Biskup

Jak tam u was z ziemniakami?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    164

ja woziłem w zeszłym tygodniu do nowego sącza po 12 za 15kg + transport.drożej nie chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

pawelec pisz mądrze.. Dobrze wiesz że nie sprzedam 30 ton po 1200zł chyba że bym tam z miesiąc stał. Za duża ilość..

PROŚBĘ MAM. Jak podajecie cenę to piszcie również o odmianie i jaką ilość sprzedaliście.

 

Edit: Deszczyk, deszczyk a cena ziemniaczków up. Za Irgę już 0,7zł dają jednak taniej niż po 0,8zł nie oddam ani kilograma. W wielu rejonach leje lub będzie lało czyli znowu kopanie się przeciągnie. Ziemniaki strasznie w ziemi gniją. Za dużo wody. Współczuję tym którzy mają jeszcze niewykopane na ciężkiej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

U nas (zachodnia małopolska) z ziemniakami średnio w tym roku. Czyli mniej niż w latach poprzednich ale tragedii nie ma. Sporo było zgnitych bo i najpierw było mokro, potem susza, potem znowu mokro. Kopaliśmy jeszcze w takich warunkach że trzeba było w gumiakach po polu chodzić i odlepiać od ziemniaków błoto (kopanie mechaniczne, zbiór ręczny :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie w poniedziałek spadło 7,5 cm deszczu.w rowach pełno i rzeka też równo z brzegami.na piach wjadę pewno po niedzieli ale 1.5 ha na średniej to nie wiem kiedy bo jest na tym samym poziomie co rowy więc woda stoi w rajkach a już w zeszłym tygodniu nie szło tam kopać.

znacie jakieś ceny na sadzeniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie nie gniją zupelnie kwalifikaty w CA. Te co byly sadzone w CB troszeczke gniją ale niewiele. Mysle ze ostatni oprysk od grzyba Altimą, ktora zatrzymuje patogeny i nie rusza bulw, uchronil przed gniciem ziemniaka.

 

sadzeniaczek w powiecie łukowskim gdzie sie zaopatruje, kilka tygodni temu 1200zł/t w CB vineta


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Na Broniszach 8zł za worek Irgi płacą:/, żółte tak samo ( większe zainteresowanie żółtymi). Sadzeniak Irgi - niekwalifikowany - 50zł mnie częstują. Chyba trzeba jeszcze poczekać na to aż na wschód coś zacznie iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

panowie, jesli ktos jest zainteresowany sprzedażą ziemniaka w ilości min 30ton, worki 15 lub 30kg, to niech uderza do mnie na priv ;)

mam kupca na taką ilość, wiecej info na priv, odmiana nieważna, kupiec jest z lublina <_<


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Skąd wiesz że po 8złotych płacą jak u nas handlarze po 55gr płacą za irgę i 50gr za żółte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Skąd wiem? Mam znajomego który zajmuje się sprzedażą ziemniaków. Myślisz że handlarze kupują i jadą na giełdę? Część z nich zapewne tak jednak ostatnio wszystko idzie na zamówienie - hurtownie, stołówki, żółte na Śląsk jadą. Ziemniaki się strasznie psują i zamówienia są robione tak: masz 3 dni na wybranie, czwartego odbiór.

Taka ciekawostka: ziemniak w Rosji kosztuje 45 eurocentów. Czyli około 2 zł<_< za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

I co z tego że w Rosji po 2zł. Jak tutaj może być nawet po30gr. I tak nie masz na to wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Jeżeli tam jest taka cena to zaczną do nas przyjeżdżać a jak zaczną brać to i cena w górę pójdzie. Ciekawe jest to że do Polski to przeważnie Mołdawianie i Rumuni przyjeżdżają po ziemniaki a oni do Ruskich tak na około. Mołdawia ma 4mln ludności a od nas to całymi tirami wywożą <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Andzin... dziwne twe rozumowanie. Taka cena jest w tym roku, ziemniaka nie ma, transporty jeszcze na wschód nie idą stąd ta ziemniaczana górka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Ruscy więcej jak 60gr nie zapłacą bo im się nie opłaci. Taka cena do ruskich już się kształtuje od dwóch lat. I tak będzie tego roku zobaczycie. Danielhaker sprzedajecie na mołdawie przyjeżdżają do was[widze że okolice siedlec] ile płacą za irgę i żółte. Jak widzę to co roku teraz ziemniaka nie ma a cena taka sama co roku. trzeba się samemu zakręcić żeby coś drożej sprzedać bo handlarze nie napłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Co roku sprzedajemy późną zimą więc nie znam obecnej ceny ale na pewno na rynku da się sprzedać o 40gr drożej tylko u mnie to tak wygląda że nie mamy haku w samochodzie i nie opłaca się zakładać bo niedługo będziemy go zmieniać. A więcej niż tony to nie sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Łaziłem dziś po Siedlcach, na rynku za irgę 1,2zł za irysa 1,5 sobie życzą.

Co do "ruskich" to rok temu na mołdawię szły ziemniaki po 0,7zł w styczniu:). Gdyby był urodzaj to byśmy nawet 0,3zł nie dostali. W tamtym roku wschód miał kiepsko z ziemniakami, w tym roku na zachodzie zgniły. Do tego kto miał na cięższej ziemi to albo wjechać nie może albo nie ma po co.. 3 lata temu sprzedawałem ziemniaki po 220-260zł za tonę, to i tak cudem udało się sprzedać bo nikt nie chciał. Ci co mieli mniejsze ilości krowami spasali, w parnikach parowali do czerwca i od tamtej pory mało kto na moim terenie ziemniaki sadzi. Niech zaczną transporty wyjeżdżać za granicę i momentalnie ziemniaków zabraknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

w dzisiejszym lubelskim wydaniu 'anonsów', jest masa ogłoszeń - sprzedam ziemniaki jadalne. Dawno nie widziałem tyle ogłoszeń w tej rubryce. Naliczyłem się ponad 100. Od 0,6 do 1,5zł. Od kilkuset kg, po kilkadziesiąt ton.

Gdzie ten 'nieurodzaj'? :mellow:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Zgodzę się z kolegą Pawelec że jest dużo ziemniaków. Rok temu to przyjeżdżali ruscy a teraz ani widu ani słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Rok temu chciałem sprzedać znajomemu handlarzowi Irgę po 40zł, powiedział mi wtedy że jak chcę to mogę od niego kupić po 30zł, tyle było ziemniaków na zachodzie. Poczekałem miesiąc i po 45zł poszła, a w lutym po 70. Urodzaj jest tam gdzie ich nie zalało. Wszyscy chcą sprzedać bo ziemniak z "wody" nietrwały... Ja tam sprzedam co muszę a reszta poczeka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

pawel, a ile bedziesz mial do sprzedania?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Tegoroczne zbiory są u mnie rekordowe - jedno pole 4 klasa bez obornika plon całk. 55 t/ha, drugie pole 6 klasa bez obornika 35 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przygotowaliśmy 10 ton odmiany Tajfun sprzedajemy 600 za 1t, zbiory są dobre u mnie w tym roku ale jakość ziemniaka średnia.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj