Biskup

Jak tam u was z ziemniakami?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pasio    22

Polecam Vinetę. Sadzę ją juz kilka lat, jak dotąd mnie jeszcze nie zawiodła:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

my sadzimy:Denara ,Berbera ,Irge Satine, Kolette,orlika, Lorda, i winete. w zeszłym roku cena sadzeniaków z centrali wynosiła 2zł za kg ,a od rolników z drugiej ręki od 50gr do 1zł. znajomy brał ziemniaka z centrali (chyba to był velox) to naprawde miał pyry jak pomarańcze ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Rafal180 też miałem Denara, bardzo dobry ziemniak, świetny plon i duże, dobrze wykształcone bulwy. W następnym roku ponownie chcę zasadzić Denara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Jak u Was z wykopkami? U mnie ciągle pada i ciężko jest wjechać na pole, jeszcze zostało mi ok 1,5 ha do kopania;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyhalik3    0

irga słaba, a bzura bardzo ładna


Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja mam stara odmaine ,,bryzę" ale pięknie w tym roku plonowała. :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Moja częściowo podlewana bryza dała plon handlowy 12 t/ha :P Ale wynikało to w dużym stopniu z kiepskiej jakości sadzeniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja w tym roku i tak miałem najwięcej z całej wsi bo aż 25 arów no i chyba miałem jedne z lepszych jakościowo ziemniaków. Co do sadzeniaków u mnie są 2 selekcje. Pierwsza zaraz po zbiorze ,a następna około tydzień półtora później. 2 selekcja jest dlatego że często zgnilaków tak nie widać.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie jest żle po około 40 ton z hektara wyszło. Ale w tym roku miałme tylko 5 ha a w przyszłym planujemy 0.5 ha. Odmiany to korona i vineta


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W tym roku sadzone było ponad hektar to ziemniaki nie wyszły na takie jakie się zapowiadały zbiór ok 20t/ha i tez następny rok chyba przystanie na kilku arach tylko dla siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
więc rezygnujesz z produkcji ziemniaka?? a gdzie zamierzasz sprzedąc tegoroczne pyry??

30 letnia renoma pozwala nam na sprzedaż ziemniaczków z podwórka. Nigdy nie rozwozimy nie stoimy na placach nie nosimy po piwnicach. Dajemy za to bardzo dobrze przesortowany towar z gwarancją smaku i jakości. Oczywiście ceny mamy zawsze najwyzsze w okolicy. Do tego wyrobiliśmy sobie renome na ziemniaki kal 30 - 55 mm i rolnicy masowo je od nas kupują do sadzenia. Nistety w związku brakiem ludzi do pracy ( ojciec poszedł do pracy, mama już też nie pomaga, przez moją wioske jezdzi autobus do LG dwa razy dziennie i zabiera całą moją dawną ekipe daiśmy sobie na wstrzymanie)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loko1988    0

Koledzy potrzebuje sadzeniaków ziemniaka "Tajfun" ja miałem w tym roku niewiele ponad 8ha ziemniaka i zostawiłem sobie 5ha, zeby wstawic do przechowalni i sie rozczarowałem, bo nie jest ich zbyt dużo;/ Kolego Rafal 180 skad jestes?


W Bełchatowie gra ma GIEKSA Kochana-dałem Serce swe UKOCHANEJ Drużynie! Ja Kocham TYLKO JĄ I ZAWSZE BEDE Z NIĄ NAWET W CHWILI ZŁEJ NIGDY NIE OPUSZCZE JEJ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Koledzy potrzebuje sadzeniaków ziemniaka "Tajfun" ja miałem w tym roku niewiele ponad 8ha ziemniaka i zostawiłem sobie 5ha, zeby wstawic do przechowalni i sie rozczarowałem, bo nie jest ich zbyt dużo;/ Kolego Rafal 180 skad jestes?

okolice Sieradza, a ty?:P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loko1988    0

Ja okolice wielunia:)


W Bełchatowie gra ma GIEKSA Kochana-dałem Serce swe UKOCHANEJ Drużynie! Ja Kocham TYLKO JĄ I ZAWSZE BEDE Z NIĄ NAWET W CHWILI ZŁEJ NIGDY NIE OPUSZCZE JEJ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

U mnie najlepiej w tym roku poszedł denar i satina ok. 40t/ha słabo poszły balbina i augusta ale dzięki Bogu nie było ich dużo. Tylko cena kijowa we wrześniu i październiku były po 8zł za 30 kg teraz troche zdrożały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu sprzedaliśmy 15t ziemniaków po 30zł tylko że w workach 15kg,ale musiały być naprawdę ładne wszystko idzie do Bułgarii.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loko1988    0

Rafal 180 u Nas nie chce na miejscu płacic 6 zł. 5zł to górna granica. Ja osobiscie woże na śląsk po 7.5 zł. za 15kg.


W Bełchatowie gra ma GIEKSA Kochana-dałem Serce swe UKOCHANEJ Drużynie! Ja Kocham TYLKO JĄ I ZAWSZE BEDE Z NIĄ NAWET W CHWILI ZŁEJ NIGDY NIE OPUSZCZE JEJ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Do Katowic?? W czwartek byłem w kaliszy na giełdzie i po 7 zł sprzedałem :) za 6 to bym na rynek nie musiał wjezdzać :) bo przed rynkiem by mnie rozkupili hehe :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj