zuberet

Mtz 82 czy zetor 7211

Polecane posty

zetor10045    13

@wertus bo ta są na prawdę dobre ciągniki ;) a skoro ty tak narzekasz na nie to zaprezentuj nam co posiadasz bo jak na razie nic nie pokazałeś i można domyślać się że masz starą 30 i dlatego piszesz ze zetor zły bo po prosu nie stać cie na niego, ale czekam na fotki twojego sprzętu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

zetor jest porownywany z 60-tka bo maja prawie taka sama budowe uszczelki pasuja . ale sa lepsze i ladniejsze .

a do deutza nie porownuje sie bo sa to ciagniki innej klasy i tyle

a co do tego ma skoda fabia?????

 

dolaczam sie do pyrtania wlasnie ci co tak krytykuja zetory to czym wy jezdzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ursusa sie porownuje z zetroem no usrsus w calosci praktycznei modele robił na licencji zetora, tylkoz e zetor robił lepsze heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Ci co piszą że zetory dużo palą to poprostu nie stać ich na pare kropel paliwa rocznie więcej. Bez obrazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@Wertus a co mamy pisać ? Wiesz co kiedyś na af znalazłem post tej treści ,,O sapalniu Zetorów najwięcej wiedzą ci co nigdy nie pracowali tym ciągnikiem'' I właśnie tak samo z tym spalaniem reklamujecie że zetory nie wiadomo ile palą tak jak dziadki kapelusze. Bez urazy ale już mnie to irytuje od 9 lat pracuje na zetorach i nie będe tolerował takiego mydlenia oczu mitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deyu    0

Bez watpienia MTZ 82 duzo wiecej nim zrobisz niz zetorem 7745t i przy kupnie 10 tyś w kieszeni posiadam zetora 7745T to wie jak sasiad orze pługiem 5/35 a ja 4/35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

kolego ja ci polecam spokojnie mtz 80 bez napędu idzie dużo lepiej niż zetor i miej spali a co do przecieków to tylko z hydrauliki a reszta suchutka silnik skrzynia biegów sprzęt nie dozajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

Ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad Zetorem ale 7745. MTZ nie bierz bo na olej nie zarobisz :D Najlepiej to pomyśl nad Deutzem dx 4,50 lub ze starszych do tej ceny ( dx 110, 120, 90)

Pozdrawiam, Łukasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekc2    3

czytałem wasze wszystkie posty i jestem w szoku , bo piszecie to co wszyscy spalanie cena czesci a widac ze mało kto pracował na Mtzcie czy na zetorze jeden drugiego małpuje ,piszecie to co od ojców sie dowiecie i od plotek sąsiadów,a pracowaliscie w nich jedynie moze na błotniku obok kierowcy,większosc forumowiczów są ludzmi o młodym wieku którzy cos tam usłyszeli,nie ma tu konkretnych argumentów które były by za lub przeciw danego modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

maciekc2 święte słowa masz racje większości nie pracowało tymi ciągnikami i niewiedza co to jest za maszyna ja mam mtz i powiem lepszego niema ciągnika a gadać że mtz to złom albo coś tam tak jak kolega wyżej napisał małpujecie i pisanie że na olej nie urobisz hehehhehehe bzdury LUKESKI15 chyba coś ci się w bani poprzewracało i powiem że zetor niema startu z mtz nie dość że zetor więcej spali to siły niema

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Każdy z nich ma swoje wady i zalety, każdy inne. Obie konstrukcje są już wiekowe, obie proste w naprawie, komfort w starszym wyłechtanym zetorze jest podobny do tego w zadbanym mtz-cie. Ale patrząc na ciągniki w takim samym stanie to w zetorze pracuje się przytulniej. Mtz ma rewelacyjny silnik, mocniejszy niż zetor, zużycie paliwa w stosunku do mocy ma mniejsze, skrzynia szybka, więcej przełożeń bardzo przydatne w polu ale niezbyt trwała czasem trzeba w niej grzebnąć a rozłożenie przełożeń nie za bardzo pomaga przy transporcie. Hydraulika mocna ale wymaga cierpliwości. Z racji tego że jest na zewnątrz ciągnika każdy wyciek widać. Plus choć kiepski to łatwość dostępu i naprawy czy uszczelnienia.

Zetor ma tak samo świetny silnik, skrzynia biegów jest lekka w obsłudze choć według mnie za mało przełożeń do pracy w polu, bardzo trwała, podnośnik w porządku nie stwarza problemów, hamulce tarczowe to lekki niewypał,

Oba w zimie ciężko palą , do obu przynajmniej niektóre części są kiepskiej jakości chociaż do mtz-ta to chyba większość, przedni most zetor ma zdecydowanie lepszy niż stożek mtz-ta nie wspominając o carraro w zetorze, lepsze rozwiązanie womu w zetorze, kiepsko umieszczone lusterka boczne idzie dostać skrętu karku, kabina chyba tak samo koroduje w obu. Nie wiem jak mi coś przyjdzie do głowy to dopiszę.

Ogólnie w tych ciągnikach nie ma nic szczególnego a ludzie którzy decydują się na tego czy tamtego są po części zwolennikami marki. To chyba w głównej mierze decyduje. może jeszcze finanse. ruski patrząc rocznikowo jest tańszy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ja mam 7211 i Belarusa 952[ogólnie to samo co 82 ],w sumie to popieram wypowieź seweryna. W tym zestawieniu ale gdy bym stał przed takim wyborem to bardziej skłaniał bym się w stronę mtz-a.Co prawda może mtz w porównaniu z zetorem komfortem nie grzeszy ,ale robotę robi i to 2 razy szybciej i sprawniej,a według mnie największa zaleta mtz-a nad zetorem jest uciąg :)

 

Ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad Zetorem ale 7745. MTZ nie bierz bo na olej nie zarobisz :DNajlepiej to pomyśl nad Deutzem dx 4,50 lub ze starszych do tej ceny ( dx 110, 120, 90)

Pozdrawiam, Łukasz!

Rzeczowe uzasadnienie.. ;)
zetory palą na pewno 100% mniej niż ruskie stanowczo zetora

No bo zetory na powietrze jeżdżą ....uwielbiam takie komentarze :D




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mam porównanie Mtz 82 i Zetor 7745 na obydwu ciągnika już zęby zjadłem hehe Co do uciągu Mtz zrobi w polu wiecej i to przy mniejszym spalaniu, co nie znaczy ze Zetor chla, bo spalanie też jest przystepne. Za mtz-etem przemawia skrzynia z większą ilością przełożen, oraz elastyczniejszy silnik (Zetora latwo zdusić). Co do hydraulki, to tak jak pisał kolega wcześniej, widac każdy przeciek bo jest na wierzchu, ale i z tym mozna sobie dac rade, potrzeba tylko odrobine glowy. Częsci do Mtz-eta tańsze, a co do awaryjności to porównywalnie. Nie ma co tez sie bac stożkowego przodu, wcale nie jest aż tak awaryjny jak pisza niektórzy, mój pracuje z ładowaczem i klopotow nie ma.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym ciągniku, jest w anglii właściciel mówi że wyśle go do polski na swój koszt przez firmę transportową tylko trzeba wpłacić pieniądze na podane konto, czy to może być prawda , czy warto koledzy zaryzykować? http://otomoto.pl/2004-pronar-mtz-1025a-4x4-2004-pronar-mtz-1025a-4x4-A228729.html'>http://otomoto.pl/2004-pronar-mtz-1025a-4x4-2004-pronar-mtz-1025a-4x4-A228729.html

 

co sadzicie o tym ciągniku, jest w anglii właściciel mówi że wyśle go do polski na swój koszt przez firmę transportową tylko trzeba wpłacić pieniądze na podane konto, czy to może być prawda , czy warto koledzy zaryzykować? http://otomoto.pl/2004-pronar-mtz-1025a-4x4-2004-pronar-mtz-1025a-4x4-A228729.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Już było sporo przypadków, gdzie po wpłacie pieniążków na konto słuch o ciągniku ginął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

@zuberet Musisz sobie odpowiedzieć za co chcesz cenić ciągnik, ja Belarusa wybrałem ze względu na:

-jest tani

-jest taniu w utrzymaniu, po co mi jakiś NH, jak mnie nie będzie stać nawet na filtry

-mało pali (8-10 l w orce oczywiście na godzinę), co nie znaczy, że mówie, że Zetor dużo pali, nie miałem tego ciągnika więc nie bede się wypowiedał

-jego naprawa jest prosta, i tania

Teraz napisze pozytywne cech Zetora:

- ma Bardziej komfortową kabinę, w stosunku do Belarsa

-jest to marka którą wybrało dużo ludzi, i którzy są z niego zadowoleni,

- I to niestety tyle, co wiem o Zetorach, To, że dużo palą, to plotki... Nie raz widziałem fotke pod którą były napisane nieski wyniki spalania...

 

Jeśli bym miał wybrać z pośród tych 2 to bym wybrał MTZ ponieważ ma 4x4, jest silniejszy, (zapas mocy przyda się, w razie powiększenia areałów), co prawda takiego komfortu jak w Zetorku może i nie ma, ale w tym porównaniu ma jednak przewagę:)


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-007    0

Ja jestem za zetorem 7211. Zetor to zetor, a nie jakiś wynalazek.

Edytowano przez danielhaker
spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Łooo. Cóż za wyczerpujące odpowiedz. Nie żebym się czepiał ale wiesz przynajmniej czemu wolisz zetora? Czy to tylko tak z nudów napisało ci się coś bez treści?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Ja jestem za zetorem 7211. Zetor to zetor, a nie jakiś wynalazek.

Co znaczy to słowo "wynalazek"? Chyba piszesz o swoim "ciągniku".


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Równie dobze o zetorze mogę napisać że to wynalazek. A MTZ różni się tylko tym że ma trochę gorszy komfort i mniejsze spalanie nic nie dają te fajne blachy w zetorze chyba że +10 do szpanu.. Zaczynają się ludzią sypać wszystkie zetory te co pobrali za pierwsze dopłaty. Jeszcze + dla ruska że jak coś sie sypnie to za grosze naprawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj