Biskup

Jak tam u was z ziemniakami?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
caseon    1
Dzisiaj w nocy byłem na giełdzie i sprzedałem po 13zł za 15kg worek :D czyli jest ok. Ziemniaki najlepiej sprzedaj na jakis rynkach hurtowych :D

Rafal180 gdzie byles w Łodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Cena w tym roku pasuje ciekawe czy cały rok sie utrzyma wydaje mi sie że powinna bo te ziemniaki które nie były nawadniane już padły


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

U mnie woj Podkarpackie ziemniaczki ogólnie w stanie bdb deszczyki przelatują także niema co narzekać . A i przechowywały sie w miarę dobrze w porównaniu do roku ubiegłego , a ceny to niewesołe sadzeniaczek był na wiosnę po 40gr max :D


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

U mnie ziemniaki w okolicach 50-60 gr. Wczesne padają ze sucha a późne jeszcze sie narazie jakoś trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

u nas 60gr-1zł sie cena buja :D A na polu sucho :angry: :angry: ziemniaki juz zółkną :P .Ake za to chociaz cene bedzie lepsza


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

U nas w Serocku to po 1zł/kg i po 1.50zł/kg


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No u mnie też ładne się zapowiadają (odpukać). Po deszczach strasznie stonka zaatakowała. A było już pryskane. Ale są u nas tacy co jeden będzie pryskał a 2 Ci nie opryska i będzie z pola na pole przełaziła. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

wydaje mi sie ze ziemniak bedzie płacił w tym roku :( cena jak narazie jest jak najberdziej ok, sausza spowoduje ze ziemniaków bedzie mniej wiec i cena powinna być dobra ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

Ja też sądzę że cena w tym roku będzie przyzwoita. U nas na giełdzie ziemniaki od 0,9 groszy do 1 złotówki za kilogram. Jutro zaczynam kopać. Zobaczymy jak będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzisiaj tępiłem owies głuchy w ziemniakach i muszę przyznać, że wyglądają tragicznie mają mało bulw i do tego znikomych rozmiarów ale i tak nieźle przetrzymały 2 miesiące bez opadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

u nas tez tragedia :angry: ja w czwartek podlewałem swoje i musze powiedziec za ładnie sie trzymają i teraz powinny troche dorosnąć.najładniejszy jest Berber ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U mnie jest nie źle żeby nie powiedzieć dobrze. Ale jeszcze się okaże co z nich będzie. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam późne skrobiowe, także jeszcze dają radę, ale zawartości skrobi takiej, jak rok temu to już nie będzie. Dobrze,że przedwczoraj spadł deszcz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

U mnie się ziemniaki się położyły i uschły jutro jednego wykopie i zobaczę jaki jest


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

To gdzie niby taka cena?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A u mnie po wczorajszym wietrze łęty na skrajach leżą na ziemi. ;) Stonka trochę odpuściła ale jak znowu ciepło przyjdzie to nie obędzie sie bez opryskania.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

w czwartek pojechalismy ukopać ziemników. Z jednej redliny miałem 80kg gróbego ziemniaka nadającego sie do sprzedarzy o ok 600kg sadzeniaków!!! normalnie tragedia ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

U mnie ani stonki nie ma, ani łętów, chwasty rosną na potęgę po tych deszczach.. aż się boje myśleć ile będzie ziemniaków pod tymi wyschniętymi krzakami.. i zapewne same sadzeniaki. Człowiek w tym roku tylko się narobił i g**** z tego ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

jakie polecacie odmiany jadalnych ziemniaków ? miasz obojetny byle dobrze plonowalo ,szukam odmiany wczesnej ale niestety nie beda takie bo niskie pole i pozniej dojrzeja .. moze lepiej brac sie za srednio wczesne?;) po ile w centralach są jadalne odmiany a po ile z tzw 2 reki od rolników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj