Biskup

Jak tam u was z ziemniakami?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mallyy    0

Ja kupiłem teraz 3 tony sadzeniaka irgi po 32gr. U mnie ziemniaki uprawiane są od kilkunastu lat areał to 3-5 ha. I wczesne sadzenie i wczesne kopanie wiele rozwiązuje cena jest sporo wyższa ale i plon mniejszy co się wyrównuje, a ile mniej pracy, worków i transport sporo tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ja sprzedaję Lorda w klasie CB po 1000 zł/t. Na wiosne jeszcze bede miał lorda, vinete i jelly.

no to pewnie się odezwę.w CA nic?ja kupuję tylko na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

robił ktoś może fito na ziemniaki?bo mam klienta ruskiego ale musi być fito.dużo latania z tym?i jak koszty?bo nie wiem czy się opłaca.jeszcze 70 arów zostało mi do wykopania.ale nawet nie gniją chociaż mokro jak diabli.pewnie kopaczka pójdzie w ruch jak tylko da się wjechać albo zostaną jako karma dla dzików na zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

co?! nie wykopales jeszcze??? :lol:

dramat.

 

fito placi eksporter.

zglaszasz sie do piorinu, przyjezdzaja, biora probki (pare bulw z roznych miejsc) i czekasz. Problem polega na tym ,ze latwo mozna sobie narobic bidy czyms takim. ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w zeszłym roku bakteriozy nie miałem.w tym roku u moich klientów też nie stwierdzili więc raczej się nie obawiam że coś znajdą.a od 3 października jak spadło 7 cm deszczu tak się męczę z kopaniem.wjadę na kilka rajek i zaraz mokro.tak po kawałku urywam.ale zawsze jakaś przyczepka się uzbiera.nakopane mam ok 70 ton a szkoda zostawić bo zawsze parę groszy do przodu.od 3 dni pada więc pewnie kombajn już nie wjedzie w tym sezonie w ziemniaki(obym się mylił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Przy takiej cenie ziemniaka to 2 traktory i ogien zawsze sie zwroca nawozy sadzeniaki a jeszcze zarobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja od miesiąca kopię na dwa traktory.problem jest taki że kombajn się topi bo gruntowa jest wysoko.w redlinach nie jest aż tak mokro.a sadziłem dosyć płytko dlatego nie gniją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Ja też się podobnie paprałem tylko, że w moim przypadku traktor z kombajnem (c-360 i Anna) poszedł ale koło zabijało non stop i miejscami 4 osoby co stały na kombajnie miały co robić. Masakryczny jest ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

U mnie (łodzkie) ciezko kupic cos za 10zl /15 kg. ;) Coraz czesciej 11 zl. Nie wiem jak na łodzkiej gieldzie pewnie deko taniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja poniżej 0,70 w tym roku nic nie sprzedałem.w detalu na worki 15 zł worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ceny najlepiej sprawdzać na IGRIT ja tak zawsze robie ;)


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja poniżej 0,70 w tym roku nic nie sprzedałem.

my ani kg poniżej 0,90. tylko hurt. ok 250t od początku wykopków


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Moge powiedziec po ile kupuję obecnie w hurcie 3t place po 1zl za kg. zdarzało sie i po 1.1 ale to nieliczne zakupy. Kupuję tylko dobre odmiany i dlatego cięzko coś znaleźć typu : Tajfun, vineta, owacja, jelly, bellarosa, satina w tym siedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

http://www.agrofoto.pl/pl/4,3,8873,szok_kg_ziemniakow_za_10_zl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Mam pytanie panowie. Otóż czy kiełkujecie już ziemniaki? ja dziś rozsypałem 1 tone denara i 0,5 tony vinety w skrzyneczki i jutro planuje przewieść to do obory żeby sobie powoli kiełkowały. Jak myślicie już pora czy za wczesnie???


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja już kiełkuje od chyba 2 tygodni cześć i stopniowo zaczynam kiełkować coraz więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ja kiełkuje od 8 lutego a jeden z moich znajomych wystawiał w sobote czyli 18lutego do hartowania


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

limusine, a po ile sprzedajesz? :D

taki jest temat wątku, więc mam prawo zadać Ci taki quest. ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj