Biskup

Jak tam u was z ziemniakami?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotr6530    1

W moich okolicach cena waha się od 0,80 do 1,00zł.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

ALE TO W SKUPIE TAK?????? A Powiedzcie jaka cene mniej wiecej można dostac za ziemniaki w skupie powiedzmy we wrzesniu odmiana lord i wineta???/

Jak chcesz się dowiedzieć jaka cena będzie na ziemniaki we wrześniu to najlepiej zapytaj wróżki a nie się głupio na forum pytasz, Trudno powiedzieć co się może wydarzyć za tydzień i jaka będzie cena a ty wyskakujesz jak filip z konopii i się pytasz o cene za 2 miesiące.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ale mi chodziło o orientacyjne ceny ziemniaków w tym okresie. Poprostu chciałem sie dowiedziec czy gra jest warta swieczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wyciągnąłem parę krzaków lorda wyrywkowo i jest średnio 40 dkg pod krzakiem.przy obsadzie 40 tyś krzaków powinno być ok 16 ton/ha.to dobrze czy czekać z kopaniem?bo przez 35 dni ani kropli deszczu nie spadło.dopiero przedwczoraj 12 mm.to może przyrosną jeszcze?nigdy w lipcu nie kopałem.a wczoraj byłem pod kaliszem i gość mówi że jak 6 ton wykopie to będzie dobrze bo u nich wydajność jest o 50% mniejsza jak w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to rzecywiscie malo masz. To sa niekielkowane? ja narazie jeszcze kopie kielkowane, wykopane okolo 2ha (50t), jeszcze 4-5ha, pozniej beda niekielkowane lord, owacja i bella.

U mnie pod krzakiem to na kilogramy sie liczy :) Plon jest dobry!

Cena bedzie sie narazie utrzymywac, wiec jesli naprawde masz male, poczekaj troche.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

niekiełkowane.sadzone 23-24 kwietnia.w winecie to wogóle porażka a obsada 50 tyś bo na sadzeniaki.w denarze podobnie jak w lordzie.w stawie wody prawie nie ma więc deszczowni nie było pod co podczepić.na dniach mają mi studnię bombić bo ogórek też spragniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

rolnikxmax, zapraszam na wykopki :)

 

a co do ceny, to bedzie drooogo w tym roku, zobaczycie! Mysle ze juz na przelomie sierpnia i wrzesnia bedzie na poziomie 1,50zl/kg w hurcie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Lukasz, racja, ale na pozny zbior! Ja mowilem o wczesnym.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

w moich rejonach normalne plony to 25-30 ton późnego ziemniaka.v klasa ziemi.ale w tym roku jak 20 będzie z późnego to będzie nieźle.młody zdążył już jakiś urosnąć.może nie ogromny ale tu ludzie wolą taki 4-7 cm.a takie to u mnie urosły.a może być i 1.5zł/kg.niech trochę ludzie zarobią w końcu.ale cena leci bo po 0.60 zł można młodego już kupić w hurcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Spoko spoko to tylko chwilowe zawirowania cenowe co roku tak jest, cena nie będzie zła bo nie ma urodzaju na ziemniaki aura zrobiła swoje.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

dokładnie, u mnie wczesne jako tako, a vinieta wygniła tak że nawet 40% tego co w zeszłym roku nie będzie, glina, podrabiany kwalifikat chyba ( bo te parę rządków w oryginale są ok) i miesiąc deszczy zrobiło swoje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a teraz suuusza...

ale mysle ze bedzie ok! :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

No ciekawe kto nakopie 25t/ha wczesnego ziemniaka z pod okrycia?? życze powodzenia 15t to już jest super wynik.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPIRYT    0

ja mogę skupić ziemniaki cena będzie zależała od ceny na giełdzie NAJLEPIEJ GATUNEK IRGA IRYS

GG 22665582 Tomek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Otóż to będzie chyba słaby zbiór. Na 3ha to może tylko z hektar będzie jak dobrze pójdzie tyle wymokło i wygniło jak by wiedział to by posadził na zgórkowych trochę. A teraz suszy to i na zgórku by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPIRYT    0

Ja posiadam około 20 h ziemniaka i około 3 h poszło sie Jeba.....C ale moze będzie cena na ten towar ostatnio na gełdzie na broniszach była cena 1.2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

zacząłem kopać w poniedziałek lorda.wydajność średnio kilogram pod krzakiem i duże ziemniaki.no to nie narzekam.wineta też dosyć przybrała.jestem w przeddzień kupowania anny bo hagedorn poszedł.na co zwracać uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Część Satiny musiałem już opryskać Reglone, ale 2/3 jeszcze zielone. Wykopki za 2-3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ja mam Tajfuna, Lorda, Irgę, Irysa i spodziewam się duuużych plonów. Ziemia przepuszczalna, z dużym spadem:) nie zalało a suszy nie widziały. Wykopki we wrześniu bo nadal zielono na polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj