Biskup

Jak tam u was z ziemniakami?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samo    3
U mnie dopiero w środę zasadzone :D

nie wiem dlaczego ale ludzie sadzili w połowie marca i teraz są efekty :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

super zasadził chyba 40 arów tak więc potężna plantacja :blink:. odmiana to ORLIK czy jakoś tak nawet dobre są

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
nie wiem dlaczego ale ludzie sadzili w połowie marca i teraz są efekty :blink:

W moich stronach ponoć opytamalnym terminem jest ostatnia dekada kwietnia lub początek maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar15    0

u mojego wujka też strasznie gniły ponad połowe odżucili a część dla krów a więc jadalnych nie dużo zostało

 

Pozdrawiam Pronar15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagiszon    0

U mnie jedne dobrze kwitna a drugie wziołem z centrali i nie wiem czy cokolwiek ukopę na jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
U nas centrala nasienna powiedziała za sadzeniaka w elicie 250zł za meter

 

 

przepraszam, że odświeżam temat ale jeszcze nigdy nie przypuszczałem, iż ziemniaki można sprzedawac na metry, przypuszczam, że metr to około 1dt ale z pewnością nie jest to metr bieżący ani tym bardziej sześcienny, więc proszę o jakieś nakierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

1 metr to 100kg. Nie słyszałeś takiej nazwy?? u mnie to tylko takiej się używa. Pewno jak byś u mnie powiedział decytona to by mało kto wiedział o co chodzi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nigdy wcześniej z taką jednostką miary się nie spotkałem, przynajmniej jeśli chodzi o pomiar ilości czy też masy lub objętości ziemniaków, jeszcze zrozumiałbym gdyby to był metr sześcienny, ale metr i to jeszcze równy 100kg, to może metr kwadratowy ziemniaków waży 100kg (lecz chyba jednak troszeczkę mniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

hej koledzy !!

jak wygląda u Was sprawa z wydajnością ??

ja mam (miałem) 10ha młodego ziemniaka (6 zmarzło) wydajność jest bardzo kiepska a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

mam pytanko po ile najtaniej sprzedaliście ziemniaki wczesne w ciagu powiedzmy ostatnich 10 lat? a może był taki rok co wogóle nie sprzedaliście tylko wywieżliście na pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

Kiedyś sprzedawałem ziemniaki po 30 gr/kg :( ale to było chyba w 2000 roku. W zeszłym roku najniższą ceną jaką dostałem było 1zł/kg. Ciekawe jaka będzie cena w tym roku. W przyszłym tygodniu zaczynam się brać za kopanie i mam nadzieje że cena będzie w miarę dobra. Wydajność w tym roku powinna być niezła gdyż pogoda sprzyja ziemniakom. W jakiej cenie są w waszych rejonach ziemniaki w hurcie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0

ja widze że chyba niebedzie za wesoło są po 80gr i cena raczej spada oczywiście w hurcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja słyszałem że są po 40gr więc bardzo nie ciekawie, plon powinien być bardzo dobry, niewiele gorszy od tamtego roku, myśle ze 50ton z ha będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0

umnie plon jest owiele lepszy od tamtego roku w tym czasie były juz suche a teraz ładnie rosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

w hurcie to znaczy od pośredników czy jak sami po tyle sprzedacie ?;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

a teraz jakie dostajecie ceny za ziemniaki?? wygląda na to że nie będzie rewelacji w tym roku(ja jeszcze nie kopałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ale masowo wywożą i czy jest szansa że wywiozą nadprodukcje ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

W tym roku ziemniaki wyjątkowo się udały, bo u mnie było mokro (nie wiem jak u was) bulwy są naprawdę duże B)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

No własnie rok niby udany, ale ja wolałbym zeby było mniej, przynajmniej byłaby cena i mniej kopania, a tak to prawie za darmo się odda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

....kopania to nie mniej przecież i tak trzeba wykopać to co posadzone i tak...

u mnie zapowiada się że będzie plon nie za duży ale dużo ładnego ziemniaka w plonie B)...nie to co w tamtym roku - drobnica i do tego gniły bo niedojrzałe...

w tamtym roku uciekałem z ziemniakami szybko szybko żeby sprzedać zanim zgniją...po 550-600 za tone..

myśle że w tym roku taka cena to będzie już maximum ale chciałbym sie mylić oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Jeśli jest więcej ziemniaków jest więcej kopania, w tamtym roku to śmigałem po polu anną jak głubi, a w tym to wolniutki B) Ja wole jak jest mniej, wtedy są droższe i jest mniej workowania/przygotowywania ziemniaków. Ubiegły rok był jednym z lepszych dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

aa to chodzi o czas> a nie o ilość>więc nie mniej tylko poprostu szybciej:) ok

ja w tamtym roku też kopałem jeszcze anną...specjalnie nie można pogonić jak u mnie i tak bo kapieni dużo..noi anna to prosty kombajn nie ma za wiele(wogule)regulacji prędkości taśm...jak dasz ognia ciągnikiem to te ziemniaki ino w powietrzu fruwają...<lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj