Skocz do zawartości
Biskup

Jak tam u was z ziemniakami?

Polecane posty

Rafal180    2

Rafał, z ilu ha? jakie odmiany? zebrałeś już wszystko? :P

z 3ha mam tyle ziemniaków handlowych B)

kamil14    1

U mnie w okolicy słabo z ziemniakami. Mój sąsiad mówił dzisiaj że tyle ile wsadzili to ukopali :P

Wiadomość z agroFakt.pl

zeberka363    1

Wykopaliśmy!Z 1,5h mamy tyle co w zeszłym roku z 1h :D ziemniaki ładne ale duże i nie będzie sadzonki do wybrania...no i dość dużo zgnitych...

pawelec    85

narazie mamy wykopane ok. 80ton (16x D47), zostało 4ha.

bulwy ładne, duże, plon bardzo dobry.

pawelec    85

jak u was z ceną? bo nie wiem co robic. Sprzedawac teraz nadwyzke, czy przechowac w jakikolwiek sposób? mam strasznie duzo tego, nie pomieszcze wszystkich pyrek, jakieś 60ton nie bede mial gdzie schowac.

Rafal180    2

U mnie cena na razie ok 12zł/15kg.Cena powinna wzrastać wiec zawsze możesz dać je do kopca i niech czekaja na lepsze czasy.

pawelol111    709

Na Broniszach Irgę po 500zł za tonę można kupić... Za miesiąc nie będzie wcale a ceny wzrosną i to bardzo:)

saszeta    72

ja tam wołam 80 groszy i mniej mnie nie interesuje.dzisiaj ukopałem 18 ton vinety to na trochę starczy bo ma padać.mam jeszcze z hektar na piachu (na bardzo mokre czasy)i hektar na lepszym kawałku ale tam nie idzie kopać bo za mokro.wydajność z dwuletniej sadzonki 45 ton.w tegoroczny kwalifikat jeszcze nie wjechałem ale 50 będzie na bank.ja przechowywał nie będę.kopię na bieżąco więc pewnie ostatnie wykopię w listopadzie.

UrsusCzesio    303

do kopca pawelec do kopca. Ja już zasypałem <_< U nas pyrka w cenie wczoraj sprzedawaliśmy takie jak lecą czyli do paszowe dla kur :) po 800zł/tona a jadalna 1000zł/tona. Dużo gnije niestety... Susza była, potem jak dostały deszczy to zaczęły rosnać w bok. Zwłaszcza denar :D

DUCH1986    3

U nas (ok. Krakowa) po 1200 tona. Ale 2/3 ziemniaków zgniło, a Denar jak wyżej ktoś pisał bardzo po nadrastany.

pawelec    85

pawel, organizuj transport, zbierz wiecej ziemniakow od ludzi i jedz na krakow! ja problemu nie widze :D

lukasx21    125

No pojedzie do krakowa i przywiezie te pyrki z powrotem do domu bo ich nie sprzeda, to jest podstawowy problem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się