robi nim fajne .Ja ci go polecam


moje filmy na youtube http://pl.youtube.com/user/marcinorolnik zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

ja też polecam mtz sam mam i wiem że to dobra maszyn mało awarij i mało pali


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

z tych dwóch to mtz 82. Ponieważ ma 4x4 i te 80 koni. A co do wycieków to wystarczy kupić usczelke za pare złoty. Ja sam posiadam Mtz i jest to super ciągnik silnik jest w nim nie do zajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Kolego ja też Ci polecam MTZa   małopalityle co C360 albo i  mniej a w tej cenie dostaniesz w super stanie nawet 82ts o mocy 96KM zetor sporo pali i części drogie mtz ma szybką skrzynie nie będziesz narzekał podrzuce pare linków . Mtz to idealny ciągnik nie do zaje....  zrobisz nim wszystko i nie będziesz się martwił ,że ie zapali albo cos takiego . zetor 7211  to troche śmieszny ciągnik jego moc itd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.allegro.pl/item1083220189_mtz_82ts.html

 

http://www.allegro.pl/item1073524348_ciagnik_rolniczy_mtz_82_ts.html

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=A2832

 

http://www.allegro.pl/item1071334600_ciagnik_rolniczy_mtz_82_z_plugiem.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Zetor 7211 więcej spala od MTZa, a jest dużo słabszy. A jeśli chodzi o Zetory 4x4 to już wogóle ostro spalają, nie mówiąc o tym że drogie w kupnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałbym wybierać z pośród tych to ze względu na moc i napęd 4x4 wybrałbym mtz 82

lepiej zastanów się nad zetorem z napędem 4x4 np 7245 lub 7745 i wtedy zrób porównanie ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

20 ha ornego? masz już "lekki" ciągnik to po co Ci kolejna popierdułka w stylu 7211 przecież to tylko trochę mocniejsza i cięższa c 360, o mtz nie będę się wypowiadał, ale i tak od 3p nic nie uczepisz do mtz-ta czy z tym zetorem to tylko poprawisz sobie komfort i spalanie ale na minus z maszynami od 3p, jak chcesz na prawdę usprawnić sobie robotę wydajność, oszczędzić paliwa itd, to min ursus/zetor 1014, lub jakiś deutz 100-120km agregat uprawowo-siewny, ścierniskowy i konkretne pługi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Witam mam 20 ha ziemi i ursusa c 360 3p , ale przydałoby się coś jeszcze dokupic . Cena tak do 35 tys zł . Nie wiem tylko który byłby lepszy 7211 czy mtz 82 , zetory dużą palą a z ruskich są wycieki co polecacie ?

A miałeś kiedyś styczność z zetorem że twierdzisz że dużą pala? czy jesteś tym kolejnym co wypowiada się bo kolega mówił?? ;) mam zetora i nie narzekam na spalanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Polecam Ci MTZ82 TS z tego powodu że ma biegi zsynchronizowane, bo zwykły MTZ82 nie ma zsynchronizowanych i trochę zgrzyta skrzynia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie mów,że ZETOR tak mało pali szczególnie te starsze modele to troche smoki wiadomo proxa czy forterra dużo mniej pala ale dlatego ,że są bardziej zaawansowane technicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Kolego nie mów,że ZETOR tak mało pali szczególnie te starsze modele to troche smoki wiadomo proxa czy forterra dużo mniej pala ale dlatego ,że są bardziej zaawansowane technicznie

A czy Ja powiedziałem że tak małą? pali tyle ile musi, Ja nie narzekam na jego spalanie gdy przed nim mieliśmy 902 paliło znacznie więcej od zetora,nie można powiedzieć ze zetor jest smokiem, i nie sądzę że mtz pali tak mało, a @ maniek posiadasz zetora ze wypowiadasz się w temacie jego spalania ? podaj jakieś argumenty na to że jest smokiem ;) nie uważam twojej wypowiedzi za wiarygodna bo czytając twoje wypowiedzi na forum widać że piszesz tylko po to aby zwiększyć sobie ilość postów, piszesz również że zetor 7211 to śmieszny ciągnik to co w nim takiego śmiesznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Ja na twoim miejscy brał bym MTZ , dobry ciągnik , mało pali , części tanie no i silnik prawie nie do zdarcia , a i mocy wystarczająco jak na 20ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

hmmm... MTZ ma nie wygodna kabine, jest sporo tanśzy i szybko traci na wartości więc

-

+

-

Zetor Może spali troche wiecej ale ja na jego spalanie nie moge powiedziedz złego słowa , ma lepsza kabine, nie lest taki wolny,

I NIE TRACI TAK SZYBKO WARTOŚCI Naprawde, mówie to co wiem, bo sam użytkuje zetorka 7211 ma juz 22 lata i nie wyobrazam sobie go sprzedać. Zdjęcia w galerii ;) Więc

-+

+

+-

+

Zdecydowanie Zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja tez nie uwazam ze zetor to smok ja mialem 2 zetory i nie pala wcale duzo .

ale zauwazylem ze wszyscy co nie maja zetora tylko c-360 to muwia ze zetor to smok . nie rozumie takich ludzi .

a niby 60-tka jest taka moze oszczedna a nie pociagnie tego sprzetu co zetor nawet 6011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja miałem Zetora 6245, 7711 i proxime palą normalnie jak na swoją moc przystało ;) Jakby nie było to i tak taki co nawet nie stał obok zetora będzie wiedział więcej o spalaniu :D Nawet nie jednokrotnie miałem okazje się przekonać na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Czemu porównujecie zawsze Ursusy( i to zawsze c-360) z Zetorami? Ci co mają Zetory przecież nie napiszą że dużo palą, części do najtańszych nie należą, a faktycznie na wartości tak nie tracą, ale dla mnie to one nie są warte tej ceny i tyle. Porównajcie sobie spalanie silników choćby Deutza i Zetora, w tej cenie można kupić całkiem przyzwoity ciągnik używany(Same, Renault,itp). Kupno Mtz to większe korzyści niż Zetora. Zachwalacie te Zetory jak dziadki (kapelusze) Szkody Fabie, nie róbcie komuś wody z mózgu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj