Biskup

Jak tam u was z ziemniakami?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kserkses    2

do d...y nać zasycha , stonka już powtórnie włazi , nie wiem czy po deszczu który być może kiedyś spadnie nie będzie młodych .


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biskup    0

Podkiełkowane wyszły nieźle, ale schną. Zresztą inne też schną jak niespadnie dobry deszcz to bedzie troche lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

U mnie do tej pory trzymają się można powiedzieć dość dobrze (nie padało ponad 2 tygodnie i cały ten tydzień ma też być upał) ale od chwastów pryskane raz, od zarazy 2, od stonki 2. Już 2 razy wieczorami jeździłem na wolnym biegu i pryskałem samą wodą (nie mam deszczowni) - jadąc powoli można nieźle spryskać ziemniaki wodą tylko że na ha pola trzeba ok 4 opryskiwaczy czyli ok 1200 litrów wody. Zabieg dość czasochłonny ale jeśli się nie ma deszczowni a deszcz nie padał od kilkunastu dni to jest to dobre rozwiązanie bo ziemniak przez liście zassa troszkę wilgoci i można je po części uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

U mnie susza (nie padało 3 tygodnie i nie widac żeby miało się to prędko zmienic). A co do ziemniaków to tydzień temu pryskałem od stonki.Dwa razy bo środek raz nie zadziałał.:mad:No i schną. Chyba popryskam samą wodą bo nie będzie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
to pryskamy pryskamy :)

środek na stonkę już jest tylko trochę czasu brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
U mnie susza ........ Chyba popryskam samą wodą bo nie będzie nic.

No ja pryskam samą wodą i na prawdę trzyma to roślinki przy życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biskup    0

Mi z tą woda to się nie opłaca tak ganiać. Deszcz potrzebny na gwałt, nie znacie jakiegoś zaklinacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

u mnie nie mam juz ziemniaków uschła nac...a u was jak ziemniaki zniosły susze ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biskup    0

Nie najlepiej. Pod krzakiem jest nawiązane ale drobne. Jeszcze są zielone ale zdychają. Przechodzą deszcze może coś urośnie, a pozatym na jesieni mają by po 3 zł/kg (jak pomarańcze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

No właśnie jak tam u was z ziemniakami ?? Jak kształtuje się cena ?? Ja z domu sprzedaje po 100 zł - dobrze że na jesień wszystkiego nie sprzedałem <_<

ps 100 zł za metr - tak dla jasności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

U nas niektórzy żądają po 110 złotych ja po wykopkach sprzedawalem po 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
U nas centrala nasienna powiedziała za sadzeniaka w elicie 250zł za meter

 

 

to muszę się pospieszyc bo mam oryginal odmiany ktorej szukam po 200+transport ale transport będzie za free.

 

co powinieniem dostac przy zakupie takich ziemniakow - oryginal - jest jakies swiadectwo/kwit. no oprocz faktury???


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

na workach powinna byc karteczka z dokładną nazwą(polska i łacińska) średnia kiełkowania, pochodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

i nic więcej??

 

bo takie karteczki to owszem są np na pszenicy i jęczmieniu bo to bierzemy co 2 latka ale ziemniakow nie bralo się u nas dluzszy czas

 

 

thx


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Jak tam się u was ziemniaki przechowywały w tym roku? Bo u nas strasznie gniły :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

a jak przetrwały zeszło tygodniowe mrozy bo u nas komu zaczęły wychodzić z ziemi to wszystko omroziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

u mnie tez omroziło. A jeżeli chodzi o przechowywanie to wywaliłem 30 ton bo gniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj