Biskup

Jak tam u was z ziemniakami?

Polecane posty

saszeta    164

ja dzisiaj pchnąłem 5 ton pod kraków po 13,5 z transportem czyli ok 12 zł za 15.

odnośnie wymiany sadzeniaka.co ile wymieniacie?w zeszłym roku brałem na wiosnę z centrali,teraz miałem swojego a na przyszły sezon będę znowu wymieniał.nie za szybko?bo mówią co dwa lata sadzić nowe.a mszycy nie było bo zaprawiane.i w tym roku lepiej sypał jak w zeszłym kwalifikat.znacie już jakieś ceny na materiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

U mnie-śląskie-mokro i wjechać się nie da(1.5h winety-są duże i ładne ale mało pod krzakiem :P może w przyszłym tygodniu jakoś pójdzie...spod kopaczki sprzedaje po 1.20 a w sklepach już 1.40 i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wiesz, lord jest ziemniakiem bardzo wczesnym, stąd taka wielkość :huh:

U mnie lorda nie ma od 2 miesięcy, a miałem 3ha. Gdybym je zostawił na teraz to pewnie urosłyby duże, ale problem w tym ze teraz juz nikt niechce lorda o tej porze! Teraz Vinetka rządzi :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

W Tygodniku Siedleckim są ogłoszenia. Koleś daje 0,6zł za Lorda. Ziemniaków nie ma w Polsce i spodziewam się cen rzędu 0,8-1,2zł. Nie wiecie po ile IRYS płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Znajomy mówił ze bedzie kopcował ziemniaki przemysłowe bo jest tak mało ziemniaka że na wiosna nie bedą patrzec na jakość tylko żeby coś było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

W tym roku na wiosnę na Warszawę szły żółte i nikt nie marudził... Na wschód od Wisły ziemniaki zaraza zjadła. U mnie nic pryskanie nie dało... padły i amen. Za to na zachodzie było full ziemniaków. W tym roku odwrotnie tyle ze nie na większość pól nie da się wjechać. Nie dajcie się oszukać, cena ziemniaków rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Widzę że kolega z moich stron bo tygodnik czyta :) Dokładnie tak było jak piszesz tylko że nie tylko zaraza ale i wymokły. U mnie uratowało się tylko to co na górce było czyli jakieś 30 arów. W tym roku są ładne i akurat mam pole gdzie nawet na dołku da się wjechać i tam są jeszcze lepsze, ogromne bo susza im nie przeszkadzała. Na samym środeczku dołka jakieś 10m2 jest pusto. Wygniło. Widać że już niewiele brakowało :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie z 0,5 ha też na wiosnę nie wzeszło tam gdzie w błocie były.a potem susza.ale i tak sporo narosło.a w zeszłym roku czym większy piach tym lepsze były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Koledzy z okolic Siedlec.. ja też. Za Irysa oferują 0,7-0,8zł. Irga 0,6zł na giełdzie w Broniszach i jest jej do oporu. Ciekawe czy to dlatego że teraz chcą wszyscy sprzedać czy może aż tyle ziemniaków jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wszędzie trąbią że ziemniaków jest mało.

Na lubelszczyźnie natomiast, ten kto sadzi od wielu lat, w tym roku zbierze narawde dobre plony! Lepsze niż w poprzednich latach. Nie mowie tu o wszystkich, bo takiemu 'kapeluchowi' co sadzi raz na 5 lat 0,2ha, nigdy nie udadzą się ziemniaczki :huh:

Ja mam spory zapas ziemniakka z 2 powodów. Pierwszy taki że poprostu jest duzo wiekszy areał pozostawiony na przechowalnie, a drugi - w tym roku naprawde plon jest dobry :) Wiec jezeli u mnie sie udaly, to u tych wiekszych 'sieradzkich molochów' :) napewno też!

Cena wzrośnie, ale nie tak drastycznie jak to miało miejsce w sezonie 2006/2007.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tyle że Małopolska oraz wiele innych województw są bez ziemniaków. Kto posadził na ziemi bez odpływu ten zbierze figę. Skoro zboże wygniło, nie da się wjechać to inaczej z ziemniakami będzie? U mnie ziemniaki piękne, 200m dalej znajomy będzie miał góra 10t z ha, 500m dalej znajomy czeka kiedy wyschnie ziemia żeby wjechać talerzówką.

Żółte na ruska po 0,6 idą... a co będzie w styczniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Mysle ze najwiekszym problemem jak i czynnikiem majacym wpływ na cene bedzie obecna pogoda. Bo ziemia jest wciaz mokra, a deszcz nie przestaje padac. Jest to troche problematyczne i ma wpływ na przechowywanie ziemniaków. Komu uda sie przetrzymac ziemniaki do wiosny ten wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

U mnie też ziemniaki piękne, ale o z tego jak wybrać niemożna, codzien pada. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a u mnie same sadzeniaki i to mało jeszcze zaraza wszystko ścięła nawet nie kwitły a sadziłem pod koniec marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Ja mam gdzieś 150ton ziemniaka i trzymam wszystko.

mam nadzieje ze pujdzie jeszcze w góre:)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Rafał, z ilu ha? jakie odmiany? zebrałeś już wszystko? :P


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

u mnie plon może być,jeśli 30t z ha to dobry plon,niestey skrobia taka sobie,ogólnie w moim reionie ziemniaki sie udały każdemu (okolice Parczewa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

koledzy, a ja mam w tym roku taki problem z ziemniakami, że ... nie było tematu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

lepiej się nie chwal za bardzo tym.mi to przypomina bakteriozę.przynajmniej na google zdjęcia wyglądają podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

koledzy, a ja mam w tym roku taki problem z ziemniakami, że z zewnątrz są ładne, pod krzakiem też jest ich dużo, ale jak przekroję to mają plamy. Oczywiście nie wszystkie, ale pewnie co czwarty. Odmiana IRGA, obornik dany na jesień, sadzeniaki z zeszłego roku, zaprawaiane Prestige 290 FS, a 2 dni przed sadzeniem gleba opryskana środkiem Pyrinex 480 EC. Wiecie moe co moe być tego przyczyną?

cdb17e307e500fffm.jpg

 

No zawsze możesz iść odwiedzić najbliższą placówkę PIORiN oni już będą wiedzieli jak ci pomóc..... :P


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj