Biskup

Jak tam u was z ziemniakami?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelec    89

massey, jak chcesz to dam Ci namiar na goscia ktory chetnie wzialby jednorazowo 30t w takiej cenie:) Jestes z lubelszczyzny i jemu to pasuje.

pisz na pw jak cos.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Nie ma to jak handel u mnie w sklepach kartofle po 1.2zl czyli 100 % z kila ;[ ;[ A jak sprzedaje swoje to juz w ogole zarobek ladny :D szkoda tylko ze tygodniowo schoodzi zaledwie 2 tony ale idzie zima ulica przestanie handlowac to i w sklepie sie ruszy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Panowie - ziemniaka nie ma - i nie będzie - i to nie dlatego że u nas się nie urodził - problem jest w prawie całej ue - nie mówiąc o wschodzie rosja itp. w tym roku nie przyjadą odpady z niemiec czy holandii, a na pewno nie poniżej 1zl. w dużym hurcie luzem , a sprzedawanie po 50 gr - to głupota.......no chyba że gniją zanim za workujecie - jak ktoś zna angielski to polecam http://www.potato.org.uk/department/market_information/euro_potato/index.html?menu_pos=market_information i dziwi mnie że agole wiedzą co się dzieje w polsce i reszcie europy. A u nas specjalistyczne portale cytują debilne informacje z agrobiznesu - gdzie wypowiada się wykładowca który od 20 lat w polu nie był i pojęcia jak wyglądają plony nie ma..... Dla mnie informacje które są na polskich portalach to czysta manipulacja polskim rolnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

U mnie ziemniak obrodził ładnie w tym roku i mam co sprzedawać najlepiej obrodziły muzy duże ładne ziemniaki i nawet trawy nie mialem w ziemniakach nie trzeba było kosic:) jak narazie sprzedałem 2t po 1.20zl no a sie zobaczy jak wszystko wykopie bo narazie czekam na pogode....


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie słabo z ziemniakami około 40% plon niższy niż w zeszłym roku ale teraz sprzedaje po 25zł za 30kg, narazie wywiozłem 20t i jeszcze mam zamównienie na około 15t. Reszte bede trzymał na wiosne bo wtedy bedzie napewno lepsza cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

W mojej okolicy jest ziemniaka o wiele mniej niż w tamtym roku dużo wymokło, i gniją, co niektóre odmiany u mnie np. z Syreną jest tragicznie większa połowa to zgnite lub zabolałe dobrze, że było jej tylko ok. 30 arów, tajfun też trochę gnije, ale nie jest tragicznie Lord i

Denar nie są złe. Tylko, że po 1zł nie ma bardzo, kto dać, ale to jest tylko kwestia czasu. W następnym roku też ziemniaków będzie mniej przynajmniej w mojej okolicy- dużo pól odejdzie pod autostradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja mam po 1zł w detalu(też na worki) a hurcie 80 gr.wojej okolicy na pewno będzie więcej areału ziemniaka bo tylko 2 rolników uprawia ziemniaki.ja planuję z 7 ha w tym roku na 13 w przyszłym skoczyć a drugi rolnik ma zawsze koło 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

dzisiaj w auchanie widzialem ziemniaki po 59 gr za kilo ciekaw jestem kto sie godzi za jakies 30 rg spredawac super marketom ziemniaki chyba ze to jakis szmelc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Te ziemniaki po 59gr to zapewne odpady z normalnych konsumpcyjnych importowane z zagranicy do polski i u nas sprzedawane jako pełnowartościowy towar.

A co do zwiększania powierzchni upraw to aż strach pomyśleć jaka cena będzie na drugi rok skoro niektórzy zwiększają powierzchnie uprawy o 100%.

Cała nadzieja w pogodzie, oby przyszła susza która zniszczy część plantacji to może będzie jakaś w miare opłacalna cena.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

U mnie we wsi to sąsiad często nie może z ceną trafić. Jak jednego roku cena jest kiepska to on zmniejsza i wiosną mało sadzi, a cena potem w górę, wtedy jego chęć najdzie i zasadzi dużo a cena spadnie, a my sadzimy co roku po tyle samo bo nigdy nie wiadomo jaka będzie cena. W 91 roku za same ziemniaki kupiliśmy Zetora 5211 <_<. Za 3 - 3,5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Uwazam ze susza nic nie da bo teraz za duzo rolników posiada deszczownie i jakos tam beda sobie radzic. Ale juz ulewne deszcze beda kosic uprawy na polach "nizej połozonych". Bo prawda jest taka ze przez susze ktore wystepowały te 4-5 lat temu ludzie schodzili z uprawa gatunków wymagajacych wiekszej ilosci wody coraz "nizej". Zaorywali łąki i tam sadzili i posiewali. Trudno przewidziec jaki bedzie kolejny rok i najlepszym rozwiazaniem byłoby obsadzenie i dołków i górek ;) - jak na jednym przypali to na drugim obrodzi, i odwrotnie jak na jednym zaleje to na drugim urodzi :D Było nawet takie porzekadło ludowe, kiedys dziadek mi cos podobnego mowił ;)

 

To co mówi danielhaker - wielu polaków na to choruje :D i to chyba jest najczęstsza przyczyna tak zwanych 'górek' i 'dołków' dotyczacych wszelkich gałęzi rolnictwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

na susze jest lekarstwo, i mozna dac rade bez deszczowni. Sadzic wszystko wczesnie, dobrym ziemniakiem. Wtedy krotsza wegetacja, mniej zabiegow fungicydowych i gwarancja ze zawsze urosnie! Faktem jest natomiast to, ze susza 2006 troche namieszala, ale od tego czasu nauczylismy sie jak temu przeciwdzialac juz na wiosne.

Wiem napewno, ze nie bedzie ceny z 2006. Wtedy byla 1,5-1,8zł/kg w hurcie u nas.

Mysle ze teraz nie przekroczy 1,3zł.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Gdzie jest dużo deszczowni to jest ale są regiony gdzie rolnicy nawet nie wiedzą jak ona wygląda. ;) A co do tego co napisał @pawelec to nie mogę się zgodzić z tym co pisze, My w swoim gospodarstwie sadzenie zaczynamy najwcześniej jak tylko można, wszystkie sadzeniaki kiełkowane i dobrej jakości a mimo to nie wyobrażam sobie osiągnąć dobrego plonu bez deszczowni, mamy w swoim gospodarstwie deszczownie chyba ponad 10 lat i co roku była używana. Przecież jak w czerwcu i lipcu przychodziły upały 30 stopni to ziemniaki na kawałkach których nie można było sięgnąć deszczownią padały w ciągu 3-4 dni, jak twoim zdaniem z takiego pola można osiągnąć przyzwoity plon?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja nie zwiększę areału dlatego że w tym roku jest cena(chociaż w przyszłym też nie będzie tani bo sadzeniak jest w cenie).nastawiam się po prostu na ziemniaka.robię jeszcze ogórka. a żadnych zbóż nie sieję.a deszczownia musi być wykorzystana.po to studnie biłem w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Gdzie jest dużo deszczowni to jest ale są regiony gdzie rolnicy nawet nie wiedzą jak ona wygląda. ;) A co do tego co napisał @pawelec to nie mogę się zgodzić z tym co pisze, Przecież jak w czerwcu i lipcu przychodziły upały 30 stopni to ziemniaki na kawałkach których nie można było sięgnąć deszczownią padały w ciągu 3-4 dni, jak twoim zdaniem z takiego pola można osiągnąć przyzwoity plon?

 

ja nie kupie deszczowni bo przy takim charakterze produkcji jest mi poprostu niepotrzebna. mam rozdrobnione kawalki.

poza tym, bez deszczowni mam plon 35-45t/ha w zaleznosci od roku. Ponizej 35t nigdy nie zszedłem. w tym roku upal byl wszedzie. Dni bez deszczu ponad miesiac, a jakos nie upadła nacina po 'kilku dniach 30st ciepla'.

da sie?

 

nie twierdze ze deszczownia to zbedny wydatek! Wrecz przeciwnie, czasem ratuje dupe.

Ja jednak doskonale daje sobie rade bez niej. ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bo twoja gleba trzyma dłużej wilgoć.ja mam piach.ze 20 arów padło w czasie suszy w tym roku.a będę sadził na takich 6 ha że nawet chwast tam schnie miejscami.po za tym całe 30 ha pola mam w jednym kawałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

hodowla zamarte teraz 1800 zł+3% lord,2000 zł+3% denar.to po ile na wiosnę?a za rok ziemniaki po 25 groszy pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj